Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Aparáty PEAVEY PENTA

PEAVEY PENTA

...kombá, hlavy, boxy a iné

Poslať 08 Jún 2007, 22:38
klocek Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Na úvod stručný preklad s časopisu Guitar player:
(Ospravedlňujem sa za "kostrbatý" preklad)

Peavey Penta

Vzhľad:
Hlava Peavey Penta pozostáva z jedneho kanálu z “gain”, “trebmle”, “mid”, “bass”, “master volume” a “presence” kontrolér. Na prednej doske sú tieto kontroléry nezvyčajne umiestnené z prava do ľava, pričom najviac v ľavo je päť-pozičná otočná “Pentatone”.
Zo zadnej streny toho zariadenie príluž neponúka: pár výstupov do reproduktorov, prepínač impedanicie, jack na predál a druhý “Pentatone” prepínač.

Zvuk:
Penta pozostáva z prekvapivo dobrých zvukov. Prvý (strom) produkuje najčistejší “organic” zvuk. Duhá poloha (šerifov znak) je taktiež čistý, ale zvuk je obohateny o zisk. Tretí (Bík) a štvrtý (kaktus) sú vysoko skreslené nastavenia, pričom kaktus je skôr čitatelný ako stredový bík. Piaty zvuk je rovnako zkreslený, zvýrazňuje výšky a hlavne basy. Prepínač dokáže prehadzovať prednastavený typ zvuku podľa toho aký typ nastavíme na prednom a zadnom kanále.

Peavey Penta je naozaj klenotom dizajnovaný pre živé hranie, ale jeho možnosti sú extrémne využiteľné pri nahrávaní. Znalci by si možno vyžiadali zvuk viac sfarbený, ale pre väčšnu muzikantov je to výhodná kúpa, schopná vyprodukovať obrovské množstvo zvukov.

Konštrukcia:
Penta produkuje udivuhodných 140W zo štyroch EL34 elektorniek silí predzosilovač s kvartetom 12AX7.

Nevýhody: Bez efektovej slučky.

vlozil marianguitar:

http://www.peavey.com/products/browse.c ... 85/Penta(R)%20Head.cfm

PEAVEY PENTA head velke foto - klikni sem!
Nech žije muzika a muzikanti!

Poslať 08 Jún 2007, 23:05
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Poslať 09 Jún 2007, 15:02
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

celkom zaujimave. mozno nevyhoda moze byt aj nesetrnost ku koncovym lampam. pretoze mackat 4 EL34 do 140W je celkom dost IMO.
cisty zvuk to ma ako tak pekny, ale charakter skreslenych zvukov sa mi nepaci. raz to bolo ako ked zubar vyhladzuje dieru v zube tou drsnou vrtackou a potom to bol taky zvalstny mix toho prveho charakteru a vcelieho ula (nekonkretny zvuk). teda aspon podla ukazok mam takyto nazor.
Obrázok

Poslať 10 Jún 2007, 23:00
spyros inventár
inventár

klocek píše:
Peavey Penta je naozaj klenotom dizajnovaný pre živé hranie,

A na tom jednokanaly mozes tych 5 pseudokanalov prepinat na footswitchi? Tie spolocne korekcie by sa este dali skusnut, ale ak sa neda prepinat ten "zvuk"...
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 11 Jún 2007, 15:37
klocek Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

spyros píše:
klocek píše:

A na tom jednokanaly mozes tych 5 pseudokanalov prepinat na footswitchi? Tie spolocne korekcie by sa este dali skusnut, ale ak sa neda prepinat ten "zvuk"...

Som uvadzal len cca doslovny preklad. Ten 5-pol. prepinac urcite nie je vyvedeny na nohu. :(
Je mi jasne, ze na nase penazenky je to tym padom dost problem. :wink:
Nech žije muzika a muzikanti!

Poslať 11 Jún 2007, 23:01
sepak Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

klocek píše:
spyros píše:
klocek píše:

Som uvadzal len cca doslovny preklad. Ten 5-pol. prepinac urcite nie je vyvedeny na nohu. :(
Je mi jasne, ze na nase penazenky je to tym padom dost problem. :wink:

No a to ešte chvilu aj problem bude. Aspoň pre nás málo až stredne zarábajúcich. :( :x

Poslať 12 Jún 2007, 18:42
gumm Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

sepak píše:
No a to ešte chvilu aj problem bude. Aspoň pre nás málo až stredne zarábajúcich. :( :x

Ešte treba pomenovať koľko je to "stredne zarábajúci" :?: :?: :?:
Máme pred sebou stále a stále nové méty!

Poslať 12 Jún 2007, 19:08
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

az teraz som mal cas si pozriet tu ukazku .. no .. mna teda zaujal az ten piaty kanal .. ale sila .. :shock:

Poslať 13 Jún 2007, 00:05
Jonso Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

ArEs píše:
az teraz som mal cas si pozriet tu ukazku .. no .. mna teda zaujal az ten piaty kanal .. ale sila .. :shock:

Mne sa tam pacili dve skreslenia ten BYK a ten TRIPLE myslim, ze to je ta baba. :shock:
Yamaha RGX-321, kombo Marshall 8080S

Poslať 13 Jún 2007, 08:52
Lukas Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

Pocul som to na zivo v predajni LidlMusic v Piestanoch. Sice na box Valveking412 slant ale stacilo. Zvukove moznosti poprdeli faine. Myslim ze si kazdny najde. To co je na nete je nic oproti tomu co som pocul.
Problemom pre zive koncertne hanie zostava ovladanie. Ale pre majetnejsich do studia a na nahravanie proste super. :shock:
H&K Cream Machine + kombo PEAVEY Valveking112 + FIRE-08 strat SSH

Poslať 13 Jún 2007, 15:20
GM_viktor Obrázok užívateľa
inventár
inventár

Lukas píše:
Problemom pre zive koncertne hanie zostava ovladanie. Ale pre majetnejsich do studia a na nahravanie proste super. :shock:

tak tak, na koncerte uplne nepouzitelne a do studia by som si vedel doniest aj lepsie masiny (pozicat od kamosov na tyzden nie je problem) ten aparat ma par nedostatkov, mohol by peavey spravit nejaky aparat PENTA+ a vyriesit ich
treba hrat...je jedno na com, zo vsetkeho sa da dostat slusny zvuk...ale mesa to isti :)

Poslať 17 Jún 2007, 10:23
MarekM Obrázok užívateľa
RESISTOR [odpor]
RESISTOR [odpor]

Mám anglickú recenziu tohoto aparátu v jednom britskom gitarovom časopise, ak by mal niekto záujem.

Poslať 17 Jún 2007, 19:47
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Ďalší

Späť na Aparáty