Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"


Obsah fóra GuitarMania Efekty a príslušenstvo Line6 HELIX

Line6 HELIX

...krabičky, multiefekty a iné

Poslať 14 Apr 2016, 22:38
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Line6 HELIX
http://line6.com/software/
http://line6.com/software/index.html
http://line6.com/customtone/browse/helix/

Line6 HELIX - sme jedna z mála firiem s výhradným zastúpením na tento produkt!
V čom vám dáme viac, ako konkurencia?

Obrázok

Keďže náš firemný hráč priamo vlastní toto zariadenie a aktívne s ním pracuje, v cene produktu máte:

- update nového zriadenia na najaktuálnejšiu verziu (kde treba niekoľkonásobne pre-inštalovať základnú verziu s presným postupom). A samozrejme aj pomoc v budúcnosti (poradenstvo) ako a kedy updatovať ďalšie aktuálne verzie.

- zaučenie do základov ovládania a rôznych finesov, ktoré nie sú súčasťou základného manuálu a ktoré vám výrazne pomôžu s prácou a v orientácii.

- pomoc pri registrácii sa nielen na stránke Line6 HELIX ale aj pri registrácii pre zapojenie sa do komunity HELIX, kde je možné potom pracovať aj s novými aktuálnymi zvukmi pre HELIX.

- začlenenie vás do našej užívateľskej komunity s možnosťou výmeny skúseností aj zvukov ako aj novozistených fínt pri používaní a ovládaní tohto jedinečného zariadenia!

- dodávka veľkého množstva nových zvukov, ktoré nie sú súčasťou dodaného zariadenia, zvuky, ktoré sú upravené priamo pre pripojenie gitary.

- online poradenstvo (telefón, skype, facebook atď) VOLAJTE +421 903 718 279

Obrázok


Špecifikácia

• nová generácia HX modelingu
• mutlifunkčné prepínače s farebným odlíšením
• 6,2" displej s rozlíšením 800 x 400 pixelov
• 45 simulácií aparátov
• 4 aparáty súčasne
• 30 simulácií reproboxov
• 70 efektov
• 16 mikrofónov
• 4 programovateľné efektové slučky
• USB rozhranie pre pripojenie k PC a Mac
• S/PDIS in/out
• AES/EBU
• MIDI in/out
• Variax
• výstup pre slúchadlá
• XLR výstup Left(mono)/Right
• XLR vstup s fantómovým napájaním
• AUX
• 6,3mm vstup pre gitaru
• vstupy pre pripojenie nožných prepínačov

Obrázok

Ide o špičkový gitarový multiefektový procesor disponujúci novou technológiou, mutlifunkčnými prepínačmi s farebným odlíšením, ktoré reagujú na dĺžku stlačenia a 6,2" displejom s rozlíšením 800 x 400 pixelov. Helix od Line6 poskytuje celkom 45 simulácií modelov aparátov, s možnosťou použitia až 4 aparátov súčasne, 30 simulácií reproboxov, 70 efektov a 16 mikrofónov.
K použitiu sú 4 programovateľné efektové slučky, USB rozhranie pre pripojenie k PC a Mac, digitálne S/PDIS in/out, AES/EBU linkový výstup, MIDI in/out, Variax, výstup pre slúchadlá, XLR výstup Left(mono)/Right, mikrofónový XLR vstup s fantómovým napájaním, AUX, jackový vstup pre gitaru a vstupy pre pripojenie nožných prepínačov.

Obrázok

Helix je nový druh gitarového procesora a nie je to len multiefektový floor-pedál s verným zvukom, ale je to tiež najkomplexnejší master controller pre gitarové systémy, aký bol kedy vytvorený. Začnete tým, že si pripravíte zvuk v novom jadre HX modeling s množstvom nových zosilňovačov, komb, mikrofónov a efektov s dobre známym ovládaním. Ak už máte vlastnú sadu krabičiek, potom ich nie je problém vďaka prepracovanému systému I/O a smerovania zapojiť do systému Helix. Stačí ich raz pripojiť, pripraviť si užívateľské nastavenia a zvuk vytvorený pomocou externých krabičiek budete mať kedykoľvek k dispozícii. Či už hráte v štúdio alebo na pódiu, najnovšia generácia gitarového procesora Helix je to, na čo ste čakali.

Reálny tón - Pocit z hry a zvuk ako u vašich analógových zariadení

Ak hovoríme o autentickom zvuku a pocitu z hry, Helix predstavuje obrovský krok vpred v gitarovej technológii. Dvojitý DSP procesor poskytuje obrovský výkon, presné obnovenie dynamiky elektrónkových zosilňovačov, nielen jej napodobenie. Každá časť obvodu zosilňovača bola dôkladne premeranie a rovnako tak aj väzby medzi jednotlivými prvkami. A to preto, aby každý model reagoval rovnako ako pôvodný originálny zosilňovač. Táto úroveň detailného nastavenia obvodov sa týka aj obvodov napájania, jednotlivých lámp a riadiaceho B+ napätia. Vďaka presnému zachyteniu charakteristiky správania všetkých prvkov obvodu získate klasickú sviežu a jemnú kompresiu u niektorých zosilňovačov a silný prierazný zvuk u iných. Helix vám umožní tiež načítať používateľskú impulznú odozvu a prispôsobiť si tak nastavenie celej zostavy.

Obrázok

Múdra interakcia - Tak veľmi intuitívna, že okamžite budete vedieť, ako ho použiť

Masívny výkon je obvykle spájaný s nutnosťou postupne sa naučiť využívať jeho možností. Helix však úplne mení tento spôsob myslenia. Dotykovo citlivé nožné prepínače vám umožnia zvoliť efektový blok pre editáciu jednoducho tým, že sa ho dotknete. Vďaka veľkému 6,2" LCD displeju (800x480 bodov) sa nie je nutné preklikávať celým menu a podmenu a máte k dispozícii úroveň ovládania, ktorú by ste očakávali od externého editora. Farebné LED a prispôsobiteľné návrhy dopĺňajú užívateľské rozhranie, takže máte okamžite prehľad o tom, čo ktorý spínač robí. Keď príde na tvorbu zvuku, potom je Helix tak rýchly ako vy.

Jeden z cieľov pri vývoji Helix bolo umožniť gitaristom oveľa intuitívnejšie prepojenie s technológiami pre ešte jednoduchšie tvorbu tónu. To znamená, že po prvýkrát nemusíte prestať hrať, aby ste mohli otočiť s gombíkom. V editačnom režime Pedal Edit Mode môžete upravovať rôzne parametre pomocou nôh: jednoducho si zvolíte blok, ktorý chcete upraviť a jeho parametre sa automaticky pridelia jednotlivým nožným spínačom. Zvolíte si parameter a jeho hodnotu si nastavíte pomocou expression pedálu.

Dáva vám možnosť jednoduchým dotykom spínača si rýchlo prispôsobiť parametre alebo priradiť a naučiť jednotlivé controllery. Helix je najrýchlejší tónový creator vo svojej triede na svete. Avšak to je len časť jeho silných stránok - je tiež najflexibilnejší. Helix má štyri stereo zbernice na preset, čo umožňuje komplexné možnosti nastavenia smerovania. Vytváranie variácií smerovania signálu s efektom (wet) a bez efektu (dry) je rovnako jednoduché, ako načítanie šablón alebo otáčanie joystickom. A s využitím vstavaných modelov efektov v spojení so 4 voľne priraditeľnými efektovými slučkami znamená, že tónové možnosti tohto zariadenia sú skutočne veľmi bohaté.

Obrázok

Ovládanie celej sústavy - Integrovanie a ovládanie interných a externých zariadení

Ako najpokročilejší gitarový procesor, ktorý bol kedy vyrobený, sa Helix môže stať srdcom celého gitarového systému. Ľahko môžete integrovať tradičné efektové pedále a ďalší hardvér do svojho systému a vytvárať tak hladký a bezproblémový hybridný systém, ktorý využíva to najlepšie, čo dokáže svet hardvéru a softvéru ponúknuť.

Helix má najflexibilnejšie audio smerovanie, ktoré ste kedy u gitarového procesora videli. A to vďaka svojmu dynamicky pridelovanému DSP. Využiť môžete štyri efektové slučky pre pripojenie štyroch samostatných pedálov, alebo ich môžete rozdeliť a ľubovoľne ich priradiť vstupom a výstupom. V kombinácii so štyrmi stereo zbernicami to znamená, že môžete spracovávať a ovládať niekoľko nástrojov naraz, posielať wet a dry signály na rôzne miesta a vytvárať tak rozsiahle integrované systémy a využívať súčasne výhody digitálnych aj analógových vstupov a výstupov.

Ak potrebujete do systému zaradiť nejaké externé zariadenia cez MIDI, potom Helix ponúka oveľa väčšiu flexibilitu, než akýkoľvek iný multiefekt. Okrem bohatých možností MIDI ovládania v reálnom čase dokáže Helix vysielať až šesť samostatných povelov pri vyvolaní presetu, ktoré nie sú priradené k spínačom, takže pomocou nich môžete zmeniť napríklad preset na syntetizátore, spustiť sekvencer, posunúť fader na externom digitálnom mixpulte - a to všetko jedným stlačením nožného spínača. Pridaním troch expression pedálov, CV/Expression výstupu a externého prepínača AMP sa môže Helix stať riadiacim centrom akokoľvek veľkého systému.


Poslať 14 Apr 2016, 22:54
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Line6 Helix Rack Guitar Processor - racková verzia s nožným controllérom

Gitarový, digitálny multi-efektový procesor do 19" racku. Helix Rack disponuje modelingovou sekciou Dual DSP-powered HX modeling engine so simuláciami 45 aparátov, 30 kabinetov, 16 mikrofónov a 70 efektov, tour-grade multi-efektovým procesorom, 6,2" LCD displejom. Predný panel obsahuje vstup pre gitaru, ovládač hlasitosti Volume a vstup s ovládačom hlasitosti pre slúchadlá. Zadný panel obsahuje USB vstup, 2X XLR výstup, jackový stereo výstup, 4x send/return pre efektovú slučku, XLR analógový vstup pre mikrofón a AUX, 4x vstup pre pripojenie expression pedálu, midi in/out, vstup pre Helix Control, Variax, Worldclock s miniprepínačom Terminator a digitálnu sekciu s cinchovými vstupmi S/PDIF in/out, XLR vstup/výstup AES/EBU. Rozmery 13,3 x 48,3 x 24 cm, hmotnosť 5,3 kg. Čierne farebné prevedenie. Výška: 3HE rack.

Obrázok

Obrázok

Poslať 26 Apr 2016, 15:41
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Stiahnutie a update základné SW HELIX na verziu 1.04

You're downloading Line 6 Updater 1.04
http://line6.com/software/readeula.html
stiahnuť Line6 Updater 1.04.dmg
Pozor nechať pracovať systém aj po stiahnutí update, naťahujú sa presety!!!

Nainštalovať cez updater verziu 1.06.0
Pozor nechať pracovať systém aj po stiahnutí update, naťahujú sa presety!!!

Nainštalovať cez updater verziu 1.06.5
Pozor nechať pracovať systém aj po stiahnutí update, naťahujú sa presety!!!

Nainštalovať cez updater verziu 1.10.0 (tu už funguje aj SW pre prácu s presetmi cez PC :)
Pozor nechať pracovať systém aj po stiahnutí update, naťahujú sa presety!!!

Po inštalácii (update) sa nepremažú žiadne zvuky vo vytvorených (prekopírovaných) sekciách mimo FACTORY PRESET, takže sa nemusíte báť :)

No zatiaľ ale nefunguje (alebo som na to neprišiel, čo si nemyslím) import zvukov s HELIX SW do HELIXu samotného. :(

Poslať 17 Máj 2016, 10:37
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Version 1.00
This is the Helix application. It's used to organize and backup your presets and setlists, and load third-party IRs (Impulse Responses) onto Helix. OS: Mac OS X, Mac OS Mountain Lion, Mac OS Mavericks, Mac OS Yosemite, Mac OS El Capitan
http://line6.com/software/index.html

*******************************************************************************************

Helix Application v1.01 Release Notes
Helix Application 1.01 is a free software update that includes new features, fixes, stability improvements, and optimizations. It is highly recommended that all Helix users perform this update!

IMPORTANT! Before restoring your backed up presets to Helix, you must first install the latest 1.01 version of the Helixapplication!

New Features
Added Windows 10 support

Bug Fixes
IRs with underscore characters (“_”) in the name may not load properly —FIXED
Preset names could not include an underscore (“_”) —FIXED
The Helix app could only import one IR file when clicking the Import button —FIXED
The Helix app could crash when importing 88.2 kHz IR files using Windows —FIXED
General stability improvements
Other minor bug fixes and optimizations

Known Issues

Importing a setlist and then importing a bundle can cause the Helix app to disconnect
In rare cases, the Helix application may fail to connect when set to autolaunch on Mac OS X

OS: Mac OS X, Mac OS Mountain Lion, Mac OS Mavericks, Mac OS Yosemite, Mac OS El Capitan
http://line6.com/software/index.html

*******************************************************************************************
Helix Application v1.02 Release Notes

Helix Application 1.02 is a free software update that includes new features, fixes, stability improvements, and optimizations. It is highly recommended that all Helix users perform this update!

IMPORTANT! Before restoring your backed up presets to Helix, you must first install the latest 1.02 version of the Helix application!

New Features
- Supports newer preset format used by Helix firmware 1.04.1
- Supports backup and restore of new Helix delay models in 1.04.1

Bug Fixes
- General stability improvements
- Other minor bug fixes and optimizations

Known Issues
- Importing a setlist and then importing a bundle can cause the Helix app to disconnect
- In rare cases, the Helix application may fail to connect when set to autolaunch on Mac OS X

OS: Mac OS X, Mac OS Mountain Lion, Mac OS Mavericks, Mac OS Yosemite, Mac OS El Capitan
http://line6.com/software/index.html

*******************************************************************************************
Helix Application v1.03 Release Notes

Helix Application 1.03 is a free software update that includes new features, fixes, stability improvements, and optimizations. It is highly recommended that all Helix users perform this update!

IMPORTANT! Before restoring your backed up presets to Helix, you must first install the latest 1.03 version of the Helix application!

New Features
Supports newer preset format used by Helix firmware 1.06.0
Supports backup and restore of new Helix amp, distortion, modulation, filter and pitch models in 1.06.0
Now supports drag and drop of folder import of preset and IRs

Bug Fixes
General stability improvements
Stability improvements regarding operations with IRs
Other minor bug fixes and optimizations

Known Issues

In rare cases, the Helix application may fail to connect when set to autolaunch on Mac OS X
Importing or exporting a preset bundle while streaming audio may cause Helix to disconnect

OS: Mac OS X, Mac OS Mountain Lion, Mac OS Mavericks, Mac OS Yosemite, Mac OS El Capitan
http://line6.com/software/index.html

*******************************************************************************************

Helix Application v1.04 Release Notes

Helix Application 1.04 is a free software update that includes new features, fixes, stability improvements, and optimizations. It is highly recommended that all Helix users perform this update!

IMPORTANT! Before restoring your backed up presets to Helix, you must first install the latest 1.04 version of the Helix application!

Bug Fixes
- CC Toggle With Larger Dim Value Than Lit Value Not Restoring Properly Upon Export/Import
- Importing multiple IRs or Presets can crash app
- CC Toggle Dim and Lit States Switch After Exporting and Importing

Known Issues
- In rare cases, the Helix application may fail to connect when set to autolaunch on Mac OS X
- Importing or exporting a preset bundle while streaming audio may cause Helix to disconnect

OS: Mac OS X, Mac OS Mountain Lion, Mac OS Mavericks, Mac OS Yosemite, Mac OS El Capitan
http://line6.com/software/index.html

*******************************************************************************************

update na verziu 1.06.0: http://line6.com/support/topic/17938-he ... ed-by-110/

Helix Firmware v1.06.0 Release Notes

Helix v1.06.0 is a firmware update that includes new models, features, fixes, stability improvements, and optimizations. It is highly recommended that all Helix users perform this update!

It is also recommended that you back up your current presets by using the Helix application to create a preset bundle, allowing you to install new presets as part of the update process.

The easiest way to perform the update process is by installing the latest version of Line 6 Updater. Once you've connected Helix to your computer via its USB port (hubs are not supported), Line 6 Updater will recognize the unit and take you through the update process. Both the Helix application and Line 6 Updater may be downloaded here: http://line6.com/software/

New Amp Models
Matchstick Ch1, based on* Channel 1 of the MatchlessTM DC30
Matchstick Ch2, based on* Channel 2 of the MatchlessTM DC30
Matchstick Jump, based on* jumping Channels 1 and 2 of the MatchlessTM DC30

New Effects Models
Distortion > Teemah! (Mono, Stereo), based on* the Paul Cochrane Timmy® Overdrive
Distortion > KWB (Mono, Stereo), based on* the Benadrian Kowloon Walled Bunny Distortion
Distortion > Bitcrusher (Mono, Stereo)
Modulation > Dynamix Flanger (Mono, Stereo)
Modulation > Deluxe Phaser (Mono, Stereo)
Modulation > Tremolo (Mono) and Tremolo/Autopan (Stereo), based on* the BOSS® PN-2
Pitch/Synth > Simple Pitch (Mono, Stereo)
Pitch/Synth > Dual Pitch (Mono, Stereo)
Filter > Autofilter (Mono, Stereo)

* All product names are trademarks of their respective owners, which are in no way associated or affiliated with Line 6.

New Features
Swap Footswitch Assignments—This feature makes organizing Stomp footswitch mode a lot easier, especially when footswitches have multiple-assigned items or custom labels/LED ring colors. Touch and hold (but don’t press) any two stomp mode footswitches for one second. A dialog box appears, asking if you want to swap all assignments. Press Knob 6 (OK) When touch-holding a footswitch to invoke Quick Footswitch Assign (or touch holding two footswitches to swap their assignments), the dialog panel automatically closes after four seconds

Bug Fixes
In rare cases, assigning a parameter to a footswitch may briefly display the parameter’s value above Knob 1 (Parameter) on the Controller Assign page —FIXED. After returning to a preset while the looper is active, the Looper block and/or half-speed footswitch’s LED may not properly reflect its state(s) —FIXED
In some cases, a Command Center > CC Toggle footswitch’s LED may not properly reflect its state —FIXED
Helix may fail to respond when receiving a huge string of MIDI PC messages while on the Setlist view —FIXED
After customizing the name of an auto-assigned EXP 1 block (Wah or Pitch Wham), the Volume Pedal may become unassigned —FIXED
General stability improvements
Other minor bug fixes and optimizations

Other Improvements

When selecting banks by pressing FS1 (BANK UP) or FS7 (BANK DOWN), FS6 now appears as CANCEL, letting you dismiss bank queue without changing footswitch modes
Expression Pedal 2 and 3 can now adjust values in Pedal Edit mode
Factory presets leveled
Additional improvements made to the factory preset bundle

Resetting Helix Globals / Loading the Newest Factory Presets

IMPORTANT! This procedure will completely overwrite all existing presets and setlists, as well as clear all user IRs and reset all global settings! Back up your presets and IRs before proceeding!

Turn off Helix
.
While holding footswitches 9 and 10 (middle two switches on the bottom row), turn on Helix. Wait for the message “Will reset Globals and restore stock Presets, Setlists and IRs…” to appear and let go.

Known Issues
Minor pops and clicks may be present when Helix is streaming audio from a Mac® running OS X 10.11 (El Capitan)
Minor pops and clicks may be present when Helix is streaming audio from an iOS® device running iOS 9.1 or 9.2 with Apple® Camera Kit
Importing a Helix bundle while streaming audio over USB may cause the Helix application to disconnect

http://line6.com/software/index.html

*******************************************************************************************

Helix Firmware v1.12.0
Release Notes

Helix 1.12.0 is a free update that includes new fixes, stability improvements, and optimizations.

IMPORTANT! READ BEFORE INSTALLING ANY NEW SOFTWARE!

1. Shut down all Line 6 software as well as any software that streams audio, including, but not limited to: iTunes, Spotify, DAWs, etc.

2. Use your CURRENT EXISTING Helix application to back up all of your presets and IRs. If you’re running Helix FW 1.06 or 1.06.5, your current Helix application version should be 1.04. If you’re running Helix FW 1.10, your current Helix application version should be 1.11.

3. Quit the CURRENT EXISTING Helix application and download and install the NEW Helix editor (1.12.0), available here: http://line6.com/software/ This also installs the newest version of Line 6 Updater (1.09).

4. If you’re using Helix Rack with Helix Control, turn off Helix Control.

5. Using the new Line 6 Updater (1.09), update Helix (or Helix Rack) to the newest firmware (1.12.0). If you’re using Helix Rack with Helix Control, after Helix Rack has been updated, connect and power on Helix Control, and it will update automatically.

6. Using the latest Helix editor (1.12), restore all user presets and IRs.

New Features

- Compatibility with the full version of the Helix editor (1.12)

Bug Fixes

- A USB port driver issue within OS X El Capitan precluded certain computers (namely MacBook Pros and iMacs from mid-2012) from allowing communication between Helix and the Helix Editor. Note: You must update OS X to El Capitan 10.11.4 - FIXED

- Helix could not correctly respond to incoming MIDI CC #64 (Tap Tempo) - FIXED

- Helix could sometimes not correctly respond to incoming MIDI PC messages after exporting and then reimporting the same setlist - FIXED

- The Tuner screen’s Output parameter would not remember its value across power cycles - FIXED

- Changing Input or Output types from the Controller Assign screen could sometimes automatically engage the Learn Controller button - FIXED

- Input > Multi and Input > Variax Tone parameter could sometimes maintain its value across presets, even when set to ‘Per Preset’

- Helix Rack’s TAP/TUNER button was unresponsive while in Pedal Edit mode - FIXED

- Expression pedals with inverted polarity could cause Helix Rack to freeze when connected to Helix Control - FIXED

- If two footswitches’ assignments are quick-swapped while in the Controller Assign screen, the most recent assignment could be removed - FIXED

- The Looper block’s icon could incorrectly reflect its state after saving a preset - FIXED

- General stability improvements

- Many other minor bug fixes and optimizations

KNOWN ISSUES

- After a Factory Reset, Global Settings > Ins/Outs > XLR Outputs level appears as Line level but is actually Mic level until you move the knob to "Mic" and back to "Line"

- On rare occasions, if Helix is disconnected from the computer within 10 seconds of shutting down the Helix editor, MIDI transmission may become inactive. Always wait 10 seconds after quitting the Helix editor before disconnecting. If you forget, power cycling Helix solves the issue.

- If you send MIDI CC #59 to Helix, it toggles the control between your bypass-assigned blocks for this switch, but the EXP 1 - EXP 2 Toe Switch strip label does not change states as it does when toggled via the on-board pedal.

OS: Mac OS X, Mac OS Jaguar, Mac OS Panther, Mac OS Leopard, Windows 7, Mac OS Snow Leopard, Mac OS Lion, Mac OS Mountain Lion, Windows 8, Mac OS Mavericks, Mac OS Yosemite, Windows 10, Mac OS El Capitan

http://line6.com/software/index.html

*******************************************************************************************

Poslať 19 Máj 2016, 18:35
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

HUDOBNÝ NÁSTROJ s.r.o. - Line6 HELIX RACK
update zariadenia z verzie 1,05 cez 1,065 - 1,10 - 1,12 a tiež update nožného controleru HELIX CONTROL, všetko skončilo úspešne, zajtra natiahnem do zariadenia aj nové presety :)

A HELIX RACK + CONTROL sú k dispozícii v najaktuálnejšej kondícii :)

Obrázok

Obrázok

Poslať 20 Máj 2016, 15:05
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Spracované materiály k update a import/exportu celého balíka dát, setlist, presety, pozor na aktualizícou SW samotného HELIXu a k nemu update SW verzie HELIX EDITORU !!!

Poslať 07 Jún 2016, 19:55
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Ak máte záujem o update software, editoru, alebo o balík zvukov, či inštruktáž k ovládaniu Line6 HELIX, neváhajte a zavolajte na 0903/718279
Tiež, ak máte záujem kúpiť Line6 HELIX, urobíme vám príjemnú cenu spolu s celým balíkom služieb k tomu!!!

Obrázok


Poslať 11 Júl 2016, 18:16
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Dnes update Line6 HELIX na novú vyššiu verziu 2.00.0

Helix Firmware 2.0 Release Notes
http://line6.com/support/topic/18284-la ... =helix+2.0

Obrázok

Helix v2.00.0 is a firmware update that includes new models, features, fixes, stability improvements, and optimizations. It is highly recommended that all Helix users perform this update!

IMPORTANT! YOU *MUST* FOLLOW THESE INSTRUCTIONS TO INSTALL 2.00!

1. Shut down all Line 6 software as well as any software that streams audio, including, but not limited to: iTunes, Spotify, DAWs, etc.

2. Use your CURRENT EXISTING Helix application to back up all of your presets and IRs (if you want to keep them). If you’re running Helix FW 1.12, your current Helix application version should be 1.12.

NOTE: You may want to back up individual Setlists so you can restore them to empty setlists without affecting the new 2.0 factory presets.

3. Quit the CURRENT EXISTING Helix editor application and download and install the NEW Helix editor application (2.00), available here: http://line6.com/software/ This also installs the newest version of Line 6 Updater (1.09).

4. If you’re using Helix Rack with Helix Control, turn off Helix Control.

5. Using the latest Line 6 Updater (1.09), update Helix/Helix Rack to the newest firmware (2.00). At the end of the update process, Helix/Helix Rack will reboot automatically and begin rebuilding presets. Wait for this process to complete.

6. If you’re using Helix Control with Helix Rack, connect and power on Helix Control. The inspector will ask if you want to update its firmware. Press Knob 6 (OK).

7. Turn off Helix/Helix Rack. YOU MUST RESET GLOBALS AND RESTORE PRESETS, OTHERWISE HELIX 2.0 MAY NOT WORK PROPERLY:

HELIX FLOOR: While holding footswitches 9 and 10 (middle two switches on the bottom row), turn on Helix.

HELIX RACK: While holding knobs 5 and 6 below the screen, turn on Helix Rack. Wait for the message “Will reset Globals and restore stock Presets, Setlists and IRs…” to appear and let go.

8. Using the NEW Helix editor application (2.00), restore the user presets you backed up in step 2.

New Amp Models

Cali IV Rhythm 1, based on* the Rhythm I channel of the MESA/Boogie® Mk IV
Cali IV Rhythm 2, based on* the Rhythm II channel of the MESA/Boogie® Mk IV
Cali IV Lead, based on* the Lead channel of the MESA/Boogie® Mk IV
Line 6 2204 Mod, Line 6 Original based on* a hot-rodded Marshall® JCM® 800
Line 6 Fatality, Line 6 Original

New Effects Models

Distortion > Wringer Fuzz (Mono, Stereo), based on* Garbage’s special BOSS® FZ-2
EQ > Cali Q Graphic (Mono, Stereo), based on* the MESA/Boogie® Mk IV’s 5-band EQ
Modulation > Harmonic Tremolo (Mono, Stereo), Line 6 Original
Delay > Vintage Digital (Mono, Stereo), Line 6 Original


**************************************************************************

Helix v2.00.0 je aktualizácia firmvéru, ktorá zahŕňa nové modely, rysy, opravy a vylepšenia stability a optimalizácie. Dôrazne sa odporúča, aby všetci užívatelia Helix vykonať túto aktualizáciu!

POZOR! YOU * MUST * Podľa týchto pokynov INŠTALÁCIA 2,00!

1. Vypnite všetok softvér Line 6, rovnako ako akýkoľvek softvér, ktorý streamuje zvuk, vrátane, ale nie obmedzený k: iTunes, Spotify, DAW, atď

2. použiť existujúce existujúce aplikácie Helix zálohovať všetky vaše predvoľbami a IRS (ak chcete, aby im). Ak používate Helix FW 1.12, aktuálna Helix aplikácie verzia by mala byť 1.12.

Poznámka: Možno budete chcieť zálohovať jednotlivé Setlists, takže si môžete obnoviť vyprázdniť Setlists bez toho aby to ovplyvnilo nové 2,0 továrenských presetov.

3. Ukončite tiež terajší editor aplikáciu Helix a stiahnuť a nainštalovať editor aplikáciu NEW Helix (2,00), k dispozícii tu: http://line6.com/software/ To tiež nainštaluje najnovšia verzia linky 6 Updater (1,09).

4. Ak používate Helix regál s Helix kontrolu, vypnite Helix Control.

5. Pomocou Najnovší rad 6 Updater (1,09), aktualizácia Helix / Helix Rack na najnovší firmware (2,00). Na konci procesu aktualizácie, bude Helix / Helix Rack automaticky reštartuje a začne prestavať predvolieb. Počkajte, až tento proces dokončiť.

6. Ak používate Helix Control s Helix Rack, pripojiť a zapnúť Helix Control. Inšpektor sa spýta, či chcete aktualizovať firmware. Tlačová Knob 6 (OK).

Snapshots funkcia, ktorá umožňuje okamžite vyvolať vybrané prvky vášho tónu, rozšírená kontrola Variax®, a mnoho ďalšieho.

7. Vypnite Helix / Helix Rack . MUSÍTE RESET GLOBALS a obnovenie predvolieb INAK HELIX 2.0 nemusí pracovať správne :

HELIX FLOOR : Držte nožné spínače 9 a 10 ( prostredný dva prepínače k spodnej rade) , zapnite Helix .

HELIX kôš : Držte gombíky 5 a 6 pod displejom , zapnúť Helix Rack . Počkajte , až správa " vynuluje Globals a obnovenie obrázky predvolieb Setlists a IRS ... " sa objaví a pustiť .

8. Použitie editora aplikácie NEW Helix ( 2,00 ) , obnovenie používateľských predvolieb ste zálohovali v kroku 2 .


Poslať 12 Júl 2016, 16:33
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Snapshot Footswitch Mode

Podobne ako u snapshot (snímok) vystupuje v niektorých high - end digitálnych mixážnych , každý z Helix je osem
Snapshot ukladá a pripomína stav niektorých prvkov v súčasnom prednastavený.

Line 6 Helix SNAPSHOTS Presets Demo - by Glenn DeLaune https://www.youtube.com/watch?v=tG_3_x15PGo
Snapshot Conversion: 101 - Line 6 Helix https://www.youtube.com/watch?v=31kagyLZapc
line 6 helix snapshots and update 2 0 https://www.youtube.com/watch?v=xB5VXSp3aDU

blok Bypass
-The Bypass ( zapnuté / vypnuté) , stav všetkých spracovateľských blokov (okrem Looper ) , nezávisle od akýchkoľvek úloh nožný spínač . Pozri tiež " snímok > Block Bypass " )

parameter Control
-The Hodnoty všetkých parametrov priradené k ovládačom ( Až 64 na predvoľbe ) . pozri tiež " Snímky > Parameter Control.

Command Center
Hodnoty akejkoľvek okamžitej MIDI CC , Bank / Prog , MMC , a CV Out správ , plus štátu ( stlmiť alebo osvetlená ) akéhokoľvek CC Toggle , CV Toggle a Ext Amp správ . Pozri tiež " Command Center ".

tempo
Súčasný systém tempo , ak je " Globálne nastavenia > MIDI / Tempo " > Tempo Select je nastavená na " Per Snapshot . " ( V predvolenom nastavení je nastavená na " na predvoľbách " ).

1. Stlačte tlačidlo BANK a BANK súčasne vstúpiť do režimu momentky (snapshot).
Prostredných osem spínačov bliká, snapshot je pripravený na vybrané.

2. Stlačením jedného z ôsmich snapshot prepínačov vyberte ho.
POZNÁMKA : Snímky sú dostatočne silné, aby ospravedlniť svoju vlastnú kapitolu. Pozri " snap - výstrely " pre viac informácií .
Poznámka : Ak nechcete Snapshot Nožné zmiznúť po zvolení jedného, ​​nastavte " Globálna Nastavenie > Nožné " > 4 Knob ( Snapshot Mode do prepínačov ) . " Ručné Return " V tomto prípade , Helix zostane v režime snímke nožného spínača , kým stlačenie FS6 ( ZRUŠIŤ ).

Snapshots > Block Bypass

Obrázok

Snímky uložiť a vyvolať aktuálne bypass (zapnuté / vypnuté) stavu všetkých spracovateľských blokov. Napríklad:

Snapshot 1-ÚVOD by mohlo mať skreslenie 1, AMP 1, cab, Mod 1 a DLY.

Snapshot 2-VERSE by mohlo mať dynamika, skreslenie 2, filter, efektová slučka 1, 2 Amp, Cab, Delay 2 a Reverb.

Snapshot 3-BRIDGE by mohlo mať dynamika, efektová slučka 2, AMP 2, IR, EQ, Mod 2 a DLY 2.

Snapshot 4-ZBOR by mohla mať všetko.

Snapshot 5-Interludemôže byť len Amp 1 a IR.

Všimnite si, že všetky snímky v určito vopred nastavenÉ zdieľaJÚ rovnaké modely; nemôžeš, pre Napríklad pridať americký Deluxe Amp blok v snímke 1 a prepnúť svoj model Essex A30 v snímke 2. Avšak, ak Helix má k dispozícii dostatok DSP, môžete načítať oba zosilňovače do rovnakej predvoľby a snímky možno povoliť ani, jeden, alebo obaja.

POZOR!
Snímky uľahčujú pre viac blokov priradených k rovnakému nožný spínač skončiť v nečakaných stavov. Napríklad, ak FS2 prepína byť - tween Delay (ON) a Reverb (vypnuté) bloky a snímka otočí Reverb o, FS2 bude zrazu zapnúť oba bloky zapína a vypína spolu. Vidieť "Použitie Snímky".

Snapshot > Parameter Control

Obrázok

Navyše parametre môžu byť nastavené pre skok na konkrétne hodnoty u každej snímke. Tu je príklad , kde sú aktualizované sedem parametre ( z možných 64 ) -chvíľkovo s každou snímkou.

Snapshot > Command center

Snímky tiež uložiť a vyvolať nasledujúce MIDI , CV , a Ext Amp správy odoslané externých zariadení z velína:

Hodnota každom okamihu
MIDI CC , banka / Prog , MMC , a CV Out správ

Štát ( matný hodnota alebo osvetlené hodnota ) akýchkoľvek správ CC Toggle alebo CV Toggle as
-
upísal nožných spínačov

Stav ( matný alebo svieti ) akýchkoľvek správ Ext Amp priradených k nožných spínačov. Povedzme napríklad , že máte MIDI ovládateľné reverb pedál pripojený k Helix MIDI OUT , ​​externý gitarový zosilňovač pripojený k EXT AMP konektoru Helix a DAW softvér pripojený cez USB.

Obrázok

Vo vyššie uvedenej tabuľke vidíme , že pri prechode z Snapshot 7 - BREAKDOWN na Snapshot 8 - Outro

Typ účinok prepína Externý efektový pedál je z kvetu na Swell

Zmiešajte Externý efektový pedál sa zvyšuje z 40 % na 50 %

Externý amp prepne z kanála 1 na kanál 2

prehrávanie sa zastaví na pripojenom DAW softvére.


Používnie Snapshots

Obrázok

1. Stlačením tlačidla BANK a BANK súčasne vstúpiť snímku nožný spínač režimu. prostredný osem prepínačov flash , označujúci
snímkuje pripravený, Ktoré majú byť vybrané .footswitch aktuálnej snímke sa rozsvieti na červeno a jeho objektív fotoaparátu objavia obráteného.

2. Stlačiť jedno z ôsmich snímiek - prepínačov a zvoliť inú snímku.

3. Nastavte predvoľbu prevedením jednej alebo viacerých z nasledujúcich možností:

Turn niekoľko blokov zapnúť alebo vypnúť stlačením dupať režim nožný a / alebo tlačidlo BYPASS

Push - otočiť niekoľko gombíkov automaticky priradiť ich parametre k Snap
-
Regulátor snímok ( ich hodnoty sa objaví biela a v zátvorkách )

Na stránke Command Center úpravám hodnôt každým okamihom správy alebo stlačte nožný spínač priradený CC Toggle , CV Toggle alebo Ext Amp.

4. Prepnite späť do snímky ste začali.Helix okamžite a bez problémov sa vráti do predchádzajúceho stavu.

uloženie Snímky -snapshots-u

Dvojitým stlačením tlačidla SAVE pre uloženie predvoľbu. Uloženie prednastavených ukladá všetkým svojim 8 snímok automaticky.

POZNÁMKA: Voľba prednastavenia pripomína Snapshot , ktorá bola aktívna pri prednastavené bol uložený .
Určenie Snapshot Edit Správanie Povedzme , že ste na snímku 2 ( verš ) a zmeniť pár vecí - prepnúť meškanie blok
zapnutý , zapnite mod blok off , vyladiť zosilňovač je zisk parameter z váš Variax je tón gombík, atď . Pokiaľ prepnete na snímku 4 ( chorus ) a potom späť na snímku 2 pre Druhá sloha , mali Helix pripomenúť tieto zmeny alebo sa vrátiť snímku 2 do stavu , kedy prednastavené bola naposledy uložená ? Neexistuje žiadna správna odpoveď , a Helix umožňuje vybrať .

1. lisa potom Gombík 6 ( globálne nastavenia ) .
2. Pohybom joysticku zvoľte podmenu Preferencie.
3 . Otočte gombík 1 ( Snapshot Úpravy ) pre nastavenie upraviť správanie snímka:

Pripomeňme - Akékoľvek snímka úpravy sú pripomenuté pri skoku zo snímky snap
-
výstrel , a javí sa ako vylast nechal ( Predvolené )

Zlikvidujte - Akékoľvek úpravy snímku sa vyradí pri skoku zo snímky do snímku, a javí sa ako prednastavené bol naposledy uložený , Ak chcete zapamätať zmeny vyrobené k snímke , zatiaľ čo snímka Úpravy je nastavený na " zbaviť , "
stlačte SAVE dvakrát pred výberom iného snapshotu.

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Line6 HELIX - export/import presetsounds, setlist, bundles

- presetsounds exportuje jednotlivý zvuk - preset

- setlist exportuje celý set 128 zvukov (presetov v jedej banke HELIXU (aktuálne nastavenej)

- bundles exportuje všetky SETy HELIXu


- jedná sa o Line6 HELIX Florboard / RACK
- aktuálne je tam firmware V-2,00,0
- HELIX EDITor 1.10 a vyšší (aktuálne 1,12)
- operačný systém MAC / WIN

Poslať 23 Júl 2016, 09:27
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SRĎalší

Späť na Efekty a príslušenstvo