Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Aparáty Transtube gitarove kombo PEAVEY RAGE-258

Transtube gitarove kombo PEAVEY RAGE-258

...kombá, hlavy, boxy a iné

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Gitarové kombo PEAVEY RAGE-258
Základný blok zabudovaný v kombe je TransTube zvuk (emulácia zvuku elektrónkového komba) patentovaný firmou PEAVEY. Preamp sekcia poskytuje širokú škálu zvukov, nevídaných vzhľadom na rozmery a výkon komba! Tiež prirodzene znejúci sustain a compressor. Kryštáľovo čisté znejúci "čistý kanál"
základná charakteristika:
- výkon 25 Watov RMS, reproduktor 8” Blue Marvel
- patentovaná emulácia obvodov elektrónkového aparátu
- dva kanály: Clean a Lead 3 pásmové pasívne korekcie - ekvalizer
- 3 pozičný EQ Voicing spínač pre VINTAGE, MODERN a STACK zvukovú charakteristiku
- ¼” stereo CD vstup / priamy výstup Slúchadlový konektor
- masívne pochrómované ovládače - gombíky.

Poslať 11 Sep 2008, 09:13
converse nováčik
nováčik

chcem sa opytat muzikeru ci je pravda ze sa toto kombo da odpalit ak je naplno....mal som ho a v navode bolo dodatok, ze ak je jeden kanal na 10 druhy moze byt len do sest a naopak. ja som mal jeden na 9 a druhy na 4 a aj tak prestalo ist tak som ho dal na reklamaciu......diky za odpoved

Odpoved Muzikeru: nemalo by sa to stat. Kombo musi byt dimenzovane tak, aby pri maximalnej zatazio vydrzal aj reproduktor, aj zosilnovac. Bohuzial, toto vsetko je teoria. Prax byva spravidla uplne ina. Hlavne pri produktoch Peavey je miera reklamacii extremne vysoka.

je to pravda,že sú nespoľahlivé? lebo mne ho odporučili,že je dobré...a teraz neviem, či ho kupovať...

Poslať 11 Sep 2008, 09:40
V.I.P.
V.I.P.

converse píše:
chcem sa opytat muzikeru ci je pravda ze sa toto kombo da odpalit ak je naplno....mal som ho a v navode bolo dodatok, ze ak je jeden kanal na 10 druhy moze byt len do sest a naopak. ja som mal jeden na 9 a druhy na 4 a aj tak prestalo ist tak som ho dal na reklamaciu......diky za odpoved
Odpoved Muzikeru: nemalo by sa to stat. Kombo musi byt dimenzovane tak, aby pri maximalnej zatazio vydrzal aj reproduktor, aj zosilnovac. Bohuzial, toto vsetko je teoria. Prax byva spravidla uplne ina. Hlavne pri produktoch Peavey je miera reklamacii extremne vysoka.
je to pravda,že sú nespoľahlivé? lebo mne ho odporučili,že je dobré...a teraz neviem, či ho kupovať...

Toto je cele postavene trochu inak. My sme zakaznikovi vysvetlili, ze nie je dobre (koli dynamike hry a celkovemu prejavu zvuku ale aj ochrane komba) aby sa toto vyuzivalo v urcite "hlasitostnej" tolerancii. Kazdy muzikant, ktor trochu citi muziku povie, ze pri komplet vyhulenom aparate sa straca dynamika. Ak chce niekto pretekat z bicimi v garazi, tak na to potrebuje kombo s inym vykonom. A ak niekto pouzil doma Rage-258 a a hral na nej naplno tak nie je normalny a cudujem sa, ze ho susedia este neukamenovali... :wink:
A odkaz na panov z Muzikeru: Kritizovat znacku Peavey, ked z nej od nas odoberaju len zopar produktov ( a zrovna model Rage-258 vobec) je velmi jednoduche a lacny trik ako "mudrovat" pred zakaznikom a robit sa dolezity. Pevne verim, ze aj v tejto firme sa najdu ludia, ktory problematike predsa len rozumeju a pouzivaju fer sposoby... :cry:
Alebo ze by som tu zacal rozoberat tie ich SoundKing-y???

Poslať 11 Sep 2008, 14:18
Robo Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Treba si uvedomiť pri kúpe gitarového aparátu na čo to budem používať. Ak chcem hrať koncert pre 5000 ludí tak si nevezmem 30 wattové kombo. :)
Zopár gitarových aparátov som už postavil ale nikdy som ich neskúšal ani neodporúčal používať na maximum. Uvedený údaj výkonu na zosilovačoch treba brať len infomatívne. Napr. pri porovnaní viacerích typov 100 w zosilovaćov na ten istý reprák bude sila zvuku určite iná a to ani nehovorím o rôznych predzosilovaćoch. Gitarové kombá sú komplexom predzosíka koncáka a repráka, a každý z týchto častí má znaćný vplyv na výsledný zvuk.
Ďalšou vecou sú obchodné ťahy firiem kde uvedú na kombe že je napr. 15 wattové a koncový integráč podla katalógu a zmeraného napájacieho napetia je 25 wattové. (Fender Frontman 15 (25W), Kustom 10 (18W).
Aparát treba kupovať vždy podla zvuku a nie podla nápisov na ňom.

Ešte k tým obchodným ťahom, toto je tiež jeden :
Hlavne pri produktoch Peavey je miera reklamacii extremne vysoka.

Konkurencia je silná...

Poslať 11 Sep 2008, 16:38
converse nováčik
nováčik

díky..ja som sa už zľakol že som sa konečne som sa rozhodol a je to zlé...tak teda si ho kúpim,keď ešte pribudne pár korún..

Poslať 11 Sep 2008, 16:55
V.I.P.
V.I.P.

converse píše:
díky..ja som sa už zľakol že som sa konečne som sa rozhodol a je to zlé...tak teda si ho kúpim,keď ešte pribudne pár korún..

V kazdom pripade mas jednu istotu a to, ze my ako dovozca na slovensko ti vsetky problemy okolo tejto znacky vieme vyriesit urcite najrychlejsie. Ale dufam, ze sa uz o problemoch nebudeme bavit a ked prides, tak ho dobre spolocne odskusame a otestujeme u nas na predajni... 8)

Poslať 31 Jan 2009, 19:33
Nováčik Obrázok užívateľa
štamgast
štamgast

este taka otazka aky je zvukovy medzi VINTAGE, MODERN a STACK zvukom
New begining :)

Poslať 01 Feb 2009, 17:34
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

zvukovo je EQ posadeny trochu inac v tych modoch:
vintage - viac do stredov a vysok
modern- stredy a basy
stack - este viac basov

a miera skreslenia, resp to ako sa skreslenie sprava pri PM je trochu ine
Obrázok

Poslať 05 Mar 2009, 18:59
TheSnehuliak nováčik
nováčik

ja mám otázku ohladom toho komba, ked ho zapnem a chcem skreslený zvuk tak to chvílku trvá kým to ide asi minútu dve ide sále len clear aj ked mám prepnuté na skreslený kanál, má to takto byť?

Poslať 05 Mar 2009, 19:32
V.I.P.
V.I.P.

TheSnehuliak píše:
ja mám otázku ohladom toho komba, ked ho zapnem a chcem skreslený zvuk tak to chvílku trvá kým to ide asi minútu dve ide sále len clear aj ked mám prepnuté na skreslený kanál, má to takto byť?

Nie, po zapnuti mas k dispozicii dva kanaly CLEAN/LEAD a po prepnuti tym rucnym spinacom /channel/ to musi hrat hned, ziadne cakanie...
Ale ako to pipisujes, to ani nie je mozne, to sa ti potom same za minutu prepne na skresleny ??? :?

Poslať 06 Mar 2009, 13:56
TheSnehuliak nováčik
nováčik

moja chyba ja som to tam mal zle nastavné :roll:

Poslať 06 Mar 2009, 21:24
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

to je ta sranda, ze niekedy tie veci naozaj robia aj to, co maju a nie to, co clovek chce :lol:
Obrázok

Poslať 07 Mar 2009, 13:51
PalinkoZa nováčik
nováčik

moje kombo co mam home Rage 158, bude mat asi linearny potenciometer Gain Post , pootocim o 5mm od nulovej polohy a piska ako ... :D

Poslať 02 Nov 2010, 10:43
Qcko Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Mám otázku k tomuto kombu ohľadne aux input/direct out ...

Input funguje, ale cez vikend som sa pokusil pripojiť na koncovy zosilovac toto kombo ako odposluch (podla navodu sa ma vypnut EQ a signal ma ist z komba von), avsak nic take sa nestalo, kombo hralo stale dalej a neposielalo signal...

...preto sa chcem spytat, ci som spravne pochopil funkciu direct out.

A este jedna otazka, ked som to chcel prepojit tak, ze dam vystup priamo cez sluchadla, tak nastalo ohromne (priam az neprijemne) skreslenie a nedalo sa to pocuvat, co moze sposobovat toto spravanie? (alebo medzi kombo a koncovy zosilnovac treba zaradit este nejaky prvok?)

..este doplnim, ze koncovy stupen je YAMAHA STAGEPAS 500 (2x250W, 8 Ohm)

Ďalší

Späť na Aparáty