Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Aparáty Review: Diezel Herbert

Review: Diezel Herbert

...kombá, hlavy, boxy a iné

Poslať 16 Okt 2007, 22:05
urmo Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

Diezel Herbert

Po viacerých požiadavkach, aby som napísal čo-to o tomto aparáte, som sa odhodlal a pustil som sa do kvázy recenzie, v ktorej sa budem snažit nasledujúcimi riadkami túto mašinu opísať.

Čo to je?
Diezel Herbert je lampový, hi-gainový, trojkanálový, MIDI ovládateľný aparát, vyrábaný a montovaný ručne vo fabrike v Bad Stebene (Nemecko). Dá sa ho nazvať aj hi-end ampom, kedže je vačšinou považovaný za špičku a používaný v desiatkach svetových štúdií aj ako backstage aparát mnoha kapiel. Aj keď proti gustu, žiaden dišputát...

Stavba:

V preampe je 6 x ECC83, obalených klasicky oceľovými obrúčkami. Na konci má 6 kusov EL34-iek, čo spolu vytvára výkon cca 180W.
Na prednom paneli sú 3 kanály: čistý(1) a dva skreslené (2&3). Kanál 2 má možnosť prepínania +/-, pomocou ktorého može slúžiť tento kanál na crunch, overdrive beklajty alebo aj sóla. Každý kanál má svoje korekcie na volume, gain, treble, middle, bass. Vo výstupe má funkciu MidCut, 2x Volume, Deep a Presence poťáky. Okrem toho je tam Loop, Mute a Store spínač.
Zadný panel obsahuje linkový kompenzovaný výstup, výstupy do boxu (mono&stereo), výstup na ladičku, 3 efektové sľučky (sériová, paralelná a spínateľná sériová), MIDI Thru a In a XLR vstup na diezlácky footswitch.

Zvuk:
Kanál 1: Kryštalicky čistý, ani pri vysokom výstupe snímačov necítiť žiadne skreslenie pri obrovskom tlaku. Veľmi dobre si tiež rozumie s aktívnou elektronikou (EMG). Dá sa z neho dostať mierne skreslenie, pokiaľ vytočím volume poťák na kanáli ešte pred koncákom, ale skôr by som povedal, že je to nechcený jav, aj keď nakřápnutý clean je fakt chutný.
Kánál 2 – poloha mínus: Veľmi čitateľný dynamický a krémový crunch. S kombináciou dobrých a vhodných snímačov je výborný na blues, rockové rytmy, funky nakreslené rytmy, po mierne drajvové baladické vybrnkávačky. Po zapnutí MidCut (viď ďalej) dostáva do seba štipku kompresie a krémovosti. Stáva sa veľmi poslušným a uhladeným tónom.
Kanál 2 – poloha plus: Ani po pridaní gainu zvuk nestráca svoju čitateľnosť. To isté, čo platilo o zvuku v polohe minus platí aj tu. Je to tzv. “Diezel trademark sound“. Veľmi dobrý na hard-rockové vyhrávky, metalové riffy. Tón ide krásne za rukou aj v rýchlych pasážach, nezahuhláva sa, má svoju prirodzenú zrnitosť. Po zapnutí MidCut zrnitosť ubúda, pribúda kompresia, uhľadenosť tónu.
Kanál 3: Viacmenej ten istý sound ako kanál dva. Má však o niečo hustejší tón. Ideálny na sóla. Tento kanál mám nastavený na menej výšok, perfektne sa presadí v kapele, nezahuhláva sa, je stále dôrazný v celom spektre kapely. Ide za rukou, hrá sa na neho veľmi pohodlne, netreba dolovať tón ako napr. pri Marshall Plexine.
MidCut: Funkcia, ktorá vplýva na výslený zvuk ako keby kvázy kompresor. Redukuje zrnitosť, krémuje, uhľadzuje tón. Má dva knoby – intensity a level. Intensity určuje úroveň kompresie, ktorá keď je vyššia ako 50%, výsledkom je veľmi metalový uhladený tón posadený ako keby do gauča (neviem, ako to inak opísať, viď ukážky). Level určuje pomer MidCutu v celkovom výslednom zvuku. Ak je intensity na nule, tak sa mi z MidCutu stáva ďalší volume kanál, v poradí už tretí.
Master: Presence a Deep - staré známe zosilovače urč. frekv. pásma fungujú klasicky aj tu. Takisto ako volume 1 a 2, takže nič nové na svete.

Špeciality:
Medzi špeciality tohto ampu určite MIDI ovládanie. Funguje štýlom presetov, to znamená že zopnem spolu napr.: Kanál 1+MidCut+Loop, zopnem Store a stlačim na MIDI switchi tlačidlo 1, celá táto kombinácia sa mi zapne keď ho budem šlapať na tlačidlo 1. Takto si môžem zopnúť kombinácii koľko chcem. Je aj možnosť zapínania všetkého zvlášť, takže o komfort je postarané. Je celkom užitočné si nastaviť kombináciu aj s Mute spínačom, potom na jedno šlapnutie mi aparát stíchne, čo sa vyplatí napr. pri ladení počas songu alebo v pauzách.

Záver:
Aparát hrá na Diezel 4x12 Vintage30 Rearloaded box. Od kúpy je maximalna spokojnosť. Je to aparát nie moc pre vyznávačov špinavého zvuku alá HiWatt, Marshall SuperLead a pod. Je to aparát ktorý netreba prehulovať, hrá vynikajúco na každej úrovni. Kupoval som ho ako doživotný aparát, takisto ako štúdiový, a to všetko spĺňa do bodky. Životnosť je na vysokej úrovni, celé šasi je ocelové, ťažke jak sviňa. Trafá sú tiež zakryté. Výrobne je celý aparát dotiahnutý na 100%, zvukovo mi vyhovuje ako nijaký iný. Ja osobne mu naozaj dodnes nemám čo vytknúť.

Andrej Urminský :wink:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Naposledy upravil urmo dňa 02 Nov 2007, 17:34, celkovo upravené 1
...all that we learn this time, is carried beyond this life.
http://www.jazzpiestany.sk
http://www.kug.ac.at

Poslať 16 Okt 2007, 22:48
spyros inventár
inventár

Respect. Ja mam sice radsej zvukovo tie spinave aparaty, ale toto je bombastic. Tiez sa mi paci, ze aj ked ta Sivcakova gitara s aktivkami vyzera na prvy pohlad ako ultimatna metalova sekera, tak ty na to hras "nemetalovo" v najlepsom slova zmysle.
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 17 Okt 2007, 10:42
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

jj ukazky su super..aj aparat hra zaujimavo..
Obrázok

Poslať 17 Okt 2007, 10:52
cico Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Obrázky: 1
Ano pekna praca aj hra. A zvukovo to spolu sedi /aparat + gitara/. Ale k tomu treba aj prsty, nielen vybavu :wink: .
Život je pes, ale stojí za to!

Poslať 20 Okt 2007, 16:48
Prosound nováčik
nováčik

Veľmi pekné , skvelé , aparát hodny svojho majiteľa.
Hoď potom ďalšie ukážky, som veľmi zvedavý.
U mňa Diezel numero una.
:wink:

Poslať 20 Okt 2007, 22:19
Predator Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Výborný aparát a výborný hráč ... niet čo dodať.
Rád pomôžem, rád sa nové veci naučím ....

Poslať 02 Nov 2007, 17:35
urmo Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

Edit: Obrázky

Prídu aj ukážky. :wink:
...all that we learn this time, is carried beyond this life.
http://www.jazzpiestany.sk
http://www.kug.ac.at

Poslať 02 Nov 2007, 20:08
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

hohohooooo :twisted:

chcel by som mat taky stolik v izbe :twisted: 8)
Obrázok

Poslať 03 Nov 2007, 14:13
dodo Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Ten Diezel halfstack je do bytu ako stvoreny :lol: . Ale naozaj. Dobre to vyzera a aj dobre hra. len asi cena bude niekde inde ako bezne aparaty. Urmo, do bytu by si na cvicenie potreboval nieco mensie.... :wink:

Poslať 03 Nov 2007, 14:44
urmo Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

dodo píše:
Ten Diezel halfstack je do bytu ako stvoreny :lol: . Ale naozaj. Dobre to vyzera a aj dobre hra. len asi cena bude niekde inde ako bezne aparaty. Urmo, do bytu by si na cvicenie potreboval nieco mensie.... :wink:

Ten halfstack je doma najma kvoli recordingu a z dovodu ze este nemam hardcase na to. Ked bude, Diezel pocestuje do skusobne aj so vsetkym a doma bude uz len male combo :wink:

BTW hardcase uz je vyrobeny, uz len ho dostat domov z Ceska :wink:

Obrázok

Poslať 03 Nov 2007, 14:47
GM_viktor Obrázok užívateľa
inventár
inventár

kto ti ho vyrabal?
treba hrat...je jedno na com, zo vsetkeho sa da dostat slusny zvuk...ale mesa to isti :)

Poslať 03 Nov 2007, 15:21
urmo Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

GM_viktor píše:
kto ti ho vyrabal?

Jan Och http://bandzone.cz/fan/hanz

Späť na Aparáty