Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Aparáty Bugera 333 XL

Bugera 333 XL

...kombá, hlavy, boxy a iné

Poslať 04 Aug 2007, 22:21
zacky Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Ručně dělané lampové kytarové kombo, výkon: 120W, kanály: 3 ( Clean, Crunch, Lead), reproduktory: 2 x 12" Bugera, lampy: 4 x 12AX7 v předzesilovacím stupni a 4 x 6L6 v koncovém stupni, nezávislí ekvalizér pro každý kanál ( Volume, Treble, Bass, Middle, Gain), reverb, footswitch

Vlastnosti
• Bugera 333XL-212
• Ručně dělané lampové kytarové kombo
• Výkon: 120 W
• Kanály: 3 ( Clean, Crunch, Lead )
• Lampy: 4 x 12AX7 + 4 x 6L6
• Reproduktory: 2 x 12" Bugera
• Přepínač XL pro kanály Crunch a Lead pro zmohutnění a přiostření tónu
• Nezávislé ovladače pro každý kanál: Volume, Treble, Mid, Bass, Gain
• Společné ovladače pro každý kanál: Master, Reverb, Presence, Noise Gate
• Přepínač útlumu ( High, Medium, Low ) pro úplnou kontrolu zvuku
• Efektová smyčka ( nezávislí ovladač Level pro vstupy Send a Return )
• výstup na externí reproduktor
• Impedance 4, 8 nebo 16 Ohm
• Line Output s ovladačem Level
• Footswitch se 4-mi přepínači pro přepínání kanálů nebo efektové smyčky
• Aparát stvořený pro metalové a hardcorové kytaristy, kteří si potrpí na obrovský výkon a zvuk od křišťálově čistého po pořádný metalový nářez

Anglická firma Bugera představuje pestrou paletu svých celolapových zesilovačů, kytarových komb a reproboxů. Lampové zesilovače a komba jsou ručně dělány v manufaktuře podle amerických a evropských norem což nám přináší nejkvalitnější součástky a nejlepší kvalitu. Ve svém nitru ukrývají elektronky 12AX7 v předzesilovacím stupni a 6L6 ve stupni koncovém. Zesilovač se dělí na 2 základní modely a to model 333, který se bude zamlouvat ať už příznivcům metalové nebo hardcorové kytary a model 6260 který svým univerzálním využitím od zvuku Classic Rocku po metal pokryje potřeby jakéhokoliv kytaristy. Kytarové komba se vyrábí společně se dvěma reproduktory Bugera o velikosti 12" a výstupy pro další externí reprobox.

CAUTE POZNATE TU ZNACKU MATE NIAKE SKUSENOSTI :?: :?: :!:

Poslať 05 Aug 2007, 11:18
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

tuto znacku registrujem uz davnejsie. IMO (in my opinion) to vyzera tak, ze to budu nejake lacnejsie cinske kopie peavey-ciek (xxx, JSX, 6505..) a kedze je s nimi nejakym sposobom spojena firma behringer tak by som sa tomu ani necudoval, pretoze ti by okopirovali aj babkine bombardaky :lol:
ale ako su na tom naozaj zvukovo a kvalitou spracovania ti neviem povedat. skus popozerat nejake zahranicne fora, na nas trh sa to este len chysta.

stranka vyrobcu:
http://www.bugera-amps.com/

a spominany model 333XL vyzera takto
Obrázok
Obrázok

Poslať 05 Aug 2007, 12:37
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

styrioci píše:
tuto znacku registrujem uz davnejsie. IMO (in my opinion) to vyzera tak, ze to budu nejake lacnejsie cinske kopie peavey-ciek (xxx, JSX, 6505..)

No, lacnejjsie kopie PEAVEY to urcite nie. 8)

Poslať 05 Aug 2007, 13:33
ADMIN

marianguitar píše:
No, lacnejjsie kopie PEAVEY to urcite nie. 8)

preco myslis? inspiracia je zjavna (a nie len podla mna). ovladacie prvky su takmer totozne (pocet, rozmiestnenie), vraj su dokonca aj plosaky rovnake. a ked s tym ma nieco spolocne aj behringer tak by som dal ruku do ohna za to, ze to bude kopia niecoho.
Obrázok

Poslať 06 Aug 2007, 01:58
GM_viktor Obrázok užívateľa
inventár
inventár

no, stalo by zato to vyskusat...a spravit si nazor
hrat to bude podla mna v pohode...ale ako to bude zo spolahlivostou, toho sa bojim...ci sa to casom nerozpadne
treba hrat...je jedno na com, zo vsetkeho sa da dostat slusny zvuk...ale mesa to isti :)

Poslať 06 Aug 2007, 10:16
ADMIN

GM_viktor píše:
...ci sa to casom nerozpadne

aspon na prvy pohlad to vyzera lepsie ako behringer krabicky :lol:

mna skor zaraza az do oci bijuca podobnost prezentacnych "fotiek" bugery aj behringer krabiciek, ktore ako by mal na svedomi jeden sikovnejsi grafik v paintshop-e alebo podobnom grafickom editore :lol:
Obrázok

Poslať 07 Aug 2007, 14:28
inventár
inventár

jj, to je chore...
aj ja mozem nakreslit aparat :lol: :lol:
preco to neodfotili, mozno to ani neexistuje :lol: :lol:
treba hrat...je jedno na com, zo vsetkeho sa da dostat slusny zvuk...ale mesa to isti :)

Poslať 16 Sep 2007, 21:46
Predator Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

No ja hrajem už viac ako rok na bedňu Ultrastack 412S a doteraz nič nenasvedčuje na rozpadávanie sa či iné problémy. Mechanicky solídne spravená robota a dosť robustne dimenzovaná konštrukcia. Pevné ako tank a spoľahlivé. Len má asi tak 45 kilo, lebo je to drevotrieska.

Poslať 26 Sep 2007, 15:22
inventár
inventár

drevotrieska?? :shock:

Poslať 27 Sep 2007, 09:33
Predator Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Hrá to ale úplne inak ako boxy trebárs od Marshalla alebo Mesy. Mne to veľmi pripomínalo zvuk starého Fendera Bassmana, na ktorý som jeden čas hrával - tvrdé basy, dosť silné stredy, hladké výšky bez bzučania, ani náznak štrku, proste veľmi hladký, ale pritom nezahuhňaný a konkrétny zvuk, na vyslovene ostrý zvuk treba dať výšky na doraz.

Pripúšťam, že nie každému toto sadne, niekto má rád agresívnejší zvuk, ale mne sa to páči.
Rád pomôžem, rád sa nové veci naučím ....

Poslať 30 Okt 2007, 22:13
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

akurat dnes som na Bugeru natrafil na internete a veru vobec to nevyzera zle .. ako firemneho hraca myslim maju Shane-a Gibsona .. :shock: .. a to je absolvent Berkley .. http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... ID=6181823

a tu je linka na you tube .. http://www.youtube.com/watch?v=sbX1el1XOsI .. vobec to neznie zle na taky lacny aparat ..

Poslať 04 Feb 2008, 16:30
down nováčik
nováčik

podľa mňa absolútne nemusí hrať zle....aj ukážky na Youtube sú celkom fajn..

Poslať 04 Feb 2008, 20:43
spyros inventár
inventár

Uz som to raz niekde pisal. Bugeru by mal distribuovat Behringer, ale v reale aj ked to na niektoych shopoch maju v cennikoch, tak fyzicky to nikto nevidel.

Ak vyrobca nazve svoj vyrobok Bugera 6260, tak je asi jasne kazdemu sudnemu cloveku najneskor pri pohlade na obrazok toho ampu, kohoze asi kopirovali.

Tak sa pozrime na 6260 - cena ako ValveKing alebo Windsor hlava. Spolocne korekcie pre clean a crunch (inak zaujimave, ze to nenazvali higain alebo lead ten skresleny kanal :?). Co je na tom svetoborne.

Suma sumarum - Laszlo Komarom - IMHO burka v pohari vody.
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 05 Feb 2008, 18:48
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

ja som zistoval v niektorych skladoch este v septembri ako su na tom s dodavkou .. povedali mi ze tak januar by bol aktualny .. ale z januara sa zatial stal april az maj .. a to este ani oni nevedeli presne .. :lol:

Späť na Aparáty