Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Aparáty peavey classic

peavey classic

...kombá, hlavy, boxy a iné

Poslať 18 Júl 2007, 22:58
zacky Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

:D Co poviete na peavey classic hlavu??? :?:

Poslať 19 Júl 2007, 09:55
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

zacky: vitaj na fore. kedze si novacik tak zatial len dviham varovny prst (aj pre ostatnych clenov). takto sa temy nezakladaju (teda aspon nie v tychto serioznych sekciach). ked zakladas o niecom temu tak do nej pridaj aspon nejake strucne info o danom subjekte. (uvidis nizsie ako by to malo vyzerat)

plati aj pre ostatnych. toto berte ako odstrasujuci priklad a dvihnuty varovny prst. temy zalozene podobnym sposobom budem mazat (resp zamykat pokial autor nenapravi svoju chybu - ak nebude mat o napravu zaujem - mazem).
neberte to ako nejaku formu diktatury, ale ako snahu o vytvorenie a udrzanie istej urovne fora. :wink:

styrioci - rectifier

Peavey Classic Head

Obrázok

Features

* 30 watts (rms) into 16 ohms
* Four EL84s and three 12AX7s
* 2-channel preamp
* Pre- and post-gain controls on lead channel
* Normal volume control on clean channel
* 3-band passive EQ (bass, middle, treble)
* Boost switch
* Reverb
* Speaker output jack
* Chrome-plated chassis
* Classic tweed covering

Specifications
Dimensions - 19.625" W x 10.375" H x 10.625" D
Weight - 27

manual: http://www.peavey.com/assets/literature ... 575980.pdf
Obrázok

Poslať 19 Júl 2007, 10:40
zacky Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Poslať 19 Júl 2007, 11:40
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

styrioci píše:
zacky: vitaj na fore. kedze si novacik tak zatial len dviham varovny prst (aj pre ostatnych clenov). takto sa temy nezakladaju (teda aspon nie v tychto serioznych sekciach). ked zakladas o niecom temu tak do nej pridaj aspon nejake strucne info o danom subjekte. (uvidis nizsie ako by to malo vyzerat)
plati aj pre ostatnych. toto berte ako odstrasujuci priklad a dvihnuty varovny prst. temy zalozene podobnym sposobom budem mazat (resp zamykat pokial autor nenapravi svoju chybu - ak nebude mat o napravu zaujem - mazem).
neberte to ako nejaku formu diktatury, ale ako snahu o vytvorenie a udrzanie istej urovne fora. :wink:
styrioci - rectifier

Ja sa len chcem spytat, ktore su tie seriozne a ktore neseriozne temy? 8)
Inak co sa tyka udrzania urovne diskusneho fora, 100% suhlas s tebou. Ide o to, aby sme ale fungovali a vystupovali pohodovo a pozitivne naladeny. :wink:

Poslať 19 Júl 2007, 11:46
V.I.P.
V.I.P.

zacky píše:
ok

Zacky, dufam, ze ta moderatorova vyzva neodradila od spolocneho fungovania. Styrioci chcel tym len upozornit , ze pri otvarani temy treba vzdy dat nejake zakladne orientacne infosky. 8)
Inak my sme sa o HEAD Classic30 bavili, takze ti tu o tom pisat nebudem. A predpokladam, ze na zivo zrovna Classic 30 HEAD este nikto nepocul. Je to taka specialitka. 8)

Poslať 19 Júl 2007, 13:47
ADMIN

marianguitar píše:
Ja sa len chcem spytat, ktore su tie seriozne a ktore neseriozne temy? 8)

na "pokecoidne" temy a OT tu mame vseobecnu diskusiu, pripadne sekcie "Ine" (aj ked tie tiez nie su vyslovene na OT).
mas pravdu, nechcel som nikoho urazit ani na nikoho vybehnut, len poukazat na nevhodny sposob zalozenia temy (ked som to videl, tak som vymenoval vsetkych svatych)

zacky: dufam, ze som ta neodradil od pobytu na tomto fore...

po zackyho vyjadreni, ci to vzal v pohode a "neodstrasil" som ho, tuto temu vycistim od tejto "zbytocnej" diskusie aby ostala len tema ohladom Peavey classic...

yo, a este k marianovi: ved napis aj sem co si zackymu povedal ohladom peavey classic. ja som s nim osobne skusenost nemal a urcite sa nejake to info z "prvej" ruky zide aj ostatnym :wink:
Obrázok

Poslať 19 Júl 2007, 14:23
V.I.P.
V.I.P.

styrioci píše:
yo, a este k marianovi: ved napis aj sem co si zakkymu povedal ohladom peavey classic. ja som s nim osobne skusenost nemal a urcite sa nejake to info z "prvej" ruky zide aj ostatnym :wink:

Takze kratne resume ku hlave Classic 30:
Zvukovo je to v laine serie Classic s tym, ze zjavne prednosti hlavy su evidentne a sice kvalita a hutnost zvuku ide priamo umerne pripojenemu reproboxu. Doporucuje sa jednoznacne original Classic212 box. Ale hrat to bude dobre (a tym lepsie) s kazdym lepsim boxom. 8)
Inak reproduktory PEAVEY Blue marvel vnasaju do zvuku serie Classic svoj typicky "ksicht" taky Bright nachraply zvuk. je to typicky vintage zvuk. tazko povedat. Niekto je z toho na vetvy, druhy je v pomykove...
tak si vyberte :wink: .

Poslať 19 Júl 2007, 14:50
GM_viktor Obrázok užívateľa
inventár
inventár

vyhoda hlavy oproti kombu bude aj v tom ze lampy dlhsie vydrzia...
v kombe na ne tlaci reprak a robi to tam neplechu :P
treba hrat...je jedno na com, zo vsetkeho sa da dostat slusny zvuk...ale mesa to isti :)

Poslať 19 Júl 2007, 15:14
ADMIN

GM_viktor píše:

nie tlaci, ale lampy su citlive na vibracie. a tym, ze su v kombe spojene v jeden celok s gitarovym boxom tak su priamo v "centre" vibrovania..bla bla..vysledok je ten, ze sa tym krati zivotnost lamp
Obrázok

Poslať 19 Júl 2007, 15:21
GM_viktor Obrázok užívateľa
inventár
inventár

tak tak...
treba hrat...je jedno na com, zo vsetkeho sa da dostat slusny zvuk...ale mesa to isti :)

Poslať 19 Júl 2007, 16:09
V.I.P.
V.I.P.

styrioci píše:
GM_viktor píše:

nie tlaci, ale lampy su citlive na vibracie. a tym, ze su v kombe spojene v jeden celok s gitarovym boxom tak su priamo v "centre" vibrovania..bla bla..vysledok je ten, ze sa tym krati zivotnost lamp

Ano a to je jedna z "vyhod" hlavy oproti kombu. 8)

Späť na Aparáty