Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Aparáty Blackstar ID:core series

Blackstar ID:core series

...kombá, hlavy, boxy a iné

Poslať 03 Dec 2014, 02:28
Johnnz nováčik
nováčik

Blackstar ID:core

Modelingové gitarové kombá
40W (2 x 20W), Reproduktor: 2x 6,5"
20W (2 x 10W), Reproduktor: 2x 5"
10W (2 x 5W), Reproduktor: 2x 3"
Kombo disponuje 6. prednastavenými zvukmi: Warm Clean, Bright Clean, Crunch, Super Crunch, Overdrive 1 a Overdrive 2. 12 vintage efektami: 4x modulačné efekty, 4x delay a 4x reverb. Kombo je vybavené unikátnou Super Wide Stereo technológiou a AUX vstupom pre mp3 prehrávač. Ovládanie: Voice, Gain, Volume a EQ. ISF (Infinite Shape Feature) zmení zvuk z britského na americký. USB vstup na prepojenie komba s PC, výstup pre slúchadla, vstup pre footswitch, Súčasťou balenia je počítačový software INSIDER.

Ahojte, rád by som si kúpil kombo na domáce cvičenie a nahrávanie, buď 20W alebo 40W. Túto sériu si zatiaľ každý chváli čo si všímam v komentoch, vraj žiadna umelina a skoro až lampový zvuk, je k tomu softvér na podrobnejšie nastavenie efektov. Mám blackstar HT-5 z 10" reproduktorom ale je to brutálne výkonne lampové kombo do bytu a stara ma ide zavraždiť, nedávam ho viac než 1/6 hlasitosti, basov to ma až moc a nemá toľko skreslenia koľko potrebujem, a tak ho predávam. Chcem kúpiť niečo menšie čo ma zvukovo uspokojí a na čom môžem cvičiť a nahrávať priamo do pc alebo cez mikrofón.
A moja otázka znie. Niesu tie repráky 5" alebo 6,5" až priveľmi malé?, bude to mať dostatočné basy v izbe? Prosím, sa vyjadrite hlavne tí čo to kombo už skúšali. Nemám to kde vyskúšať v obchodoch v Košiciach ho nemajú.
Jackson JS32 DKA-M Dinky
Cort X-TH EMG 81|85
Face El.Acoustic
Yamaha guilatele GL-1
Blackstar ID core 20
Reaper | Digital Audio Workstation
EZDrummer 2

Poslať 03 Dec 2014, 15:14
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

repráky 5" alebo 6,5" sú určitr malé. Na domáce cvičenie a pri malých hlasitostiach by som možná išiel do 8" repráku, hento to su bzučiaky a môžeš mať akýkoľvek dobrý aparát. Mám to odskúšané síce na inej značke ale v rôznych veľkostiach reprákov.

Poslať 03 Dec 2014, 20:17
Johnnz nováčik
nováčik

Ja ti rozumiem, je jasné že väčší reprák dá lepší pocit zo zvuku, ale aj ho počuť až k susedom o 4 poschodia nižšie. Ja si to asi aj tak kúpim, sú tam dve reproduktory stereo, to by malo vytvoriť dostatok basov pre moje uši ako jeden väčší, lebo keď budem cvičiť alebo nahrávať, tak aby som sa aj počul zo skladbou čo hrajem. Ja cvičím sem tam aj v noci a všetko sa ozýva. Ja sa neobávam toho zvuku, nikto sa na zvuk zatiaľ nesťažoval čo čítam komenty po nete. Na youtube je plno videí a všetky tie modelingové oproti tomu znejú neskutočne hnusne aj priamo nahrávané do pc. Ja presne také jednoduché malé z kvalitným zvukom v izbovej hlasitosti potrebujem, tak ale každému sa páči niečo iné a ja to nemám kde vyskúšať, tak preto sa pýtam. Ja tejto značke verím. Mám blackstar HT-5 a je to veľmi príjemne kombo, len ho tak nevyužijem, a nestačí mi ten gain.

https://www.youtube.com/watch?v=xjKJoh9yQM4 :lol:
Jackson JS32 DKA-M Dinky
Cort X-TH EMG 81|85
Face El.Acoustic
Yamaha guilatele GL-1
Blackstar ID core 20
EZDrummer 2

Poslať 04 Dec 2014, 21:00
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Cau,

Mozem povedat ze i 8" reprak je malo. Ja hram v byte na aparat co mam v podpise a este sa mi nikdo stazovat nebol. Samozrejme ze na tom nemastim rammstain nebo kabat. Vecer hravam na VST, imho podstatne lepsie solution nez male multaky.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 04 Dec 2014, 21:09
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Ale veď jsné, aj 8" nie je nič moc. Ale riešime tu nejaký kompromis. Nebavíme sa o hasitosti ako takej ale o charaktere zvuku. Je jasné, že 10" na doma pri fakt izbovej hlasitosti by bol optimálny, mne na doma stačilo na cvičenie aj 8", to je všetko, čo som tým chcel povedať. Ale každý sme iný a tak samozrejme svoj príspevok/príspevky aj tak smerujem = žiadna dogma, ale moj názor a pocit + skúsenosti za dlhé roky. :)

Poslať 05 Dec 2014, 12:27
Johnnz nováčik
nováčik

No mne sa páči že sú tam 2 repráky, a presne taký zvuk sa mi páči jak su ukážky na youtube, pozeral som aj roland cube a peavey, všetko sa mi zdalo strašne suché fuj, no jak predam HT-5 objednávam tamto a dám vedieť. Kebyže budem hrať niekedy v skúšobni tak to je jasné že si nekúpim prdítko ;)
Jackson JS32 DKA-M Dinky
Cort X-TH EMG 81|85
Face El.Acoustic
Yamaha guilatele GL-1
Blackstar ID core 20
EZDrummer 2

Poslať 07 Dec 2014, 20:48
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Mno vymenit HT-5 za multak, tak toto nechapem, ale proti gustu ziaden disputat. Mne tiez chvilu trvalo nez som sa dostal cez to ze lampa bude zniet inac, nez tie digitaly.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 20 Dec 2014, 23:22
Johnnz nováčik
nováčik

No dnes mi to došlo a tak nejak som nemohol odtrhnúť gitaru z ruky :D jedine nevýhody sú že je tam hnusný noise gate na OD1 a OD2 , ktorý sa ale dá vypnúť cez software, a že tam nieje equalizer len jeden čudlík ISF, ale tiež sa dá nastaviť cez software 3 pasmovy eq a ukladať presety, takziež sa dajú stahovať a uploadovať online, len k tomu nedali kábel micro usb>usb ani footswitch, Všetky efekty sú použitelné OD1 a OD2 mohli byť viac kvalitnejšie pri gaine na plno už cítiť štipku blato, ten zbytok, Clean bright, warm, crunch a hlavne Supercrunch su úplne super na to že to nieje lampa, , aj dynamiku to má dobrú a počuť každé šustnutie na strune tak jak treba. Charakter zvuku je klasicky Blackstar. Na to že to je tranzistor, žiadna chémia, zvuk nieje veľmi suchý ani agresívny je príjemný. Modulačné efekty sú tiež v pohode, a ak zapnem delay alebo reverb cítim že ten zvuk nejde z komba ale je v mojej hlave :D. Perfektné kombo do izby, no za 149eur ID core 20W mi to došlo hneď na druhý ďeň z Bratislavy do Košíc cez UPS čo som nechápal keďže je pred sviatkami. Takže som spokojný, a neľutujem že som predal HT-5 lebo som ho nemal kde využiť tak jak sa má.
Jackson JS32 DKA-M Dinky
Cort X-TH EMG 81|85
Face El.Acoustic
Yamaha guilatele GL-1
Blackstar ID core 20
EZDrummer 2

Späť na Aparáty