Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"


Obsah fóra GuitarMania Aparáty Modelingove kombo pre akustickú gitaru.

Modelingove kombo pre akustickú gitaru.

...kombá, hlavy, boxy a iné

Martin8 nováčik
nováčik

Príspevky: 2
Napriek všetkým neodporúčaniam, by som si rád kúpil modelingové kombo pre akustickú gitaru. Dôvod: 70% ho budem používať pre akustiku a 30% pre elektrickú gitaru (ktorú ešte len zamýšľam kúpiť).
Jediná značka, ktorá má takúto kombináciu oficiálne v ponuke je Peavey VYPYR, pozrel som si ho, je to môj adept (VIP1), ale pre istotu sa opýtam skúsenejších: podporujú akustickú gitaru aj iné modelingové kombá? Napríklad Fender Mustang (je lacnejší a krajší a mala by sa dať stiahnuť simulácia nejakého akustického komba myslím), alebo Blackline ID core 20 (stereo by som využil pri napojení na mobil a párty na dvore). Môj limit je cca 150 EUR (viem navýšiť, ak by bolo niečo extra dobré), nehrávam v kapele, len sám pre seba, sem tam s kamošmi. Ideálne je mať dve kombá, ale dve krabice doma nechcem mať (to mi manželka nedovolí;-). Poprosím o Vašu konkrétnu skúsenosť.

Martin8 nováčik
nováčik

Príspevky: 2
... alebo ma ešte napadlo, že by mohlo byť vhodnejšie si kúpiť akustické kombo a elektrickú gitaru prehnať cez nejaký "multiefekt", ktorý okrem iného aj simuluje kombá a teda akustické kombo následne to už len verne zreprodukuje a výsledok bude OK.

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Ahoj Martin. Problémom u všetkých týchto komb, kde je písané, že sú určené na elektrickú aj akustickú, prípadne basovú gitaru, je fakt, že je tam klasický gitarový reprák s dôrazom na stredy a chýbajú tam výšky, ktoré akustika potrebuje. Ak by tam bol širokopásmový reprák, tak by zase skreslené zvuky boli ako bzučiak.

Pre tvoje účely sa mi javý ako vhodné aj varianta dva = kúpiť kombo na akustiku a k tomu multiefekt na el. gitaru. Ale na nejaké hranie vonku na dvore asi zabudni, ak to má ten dvor ozvučiť, lebo limit 150 EUR je moc nízky, ak to má byť niečo slušné aspoň. Bola by varianta napr. kúpiť Pevaey E20, čo je kombo na akustiku:

http://www.lidlmusic.sk/lidlmusic/eshop ... oustic-E20 (nižšie je aj moje video, čo som robil video ukážku na You tube)

Alebo vyšší model E208 http://www.lidlmusic.sk/lidlmusic/eshop ... ustic-E208: http://www.lidlmusic.sk/lidlmusic/eshop ... ustic-E208 (nižšie je aj moje video, čo som robil video ukážku na You tube)

a k tomu multiefekt, nejaký lacnejší ale novší model, napr. toto, kde je zabudovaná nielen ladička ale aj bicí automat = dobrá na cvičenie, napr. ZOOM G1on:

http://www.lidlmusic.sk/lidlmusic/eshop ... t-procesor

alebo vyšší model ZOOM G1Xon: http://www.lidlmusic.sk/lidlmusic/eshop ... t-procesor

Viem, že obe presahujú rozpočet 150 EUR, ale pri kombinácii E20 + G1on by som ti cenu 150 EUR vedel urobiť :)

Ak by si mal záujem, stačí mi zavolať na 0903/718279 alebo napísať na facebook, na messenger: https://www.facebook.com/marianguitar

alebo na skype, môj nick: majo1959


Späť na Aparáty