Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Aparáty Marshall MA50C

Marshall MA50C

...kombá, hlavy, boxy a iné

Poslať 23 Júl 2014, 18:36
sniper_svk nováčik
nováčik

Zdravím. Mám toto kombo už 2 roky. Keď som si na ňom hrával doma tak som si ho vychvaľoval (samozrejme, že aj teraz). Momentálne hrávam v jednej kapele a hrávame thrash metal. Príde mi to hrozne čajové a suché. Basy skoro žiadne. Vždy musím dať Gain skoro naplno a aj tak to nie je ono. Proste pri dvojšlapke a rýchlych tempách sa strácam. Chcel by som poprosiť o radu, že či sa oplatí k tomu kúpiť nejakú bedňu (kombo použijem ako hlavu) alebo nejakými efektmi to vylepšiť. Rozmýšľal som aj nad kúpou hlavy ale nie som si istý či sa mi to za tie peniaze oplatí, pretože hráme cca 4 mesiace (aj keď ja už hrám 3 roky a je to moja 4tá kapela ale nikdy sa mi nepodarilo dostať sa na pódium) a myslím si, že nemám až také veľké skúsenosti aby som si mohol dovoliť hlavu.
Díky moc za rady

Poslať 23 Júl 2014, 21:30
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Cau,

No to kombo je skor na rock a hard a max klasicky heavik. Skusil by som si pozicat neaky overdrive a to tim nakopnut. Vytocit stredy aby zvuk dostal objem a hutnost. Na basy sa vyser od toho je basa. Poriadny thrash je kusava gitara. Inak bedna pomoze ale zase do určitej miery. Ak to bude s kapelou dobre tak bedni si mozes kupit lepsiu hlavu.

Hladal by som klasiku s Vin30
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 14 Aug 2014, 14:49
sniper_svk nováčik
nováčik

Díky moc. Jasné basy nie sú až také dôležité. Jedine mi chýbajú pri hraní palm muting. Midy sú prvoradé.

Späť na Aparáty