Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Aparáty Životnosť Komba

Životnosť Komba

...kombá, hlavy, boxy a iné

Poslať 18 Feb 2014, 10:56
kuupkoo563 nováčik
nováčik

Čavte všetci, som pokročilí akustický gitarista :) tak som sa rozhodol skúsiť aj elektrickú gitaru a teda mám dilemu ktorou je kombo. Chcem kúpiť nejaké "ojazdené" kombo mám možnosť zobrať jedno 4 ročné pololampové VOX, zvuk sa mi strašne páči a teda či nevadí ten vek tie 4 roky(či to nie je staré) alebo to je podstate nová už zabehnutá vec?
Dik za skore odpovede budem potešeny :) Inak ak by niekto niečo predával do 100€ tak môžte ponúknuť

Poslať 18 Feb 2014, 11:21
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Píšeš: 4 ročné pololampové VOX, zvuk sa mi strašne páči, no ak je to tak, tak nemáš nad čím váhať, aj ked skús ni upresniť koľko watove je to kombo, resp. aký je to presne model, aby sme to vedeli korektne posúdiť...

Poslať 18 Feb 2014, 12:09
kuupkoo563 nováčik
nováčik

Vďaka za odpoveď ide o VOX VT15 má 15w aj nekjaky ten modeling som v tomto začiatočnik takže nemam žiadne skúsenosti s kombami

Poslať 18 Feb 2014, 12:59
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Tak predovšetkým VOX VT15 nie je pololampa, lebo polopampa by bola, ked by bud cely preamp alebo cely koncak bol lampový..

Takže to potrebuješ na domáce cvičenie?

No pre dobrú kontrolu pri cvičení na doma by som volil radšej analog, aj ked tranzistor v tej cene. Napr. Peavey Rage258, má to 25W dva nezavislé kanály, emuláciu lamp tranzistormi (dobrä dynamiku zvuku) a tri mody pre rôzne štýly.

http://www.lidlmusic.sk/lidlmusic/eshop ... be-Rage258

Máš tam aj ukážky, čo som robil síce dávno, demo k tomuto kombu... :)

Ale je to na tebe, pre čo sa rozhodneš, tak trochu je to aj o zvuku, ktorý chceš dosiahnuť...

Poslať 18 Feb 2014, 22:04
Juro554 nováčik
nováčik

Ten peavey mozem len odporucit ma ho moj kamarat (pouziva ho na domace cvicenie lebo sa mu tu jeho hebednu bugeru nechce vlacit) Skusal som ho a ma prijemny zvuk ktory sadol mojmu sluchovemu aparatu :-). A gitarku mas? :-)

Poslať 18 Feb 2014, 22:48
kuupkoo563 nováčik
nováčik

Akustiku nebral som podla značky ale podla zvuku ako treba všetko vyberať tak mám akustiku je to značka že FACE, vôbec som o nej nepočul ale tak prekvapivo pekný zvuk potom mám moju prvú španielku len takú aby bolo, a elektriku som zohnal Cort CR200 :) ešte kombo chýba som tak trošku audiofil potrpím si na kvalitný zvuk aj sluch mám asi nejaký extra citlivý hlavne na tie vyššie frekvencie počujem šetky tenke zvuky z našich nových spotrebičov v kuchyni takže jem v obývačke no trošku som odbočil sorry... :) a ešte k tomu kombu ako nič proti vášmu tvrdeniu o VOXe ale tak neviem je tam nejaká elektrónka na predzosiku tušim som to čital niekde inak vďaka za typ

Poslať 19 Feb 2014, 07:54
Juro554 nováčik
nováčik

Aky styl hudby chces hrat?

Poslať 19 Feb 2014, 11:08
kuupkoo563 nováčik
nováčik

Fu štyl neviem čo pride čo sa mi zapáči...nemam ako dačo čo presne ale nič take že masaker tvrdé :) chcem len skúsiť že či sa mi zapáči elektrika...

Poslať 19 Feb 2014, 19:51
Juro554 nováčik
nováčik

Ak chceš iba kombo či ta bavi elektrika tak zober to čo ti ponukol Marian.Nebudeš predsa davať vela penazi za kombo ked nevies ci ta to nude bavit :D. Každy ma inak stavane ucho niekomu sa pači taký zvuk inemu taky :wink:
Najlepšie je isť do predajne kde je co najviac komb zobrat elektricku gitaru a vyskušat 8) Inak ta gitara je les paul?

Poslať 19 Feb 2014, 20:15
kuupkoo563 nováčik
nováčik

Hej je to LPčko :) mal som možnosť za dobru cenu ojazdenu gitaru cez uja takže sa nesťažujem :) zapajal som u suseda a fajn hraje

Poslať 19 Feb 2014, 21:30
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Zober nieco so 10 palcovym reprom.... ale ak je 100€ limit tak potom je to na tebe co ti viac sadne. Ja som viac spokojnejši s VST pluginmi do kompu nez susnave kombo.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 21 Feb 2014, 00:15
kuupkoo563 nováčik
nováčik

dik za radu nad VST som premýšľal ale to by som bol obmedzený na PC samozrejme ak nebudem chcieť dačo nahtávať ale tak na doma určite chcem kombo nejaké zoberem asi toho PEAVEYa :) :D

Späť na Aparáty