Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"


Obsah fóra GuitarMania Aparáty Peavey VYPYR VIP3

Peavey VYPYR VIP3

...kombá, hlavy, boxy a iné

Poslať 01 Nov 2013, 13:12
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Peavey VYPYR VIP3
http://www.lidlmusic.sk/lidlmusic/eshop ... VYPYR-VIP3

- výkon 100W
- 1 x 12" Custom modelingový reproduktor
- patententovaná TransTube® technológia
- PowerSponge od 100 Watt do 1 Watt variabilný výkon
- polouzavretý zadok
- cez 400 amp presetových zvukov
- LCD display
- 10 modelov nástrojov vrátane simulácie akustickej gitary, 12 strunovej gitary, mandolíny, 7 strunovej gitary, baritónovej gitary, rezonátora, elektrických huslí, basgitarových simulácií?
- chromatická ladička
- 12 stompbox modelov vrátane delay, reverb a wah (ovládateľných s pedálom Sanpera)?
- 36 on board amp modelov
- 6 bass amp modelov
- 6 acoustic amp modelov
- WYSIWYG (what you see is what you get) controls
- On-board looper (ovládateľný pedálom Sanpera)
- Amp accessible real time dual parameter controls
- reverb and delay
- 26 Total on-board amp efektov
- Tap Tempo
- Bi-directional USB - Data - Midi - Audio record out
- slúchadlový výstup
- Aux/MP3/CD vstup
- možnosť používať až 5 efektov súčasne?
- pre maximálne využitie možností tohto komba sa odporúča dokúpiť pedál Sanpera I alebo II

Obrázok

Popis ovládačov a funkcií Peavey VYPYR VIP3

Variable Instrument Input
Do VIP3 môžete vložiť elektrickú , akustickú alebo basovú gitaru. Sú tu zosilňovacie modely pre všetky tri typy nástrojov. Najskôr ale skontrolujte, či je hlavná hlasitosť Master Volume stiahnutá na minimum!!! Akonáhle zapojíte nástroj do zosilňovača , vyberte typ nástroja. Zosilňovač potom mení citlivosť vstupu a zisk štruktúry k výberu Vašej voľby.
Poznámka : VIP zosilňovače sú navrhnuté pre používanie s nástrojmi s pasívnou elektronikou. Ak používate nástroje s aktívnou elektronikou, bude pravdepodobne potrebné znížiť hlasitosť nástroja kvôli nežiaducemu skreslenia.

1 ) Presets encoder
VIP3 zahŕňa cez 400 predvolieb ! Tento gombík používate na ich prezeranie a akonáhle nájdete svoju predvoľbu , tak ho stlačte pre jej aktivovanie . Predvoľby v sérii C sú navrhnuté pre použitie s akustickou gitarou a predvoľby v rade D sú navrhnuté pre basovú gitaru .

2 ) Instrument / Stomp Encoder
Instrument / Stop Encoder umožňuje užívateľovi vybrať žiadaný nástroj alebo efekt stlačením Encodera . Po vybraní Vašej voľby krátko stlačte Encoder k vstupu do editovacieho módu ( položka 13 ) . Stlačením a držaním Encodera bude prepínač alebo nástroj zapnutý alebo vypnutý . Ak je efekt nástroja zapnutý , názov bude v hornej lište . Keď efekt alebo nástroj je utlmený , bude to uvedené v dolnej lište .
Poznámka : Tieto tlačidlá slúžia tiež aj k iným funkciám , pozri Preset sekcia pre viac informácií .

3 ) Amps Encoder
Pre výber zosilňovacieho módu otočte gombíkom . Každý zosilňovač má 3 programy : nic u ikony ( 6505 ) ukazuje čistý kanál , štvorec ( 6505 ▪ ) ukazuje strednú zosilnený kanál a hviezdička ( 6505 * ) . Krátkym stlačením Amps Encodera prepne programy na zosilňovači .
Stlačte a podržte 2 sekundy pre vstup do ladiaceho módu , podržte dlhšie pre vstup do systémového menu .
Poznámka : Tieto tlačidlá slúžia tiež aj k iným funkciám , pozri Preset sekcia pre viac informácií .
Ladiace mód : Tuner je uvedený na obrazovke a ikona prezradí , či ste nad tónom alebo pod tónom . Ak ikona je napravo , ste nad tónom ( tune down ) , išli naľavo , tak pod tónom ( tune up ) . Gitara je naladená , keď je ikona presne uprostred .

4) Effects encoder
Pre "Rack" efekt otočte týmto gombíkom. Sú tam efekty, ktoré nájdete u zosilňovača v efektoch k Loop. Krátko stlačte tlačidlo pre vstup do editovacieho módu.
Poznámka: Tieto tlačidlá slúžia tiež aj k iným funkciám, pozri Preset sekcia pre viac informácií.

5) Pre Gain
Pre zosilnenie výkonu otočte týmto gombíkom, pritom myslite na to, koľko skreslenie si prajete. V editovacom móde tento gombík kontroluje parameter 1 od oboch vybraných Stompbox alebo Effect.
Poznámka: Táto kontrola musí byť nízka v akustické a basové predvoľbe, aby zvuk nebol skreslený.

6) Low Encoder
Nízke EQ prispôsobenie. V editovacom móde tento gombík kontroluje parameter 2 vybraných u oboch Stompbox a Effect.

7) Mid Encoder
Stredná EQ prispôsobenie. V editovacom móde tento gombík kontroluje feedback zpožďovacího efektu. Feedback je počet dôb, kedy sa meškanie opakuje.

8 ) High Encoder
Vysoké EQ prispôsobenie . V editovacom móde tento gombík kontroluje level alebo počet zpožďovacího efektu . Smerom doľava je nula a smerom doprava je maximum .

9 ) Post Gain
Toto je individuálny hlasitosť predvoľby . V editovacom móde tento gombík kontroluje množstvo ozvien .

10 ) Master Volume
Dajte to nahlas , ide to až na 13 !

11 ) Power Sponge
Tento gombík umožňuje stíšiť výstup hlasitosti zo zosilňovača . Nezamieňajte s Master Volume ! Power Sponge sa prispôsobuje počtu sily , ktorý zosilňovač produkuje . Power Sponge sa prispôsobí maximálne od 100 do 1 wattu .

12 ) Looper Indicator
Táto funkcia vyžaduje Sanpera I alebo Sanpera II pedál . Nestrácajte čas s jeho kúpou - looper Vám dovolí hodiny zábavy . Môžete nahrať až 30 sekúnd čohokoľvek , zmeniť Váš tón ( predvoľbu ) a hrajte Vaše nahrávky . Napríklad skúste nahrať basovú nahrávku , potom zmeňte Váš tón na hlavnej a hrajte ! Svetlo zodpovedá Looper sa rozsvieti , keď budete hrať naspäť na loop .

13 ) Edit Mode
Editovacie mód jednoducho mení 5 zosilňovacích kontrol na ich druhú funkciu dole na enkódera . Vo VIP1 , editovacie mód LED farby oznámi efekt pred zosilnením ( červené ) alebo po zosilnenie ( zelené ) . K vstupu do editovacieho módu jednoducho stlačte Stompbox encoder ( položka 2 ) . Opustiť editovacie mód jednoducho znovu stlačte Stompbox encoder ( položka 2 ) .
Poznámka : Pre prístup do Delay alebo do Reverb je vždy potrebné vstúpiť do editovacieho módu.

14 ) Tap Tempo
Pre nastavenie tempa zpožďovacího efektu dvakrát kliknite na tento gombík . Ak nepočujete žiadne oneskorenie , vstúpte do editovacieho módu k zosilneniu levelu .

15 ) USB Record Out
VYPYR USB Record Out nepotrebuje žiadne dodatočné zariadenia - jednoducho zapojte štandardný USB 2.0 kábel do Vášho počítača a ten ho zaznamená ako audio zariadenie . Otvorte Váš obľúbený prehrávacie program a začnite prehrávať . Nerobte si starosti , výstupom je mikrofón a bude skvele znieť vo Vašom počítači .
Poznámka : Reproduktor je zámerne stlmený , ak USB výstup funguje aj napriek tomu , že výstup na slúchadlá je aktívna na sledovanie skutočného času . USB port môže byť tiež použitý pre sťahovanie aktualizácií a na prepojenie s počítačom na používanie Vypyr Edit Graphic užívateľské rozhranie .

16 ) Aux Input
Zapojte do neho Váš obľúbený MP3 prehrávač , elektronického bubeníka alebo CD prehrávač a hrajte !

17 ) Headphone / Record out
Strávili sme naozaj veľa času uisťovaním sa , že jack na slúchadlá je štúdiovej kvality . Kvôli tomu aa kvôli vlastným adaptérom , môžete používať tento výstup pre prehrávanie rovnako ako USB port .
Poznámka : Ak sú používané slúchadlá, tak reproduktor je aj stlmený a Master Volume ( položka 9 ) kontroluje hlasitosť zvuku v slúchadlách.

Ukladanie a premenovanie predvolieb:
1) Na uloženie predvoľby, ktorú ste upravili, najprv stlačte a držte Press Encoder po dobu 2 sekúnd, potom pustite. Obrazovka bude vyzerať ako na obrázku 1. Teraz môžete premenovať a uložiť Vašu predvoľbu.

2) V tomto móde je rad gombíkov dopredu daná cez rôzne príkazového riadku. V tomto prípade displej ukazuje "Turn-Stomp = NEXT BANK", čo znamená, že inštrument / stomp encoder je rýchlo používaný pre prechádzanie predvoľbami, do ktorých môžete nahrať súčasnú predvoľbou. (pozri obrázok 2)

3) Zosilňovacie a efektový encoder slúži na premenovanie predvoľby. Použite zosilňovacie encoder k pohybu kurzorom a efektový encoder k zmene vybraných písmen. (pozri obrázok 3 a 4)
Stlačte Preset Encoder na uloženie predvoľby.
Poznámka: Kedykoľvek počas ukladacieho procesu stlačíte tlačidlo Tap Tempo, tým proces zrušíte a vrátite sa do normálneho módu.

Príkazy do systémového menu
1 ) Vstúpiť do systémového menu : stlačte a držte tlačidlo pre ladenie ( obrázok 5 ) . Displej vám ukáže 3 možnosti v tomto menu : ADJUST CONTRAST ( prispôsobenie kontrastu na displeji ) , DISABLE DEMO MODE ( vypína " hru svetiel " ) a FACTORY RESET ( vymaže všetky užívateľom nahrané predvoľby a zosilňovač vráti do výrobcom preddefinovaných predvolieb . Ku zbavenie sa DEMO MODE , použite inst / stomp encoder pre nájdenie na displeji DISABLE DEMO MODE a stlačte encoder zosilňovače na výber .
Dôležité : aj napriek požiadavka systémového menu , ktoré bude chcieť vybrať YES alebo NO , nepotvrdzujte YES kým si nie ste stopercentne istí , pretože FACTORY RESET je nevratný .

2 ) Ak chcete prispôsobiť kontrast , stlačte encoder zosilňovače , potom použite inst / stomp encoder ( obrázok 6 ) na prispôsobenie kontrastu . Potom , stlačte encoder zosilňovače na uloženie zmien alebo stlačením efektového enkódera na opustenie bezo zmien ( obrázok 7 ).


Zadná strana komba

8 PIN MIDI
Zapojte tu váš Sanpera I alebo Sanpera II . Tento špecifický MIDI jack poskytuje elektrinu Vášmu Sanpera pedálu a je pre túto operáciu potrebný .

POWER SWITCH
Toto tlačidlo v pozícii ON zapína prístroj .
Upozornenie : On / off prepínač v tejto jednotke nepreruší obe strany elektrickej siete . Nebezpečný elektrický prúd môže byť prítomný zo spodnej strany , aj keď prepínač on / off je v off pozícii .

AC POWER INLET :
Toto je zásuvka na IEC elektrickú šnúru , ktorá dodáva prúd do jednotky . Dajte elektrickú šnúru do tohto konektora pre prívod elektriny do jednotky . Zariadenie môže byť poškodené , ak je používané neštandardné elektrické napätie . ( pozri elektrické napätie vyznačené na jednotke )
Nikdy neodpájajte kvôli vášmu bezpečia konektor pri chode prístroja . Pokiaľ výstup nemá konektor , v tomto prípade by mal byť používaný zodpovedajúci konektor a tretí kábel by mal byť riadne uzemnený .
Kvôli predchádzaniu rizika požiaru alebo elektrického šoku sa vždy uistite , že zosilňovač a všetko súvisiace vybavenie je riadne uzemnené .

Späť na Aparáty

cron