Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"


Obsah fóra GuitarMania Aparáty Peavey VYPYR VIP2

Peavey VYPYR VIP2

...kombá, hlavy, boxy a iné

Poslať 01 Nov 2013, 13:09
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Peavey VYPYR VIP2
http://www.lidlmusic.sk/lidlmusic/eshop ... VYPYR-VIP2

- výkon 40W
- 1 x 12" Custom modelingový reproduktor
- patentovaná TransTube® technológia
- polouzavretá zadná časť

- 10 modelov nástrojov vrátane simulácie akustickej gitary, 12 strunovej gitary, mandolíny, 7 strunovej gitary, baritónovej gitary, rezonátora, elektrických huslí, basgitarových simulácií
- chromatická ladička
- 16 presetov
- 12 stompbox modelov vrátane delay, reverb a wah (ovládateľných s pedálom Sanpera)
- 36 on board amp modelov
- 6 bass amp modelov
- 6 acoustic amp modelov
- On-board looper (ovládateľný s pedálom Sanpera)
- WYSIWYG (what you see is what you get) ovládanie
- Amp accessible real time dual parameter ovládanie
- reverb a delay efekty
- 26 Total on-board amp efektov
- Tap Tempo
- Bi-directional USB - Data
- Midi - Audio record out
- slúchadlový výstup
- Aux/MP3/CD vstup

Obrázok

Popis ovládačov a funkcií Peavey VYPYR VIP2 - čelný panel

Variable Instrument Input
K VIP2 môžete pripojiť elektrickú , akustickú alebo basovú gitaru. Sú tu zosilňovacie modely pre všetky tri typy nástrojov. Najskôr ale skontrolujte, či je hlavná hlasitosť Master Volume stiahnutá na minimum!!! Akonáhle zapojíte nástroj do zosilňovača, vyberte typ nástroja vpravo ( položka 1 ). Zosilňovač potom mení citlivosť vstupu a zisk štruktúry k výberu Vašej voľby.
Poznámka : VIP zosilňovače sú navrhnuté pre používanie s nástrojmi s pasívnou elektronikou . Ak používate nástroje s aktívnou elektronikou , bude pravdepodobne potrebné znížiť hlasitosť nástroja kvôli nežiaducemu skreslenia.

1 ) Instrument type / Presets
Vypyr VIP výrobky boli navrhnuté na používanie s elektrickou , akustickú i basovou gitarou ! S týmito gombíkmi vyberáte typ nástroja , na ktorý zosilňovač používate . Sú tam 4 banky so 4 predvoľbami , dohromady 16 predvolieb . Názvy bankov sú spojené s typom nástroja , ktorý používate . K prístupu k rôznym preferenciám v jednom banku , jednoducho znovu stlačte tlačidlo a LED zmení farbu pre indikáciu , ktorú predvoľbu ste vybrali / a Zmeny nastavenia ( s výnimkou master volume ) môžu byť uložené ako predvoľba . Na uloženie nastavenia cez existujúce predvoľbu jednoducho stlačte a podržte tlačidlo a až svetlo začne blikať a neustále držte tlačidlo , až svetlo blikať prestane . Stlačením tlačidla Tap Tempo sa proces ukladania zruší . Na uloženie zmien k existujúcej predvoľbe ako iné predvoľby , stlačte tlačidlo toho banku a držte ho , až začne blikať svetlo . Svetlá pre iné banky , v ktorých bude predvoľba uložená , budú tiež blikať . Vyberte radu , kam chcete uložiť predvoľbu , stlačením tlačidla na príslušnom banku - bude pokračovať v blikaní , ale svetlo v inej rade sa vypne . Ak svetlo nemá príslušnú farbu na prepísanie , stlačte jeho tlačidlo znova , až kým sa farba nezmení na žiadanú predvoľbu . Na dokončenie predvoľby , stlačte a držte tlačidlo banku , až svetlo prestane blikať . Stlačením tlačidla Tap Tempo ukladanie zrušíte.

Obrázok

2 ) Instrument / Stomp Encoder
Prvýkrát v tejto sérii modelov máte prístup k akustickým nástrojom ! Pri používaní elektrickej gitary máte prístup k 10 rôznym akustickým verziám , od akustickej gitary k baritónové a dokonca ik syntéze ! Druhá strana enkódera sa venuje stompbox , takže máte prístup k úplne všetkým doplnkom stompbox . Vyberte zosilňovacie efekt otočením kolieska . Navyše sú tu dva inštrumentálne modely , akustická simulácia a basová simulácie ! Stlačte krátko tlačidlo pre vstup do editácie módu ( položka 12 ) . Zaregistrujete malé " m " u pár efektov a na basové simuláciu . To preto , že to sú monofónne efekty a bude potrebné , aby ste hrali jeden tón , aby správne pracovali . Svetlá sú tu dvojfarebná . Dole je zobrazené , ktorá farba prezentuje ktorý efekt.

3 ) Amps encoder
Pre výber zosilňovacieho módu otočte gombíkom . Každý zosilňovač má 3 programy : ak je svetlo červené , ste na veľkom skreslenie , žlté znamená mierne skreslenie a zelené pre nízke skreslenie . Ak užívate akustickú predvoľbu ( položka 1 , séria C ) bude k dispozícii iba akustické zosilnenie . Ak užívate basovú predvoľbu ( položka 1 , rad D ) bude k dispozícii iba basové zosilnenie . Stlačte a podržte 2 sekundy pre vstup do ladiaceho módu . Svetla vám prezradí , ktorý mód ladíte . V rovnakom čase , svetla okolo stompbox ( položka 4 ) budú indikovať , či ste pod tónom či nad tónom . Ak svetlo je vpravo v pozícii 12 hodín , je nad tónom , išli vľavo , tak pod tónom . Ako milo sa všetky svetlá okolo enkódera rozsvietia , ste naladení .

4 ) Effects encoder
Pre " Rack " efektu otočte týmto gombíkom . Sú tam efekty , ktoré nájdete u zosilňovača v efektoch k Loop . Krátko stlačte tlačidlo pre vstup do editovacieho módu.

Obrázok

5 ) Pre Gain
Pre zosilnenie výkonu otočte týmto gombíkom , pritom myslite na to , koľko skreslenie si prajete . V editovacom móde tento gombík kontroluje parameter 1 od oboch vybraných Stompbox alebo Effect .
Poznámka : Táto kontrola musí byť nízka v akustické a basové predvoľbe , aby zvuk nebol skreslený .

6 ) Low Encoder
Nízka EQ prispôsobenie . V editovacom móde tento gombík kontroluje parameter 2 vybraných u oboch Stompbox a Effect .

7 ) Mid Encoder
Stredná EQ prispôsobenie . V editovacom móde tento gombík kontroluje feedback zpožďovacího efektu . Feedback je počet dôb , kedy sa meškanie opakuje.

8) High Encoder
Vysoké EQ prispôsobenie. V editovacom móde tento gombík kontroluje level alebo počet zpožďovacího efektu. Smerom doľava je nula a smerom doprava je maximum.

9) Post Gain
Toto je individuálny hlasitosť predvoľby. V editovacom móde tento gombík kontroluje množstvo ozvien.

10) Master Volume
Dajte to nahlas, ide to až na 13!

11) Looper Indicator
Táto funkcia vyžaduje Sanpera I alebo Sanpera II pedál. Nestrácajte čas s jeho kúpou - looper Vám dovolí hodiny zábavy. Môžete nahrať až 30 sekúnd čohokoľvek, zmeniť Váš tón (predvoľbu) a hrajte Vaše nahrávky. Napríklad skúste nahrať basovú nahrávku, potom zmeňte Váš tón na hlavnej a hrajte! Svetlo zodpovedá Looper sa rozsvieti, keď budete hrať naspäť na loop.

12 ) Edit Mode
Editovacie mód jednoducho mení 5 zosilňovacích kontrol na ich druhú funkciu ako uvedené na tlačidle od enkódera ( červený box v obrázku 1 ) . V editovacom móde bude farba svetla zelená , ak upravujete efekty , alebo červená , pokiaľ upravuje Stompbox . Ďalej zodpovedajúce svetlo pre prvok , ktorý upravujete , bude svietiť , keď budete v editovacom móde . K vstupu do editovacieho módu jednoducho stlačte Stompbox encoder ( položka 2 ) alebo Effectts encoder ( položka 4 ) . K opustenie editovacieho módu jednoducho znovu stlačte tá istá tlačidla.
Kedykoľvek chcete sa dostať do Delay alebo Reverb , je vždy potrebné vstúpiť do editovacieho módu .

13 ) Tap Tempo
Pre nastavenie tempa zpožďovacího efektu dvakrát kliknite na tento gombík . Ak nepočujete žiadne oneskorenie , vstúpte do editovacieho módu k zosilneniu levelu .

14 ) USB Record Out
VYPYR USB Record Out nevyžaduje žiadne dodatočné zariadenia - jednoducho zapojte štandardný USB 2.0 kábel do Vášho počítača a ten ho zaznamená ako audio zariadenie . Otvorte Váš obľúbený prehrávacie program a začnite prehrávať . Nerobte si starosti , výstupom je mikrofón a bude skvele znieť vo Vašom počítači .
Poznámka : Reproduktor je zámerne stlmený , ak USB výstup funguje aj napriek tomu , že výstup na slúchadlá je aktívna na sledovanie skutočného času . USB port môže byť tiež použitý pre sťahovanie aktualizácií a na prepojenie s počítačom na používanie Vypyr Edit Graphic užívateľské rozhranie . MIDI funguje aj cez USB .

15 ) Aux Input
Zapojte do neho Váš obľúbený MP3 prehrávač , elektronického bubeníka alebo CD prehrávač a hrajte !

16 ) Headphone / Record out
Strávili sme naozaj veľa času uisťovaním sa , že jack na slúchadlá je štúdiovej kvality . Kvôli tomu aa kvôli vlastným adaptérom , môžete používať tento výstup pre prehrávanie rovnako ako USB port .
Poznámka : Ak sú používané slúchadlá, tak reproduktor je aj stlmený a Master Volume ( položka 9 ) kontroluje hlasitosť zvuku v slúchadlách.


Zadná strana komba

Obrázok

8 PIN MIDI
Zapojte tu váš Sanpera I alebo Sanpera II . Tento špecifický MIDI jack poskytuje elektrinu Vášmu Sanpera pedálu a je pre túto operáciu potrebný .

POWER SWITCH
Toto tlačidlo v pozícii ON zapína prístroj .
Upozornenie : On / off prepínač v tejto jednotke nepreruší obe strany elektrickej siete . Nebezpečný elektrický prúd môže byť prítomný zo spodnej strany , aj keď prepínač on / off je v off pozícii .

AC POWER INLET :
Toto je zásuvka na IEC elektrickú šnúru , ktorá dodáva prúd do jednotky . Dajte elektrickú šnúru do tohto konektora pre prívod elektriny do jednotky . Zariadenie môže byť poškodené , ak je používané neštandardné elektrické napätie . ( pozri elektrické napätie vyznačené na jednotke )
Nikdy neodpájajte kvôli vášmu bezpečia konektor pri chode prístroja . Pokiaľ výstup nemá konektor , v tomto prípade by mal byť používaný zodpovedajúci konektor a tretí kábel by mal byť riadne uzemnený .
Kvôli predchádzaniu rizika požiaru alebo elektrického šoku sa vždy uistite , že zosilňovač a všetko súvisiace vybavenie je riadne uzemnené .

Späť na Aparáty

cron