Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"


Obsah fóra GuitarMania Aparáty Peavey VYPYR VIP1

Peavey VYPYR VIP1

...kombá, hlavy, boxy a iné

Poslať 01 Nov 2013, 13:05
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Peavey VYPYR VIP1
http://www.lidlmusic.sk/lidlmusic/eshop ... VYPYR-VIP1

Nastúpila nová generácia gitarových analóg-modelingových aparátov od americkej firmy PEAVEY. Populárne PEAVEY VYPYR sú odteraz doplnené novou radou VIP. áto nová rada už nie je špecializovaná len opre elektrickú gitaru, ale aj pre akustiku a basgitaru...

- výkon 20W
- Acoustic guitar simulation (mód pre akustickú gitaru)
- Bass guitar Simulation (mód pre basovú gitaru)
- polouzavretý zadok
- patentovaná TransTube® technológia
- 16 presetov
- špeciálny 8" modelingový reproduktor
- 25 amp efektov
- 36 on board amp modelov
- 6 bass amp modelov
- 6 acoustic amp modelov
- On-board looper - ovládateľný so Sanpera™ I or II
- WYSIWYG (what you see is what you get) ovládače
- Amp accessible real time dual parameter controls
- reverb a delay efekty
- Tap Tempo delay funkcia
- Bi-directional USB - Data - Midi - Audio record out / Audio USB nahrávanie
- Aux/MP3/CD vstup
- slúchadlový výstup
- možnosť používať až 4 efekty súčasne
- chromatická ladička
- pre maximálne využitie možností tohto komba sa odporúča dokúpiť pedál Sanpera I alebo II

Obrázok

Popis ovládačov a funkcií Peavey VYPYR VIP1 - čelný panel

Variable Instrument Input
Do VIP1 môžete vložiť elektrickú , akustickú alebo basovú gitaru. Sú tu zosilňovacie modely pre všetky tri typy nástrojov. Najskôr ale skontrolujte, či je hlavná hlasitosť Master Volume stiahnutá na minimum!!! Akonáhle zapojíte nástroj do zosilňovača , vyberte typ nástroja vpravo ( položka 1 ) . Zosilňovač potom mení citlivosť vstupu a zisk štruktúry k výberu Vašej voľby.
Poznámka : VIP zosilňovače sú navrhnuté pre používanie s nástrojmi s pasívnou elektronikou . Ak používate nástroje s aktívnou elektronikou , bude pravdepodobne potrebné znížiť hlasitosť nástroja kvôli nežiaducemu skreslenia.

Obrázok

1 ) Instrument type / preset
S týmito gombíkmi vyberáte typ nástroja , na ktorý zosilňovač používate . Sú tam 4 banky so 4 predvoľbami , dohromady 16 predvolieb . Názvy bankov sú spojené s typom nástroja , ktorý používate . K prístupu k rôznym preferenciám v jednom banku , jednoducho znovu stlačte tlačidlo a LED zmení farbu pre indikáciu , ktorú predvoľbu ste vybrali / a Zmeny nastavenia ( s výnimkou master volume ) môžu byť uložené ako predvoľba . Na uloženie nastavenia cez existujúce predvoľbu jednoducho stlačte a podržte tlačidlo a až svetlo začne blikať a neustále držte tlačidlo , až svetlo blikať prestane . Stlačením tlačidla Tap Tempo sa proces ukladania zruší . Na uloženie zmien k existujúcej predvoľbe ako iné predvoľby , stlačte tlačidlo toho banku a držte ho , až začne blikať svetlo . Svetlá pre iné banky , v ktorých bude predvoľba uložená , budú tiež blikať . Vyberte radu , kam chcete uložiť predvoľbu , stlačením tlačidla u konkrétneho radu - bude pokračovať v blikaní , ale svetlo v inej rade sa vypne . Ak svetlo nemá príslušnú farbu na prepísanie , stlačte jeho tlačidlo znova , až kým sa farba nezmení na žiadanú predvoľbu . Na dokončenie predvoľby , stlačte a držte tlačidlo radu , až svetlo prestane blikať . Stlačením tlačidla Tap Tempo ukladanie zrušíte .
Poznámka : Keď vyberáte basovú alebo akustickú predvoľbu ( radu C a D ) VIP1 a VIP2 bude blokovať prístup iba k tým spevňujúcim modelom , ktoré sú príslušné vybrané rade . Stlačenie a podržanie gombíkov B a D počas chodu otvorte všetky zosilňovacie modely k ​​akejkoľvek predvoľbe.

Obrázok

2 ) Instrument / Stompbox Encoder
Vyberte zosilňovacie efekt otočením kolieska . Navyše sú tu dva inštrumentálne modely , akustická simulácia a basová simulácie ! Stlačte krátko tlačidlo pre vstup do editácie módu ( položka 11 ) . Všimnete si tiež malého " m " u niekoľkých efektov a na basové simuláciu . Pre správnu funkciu monofonických efektov bude potrebné , aby ste hrali iba jeden tón . Svetlá sú tu dvojfarebná . Dole je zobrazené , ktorá farba prezentuje ktorý efekt.

Obrázok

3 ) Amps encoder
Pre výber zosilňovacieho módu otočte gombíkom . Každý zosilňovač má 3 programy : ak je svetlo červené , ste na veľkom skreslenie , žlté znamená mierne skreslenie a zelené pre nízke skreslenie . Ak užívate akustickú predvoľbu ( položka 1 , séria C ) bude k dispozícii iba akustické zosilnenie . Ak užívate basovú predvoľbu ( položka 1 , rad D ) bude k dispozícii iba basové zosilnenie .
Ladiace mód : Stlačte a podržte 2 sekundy pre vstup do ladiaceho módu . Svetla vám prezradí , ktorý mód ladíte . V rovnakom čase , svetla okolo stompbox ( položka 2 ) budú indikovať , či mód je ostrý alebo nie . Ak svetlo je vpravo v pozícii 12 hodín , je nad tónom , išli vľavo , tak pod tónom.

Obrázok

4 ) Pre Gain
Pre zosilnenie výkonu otočte týmto gombíkom , pritom myslite na to , koľko skreslenie si prajete . V editovacom móde tento gombík kontroluje parameter 1 od oboch vybraných Stompbox alebo Effect .
Poznámka : Táto kontrola musí byť nízka v akustické a basové predvoľbe , aby zvuk nebol skreslený .

5 ) Low Encoder
Nízka EQ prispôsobenie . V editovacom móde tento gombík kontroluje parameter 2 vybraných u oboch Stompbox a Effect.

6 ) Mid Encoder
Stredná EQ prispôsobenie. V editovacom móde tento gombík kontroluje feedback zpožďovacího efektu . Feedback je počet dôb , kedy sa meškanie opakuje.

7 ) High Encoder
Vysoké EQ prispôsobenie. V editovacom móde tento gombík kontroluje level alebo počet zpožďovacího efektu . Smerom doľava je nula a smerom doprava je maximum.

Obrázok

8 ) Post Gain
Toto je individuálny hlasitosť predvoľby . V editovacom móde tento gombík kontroluje množstvo ozvien ( reverb).

9) Master Volume
Dajte to nahlas, ide to až na 13!
Poznámka: Záležící na nízkom výkone pre akustické a basové modely, master volume potrebuje byť nastavený na vyššiu hlasitosť pri používaní basové alebo akustické gitary než počas používania elektrickej gitary. Experimentujte s rôznymi levelmi malého alebo veľkého výkonu na dosiahnutie žiadaného výsledku.

10) Looper Indicator
Táto funkcia vyžaduje Sanpera I alebo Sanpera II pedál. Nestrácajte čas s jeho kúpou - looper Vám dovolí hodiny zábavy. Môžete nahrať až 30 sekúnd čohokoľvek, zmeniť Váš tón (predvoľbu) a hrajte Vaše nahrávky. Napríklad skúste nahrať basovú nahrávku, potom zmeňte Váš tón na hlavnej a hrajte! Svetlo zodpovedá Looper sa rozsvieti, keď budete hrať naspäť na loop.

11) Inst / Stompbox Edit Mode
Editovacie mód jednoducho mení 5 zosilňovacích kontrol na ich druhú funkciu ako uvedené na tlačidle od enkódera (červený box vo FIG 1). Vo VIP1, editovacie mód LED farby oznámi efekt pred zosilnením (červené) alebo po zosilnenie (zelené). K vstupu do editovacieho módu jednoducho stlačte Stompbox encoder (položka 2). K opustenie editovacieho módu jednoducho znovu stlačte Stompbox encoder (položka 2).
Poznámka: Pre prístup do Delete alebo Reverb je vždy potrebné vstúpiť do editovacieho módu.

12) Tap Tempo
Pre nastavenie tempa zpožďovacího efektu dvakrát kliknite na tento gombík. Ak nepočujete žiadne oneskorenie, vstúpte do editovacieho módu (položka 11) k zosilneniu levelu.

13 ) USB Record Out
VYPYR USB Record Out nepotrebuje žiadne dodatočné zariadenia - jednoducho zapojte štandardný USB 2.0 kábel do Vášho počítača a ten ho zaznamená ako audio zariadenie . Otvorte Váš obľúbený prehrávacie program a začnite prehrávať . Nerobte si starosti , výstupom je mikrofón a bude skvele znieť vo Vašom počítači .
Poznámka : Reproduktor je zámerne stlmený , ak USB výstup funguje aj napriek tomu , že výstup na slúchadlá je aktívna na sledovanie skutočného času . USB port môže byť tiež použitý pre sťahovanie aktualizácií a na prepojenie s počítačom na používanie Vypyr Edit Graphic užívateľské rozhranie .

14 ) Aux Input
Zapojte do neho Váš obľúbený MP3 prehrávač , elektronického bubeníka alebo CD prehrávač a hrajte !

15 ) Headphone / Record out
Strávili sme naozaj veľa času uisťovaním sa , že jack na slúchadlá je štúdiovej kvality . Kvôli tomu aa kvôli vlastným adaptérom , môžete používať tento výstup pre prehrávanie rovnako ako USB port .
Poznámka : Ak sú používané slúchadlá, tak reproduktor je aj stlmený a Master Volume ( položka 9 ) kontroluje hlasitosť zvuku v slúchadlách.


Zadná strana komba

Obrázok

Obrázok

8 PIN MIDI
Zapojte tu váš Sanpera I alebo Sanpera II . Tento špecifický MIDI jack poskytuje elektrinu Vášmu Sanpera pedálu a je pre túto operáciu potrebný .

POWER SWITCH
Toto tlačidlo v pozícii ON zapína prístroj .
Upozornenie : On / off prepínač v tejto jednotke nepreruší obe strany elektrickej siete . Nebezpečný elektrický prúd môže byť prítomný zo spodnej strany , aj keď prepínač on / off je v off pozícii .

AC POWER INLET :
Toto je zásuvka na IEC elektrickú šnúru , ktorá dodáva prúd do jednotky . Dajte elektrickú šnúru do tohto konektora pre prívod elektriny do jednotky . Zariadenie môže byť poškodené , ak je používané neštandardné elektrické napätie . ( pozri elektrické napätie vyznačené na jednotke )
Nikdy neodpájajte kvôli vášmu bezpečia konektor pri chode prístroja . Pokiaľ výstup nemá konektor , v tomto prípade by mal byť používaný zodpovedajúci konektor a tretí kábel by mal byť riadne uzemnený .
Kvôli predchádzaniu rizika požiaru alebo elektrického šoku sa vždy uistite , že zosilňovač a všetko súvisiace vybavenie je riadne uzemnené .

Poslať 28 Dec 2013, 12:31
NANUK1992 nováčik
nováčik

Príspevky: 7
Dobrý deň ! Chcel by som sa spýtať či je k tomuto kombu aj nejaký software aby som mohol nahrávať moju tvorbu do PC atď. Ďakujem !

Poslať 28 Dec 2013, 13:38
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Tento model na rozdiel od predchodcu VYPYR15 má USB pre komunikáciu s PC, takže môžeš pripojiť cez USB s PC a v nejakom DAW SW (Cubase alebo iný) nahrávať do PC...


Späť na Aparáty

cron