Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Aparáty Peavey Valveking

Peavey Valveking

...kombá, hlavy, boxy a iné

Poslať 14 Apr 2013, 18:00
Mr.fontaine nováčik
nováčik

Nazdar. Konečne som sa dostal do štádia, keď som sa rozhodol zaobstarať si do skúšobne celolampový aparát. V cenovej kategórii ma zaujal Peavey Valveking, a práve preto sa obraciam na toto fórum, pretože asi na žiadnom sa o týchto ampoch nepopísalo toho toľko ako tu. Staršie témy som čítal, len si to teraz potrebujem trošku skompletizovať. Rozhodujem sa medzi kombom Valveking 112 alebo keď už tak priplatím viac a kúpim VK hlavu a box. U VK 112 je výborná prenosnosť u hlavy zas mohutnosť zvuku. Bol som si aj skúšať na Prešovskej predajni ale len kombo. To hralo super, hlavu som počul len na youtube a ukážky za veľa nestoja, samé nekvalitné metalové a prebasované high-gain. Takže moja otázka znie: Kúpiť si do kapely jednoduché kombo VK 112 alebo už hlavu s napríklad referenčným Peavey boxom? Chcem to na rock. Viem že ten výber je dosť veľký skok, ale fakt neviem či sa to oplatí, kvôli väčšiemu počtu elektróniek, ktoré treba kupovať (hrajem často) aj zvukovému rozdielu. Na VK hlavu som ešte kvalitnú ukážku nepočul, ale očividne má viac basov. Kuželovité zvukové vyžerovanie VK112 je v pohode, doteraz som mal jednoreprák.
PS. O VK 212 neuvažujem, buď ten najlacnejší alebo to už potom hlavu.
VĎAKA

Poslať 14 Apr 2013, 19:40
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Sám si si aj odpovedal a správne v podstate, zostava hlava + box zvukovo inde a plnšie, VVK112 výhoda prenostnosť, takže je to na tebe, či budeš nosiť alebo nie ... :)

Poslať 14 Apr 2013, 21:43
Mr.fontaine nováčik
nováčik

Dá sa povedať, že je to vlastne ten istý zvuk, len u hlavy s boxom obohatený o mohutnosť?

Poslať 15 Apr 2013, 13:18
V.I.P.
V.I.P.

Mr.fontaine píše:
Dá sa povedať, že je to vlastne ten istý zvuk, len u hlavy s boxom obohatený o mohutnosť?

Tak aj celkove je ten zvuk posadený inde aj harmonickými zložkami, nie je to len o výkone 4x12 box, 2x21 box alebo single box k hlave, to by tiež bol rozdiel. Ale ak by si mal kupovať hlavu a potom k nej len 1x12 box, to by zmysel moc nemalo...

Poslať 15 Apr 2013, 19:03
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

marianguitar píše:
Mr.fontaine píše:

Tak aj celkove je ten zvuk posadený inde aj harmonickými zložkami, nie je to len o výkone 4x12 box, 2x21 box alebo single box k hlave, to by tiež bol rozdiel. Ale ak by si mal kupovať hlavu a potom k nej len 1x12 box, to by zmysel moc nemalo...

Ja si myslím, že malo... i keď je to skôr také kompromisné riešenie. Čo mi vadí naVK kombe, je trochu viac suchší zvuk, sposobený "full" open back designu. Mam 1x12 open back bednu (oproti VK kombu to je uzatvorený design) a zvuk fajn bassov habadej, i ta hutnosť, ale to u je v spracovaní boxu, by som povedal. Skôr by som riešil, že hlava ma 100w čiže trošku to bude iné. BTW radšej menší, ale zase lepší 2x12 box než lacný 4x12, toď moja rada.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 16 Apr 2013, 08:04
V.I.P.
V.I.P.

Ondskan, je jasné, že s uzavretej bedni pôjde iný zvuk, ale v kontexte toho, čo som napísal som mal na mysli zmysel kupi 1x12 koli noseniu dvoch vecí samostatne (hlava + box).
Je jasné, že keď by sa taká farba páčila (veľmi), tak sa to nosiť bude. Je to vec vkusu a potreby podľa vlastného cítenia zvuku, za seba píšem, že by som si 100W hlavu a k tomu 1x12" box, hoci aj uzavretý, nekúpil.
Ale od toho toto tu je, viac názorov, viac skúseností, viac pocitov...

Poslať 16 Apr 2013, 11:53
Mr.fontaine nováčik
nováčik

Ďakujem vám, rozhodol som sa teda pre hlavu. Dnes po ňu idem :)

Poslať 16 Apr 2013, 11:58
Mr.fontaine nováčik
nováčik

Aj keď ma trochu na iných fórach postrašili s kvalitou. Dúfam, že to pravda nebude... Spomínali ešte jednu značku myslím Bugera alebo také niečo. Vraj sa s Peavey zvyknú kaziť. Ale tak ak budem k tomu šetrný, tak dúfam, že bude hrať dobre a hlavne dlho...

Poslať 16 Apr 2013, 18:52
stály inventár
stály inventár

Pozri sa je to masovka, či už predaných kusov tak i vo výrobe. I ferrari sa ti moze pokazit, síce je to tak ze 1 zo 100, ale keby sa ich vyrobilo milión tak si vies vypočítať koľko by sa mohlo pokaziť ;) Nebál by som sa toho, kamoš kúpil z druhej ruky a nie je z tým problém.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 16 Apr 2013, 23:30
Mr.fontaine nováčik
nováčik

Tak som už majiteľom hlavy. Skúšal som ju v skúšobni na požičanom 2x12 boxe. Zvuk je pekný, páči sa mi clean aj napriek tomu, že nie je nijak výnimočný. Avšak skreslený kanál mi nejako robí problémy... Ak dám vyššiu hlasitosť na skreslenom alebo stlačím tlačino gain boost, tak tak tam vzniká taká nepríjemná spätná väzba, ktorá ešte po zvýšení hlasitosti prejde až do súvislého piskotu, neviem či som to nemal nechať dostatočne zahriať alebo čo. Proste som šiel aj ďalej od aparátu a nejak to furt pískalo... Skúsim sa s tým zajtra ešte pohrať, prípadne to nahrám a dám tu nahrávku ako to robí...

Poslať 17 Apr 2013, 12:49
Mr.fontaine nováčik
nováčik

Ešte keď sa mi podarí nejak vyriešiť problém, čo som písal v príspevku vyššie, by som sa chcel opýtať nejaké veci. Napríklad.
-Aktuálne potrebujem k tejto hlave reprobox, aký by ste mi odporučili? (Včera som hral na 2x12 a myslím, že mi to bohato stačí, len aký 2x12?)
-Máte nejaké rady-tipy ako dobre nastaviť tú hlavu? resp. čomu sa vyhnúť. Aké nastavenia vyskúšať?
-A ešte posledná vec, footswitch... Nebol v balení. Pani v Lidlmusic v PO mi odporúčala nejaký iný, nie Peavey, nevedel som či bude dobrý. Aký kúpiť?
Ďakujem

TU JE SPOMINANA PROBLEMOVA NAHRAVKA :/ http://www12.zippyshare.com/v/91250234/file.html

Poslať 17 Apr 2013, 16:47
stály inventár
stály inventár

Tak spätná väzba vznika prirodzene pri vysokom gaine, ale môže to byť i nekvalitnými snímačmi. Hej ten footswitch IMG stage line, 2 tlacitkový, Marian ti určite napise presný typ, ak to nenajdes na stránke. Na tvrdú muziku by som bral niečo s Celestion Vin30. Aký mas rozpocet? Lacný a vcelku schopný je Harley Benton 2x12 s Vin30, ale pokial mas financie na nieco lepšie... S orange 2x12 to bude dobrý badass sound :)
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 17 Apr 2013, 16:49
stály inventár
stály inventár

Inak nastavenie aparátu, mne sa pácil zvuk keď stziahnes volume na kanali a vyhulíš koniec, a poriadne sa opreš pravačkou do gitary ;) plus sa dá kombinovať s neaký overdrive, ale to už je iná kapitola... :D
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack