Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"


Obsah fóra GuitarMania Aparáty PEAVEY NanoVypyr

PEAVEY NanoVypyr

...kombá, hlavy, boxy a iné

Poslať 26 Mar 2013, 16:02
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

PEAVEY NanoVypyr

Predstavujeme vám ultraprenosné modelingové gitarové kombo PEAVEY NanoVypyr. Pre správnu prevádzku zariadenia zabezpečte primerané teplotné a vlhkostné podmienky (vyhýbajte sa priamemu slnku a prílišnej vlhkosti). Zariadenie tiž držte s dosahu malých detí. Pozor na prílišnú hlasitosť, ktorá zbytočne oslabuje batérie.

Obrázok

Špecifikácia: 11 rôznych modelingov zosilovačov, zabudovaná chromatická ladička, 3 -pásmový ekvalizér, ovládač Master Volume - hlavná hlasitosť. Prevádzka je možná na batérie alebo AC adaptér. Kombo obsahuje: 1/8" Aux input – vstup, 1/8" Recording/Headphone slúchadlový výstup, 1/4" Mic krofónny vstup s Volume Control – ovládačom hlasitosti, expression Pedal vystup pre ovládanie parametrov v reálnom čase cez pedá
NanoVypyr má zabudovaný 8" reproduktor, 10 rôznych efektov, AC Adapter je dodávaný s kombom, ovládač Tap Tempo pre ovládanie dĺžky Delayu. Váha 2.678 kg, rozmery: 25.4 x 25.4 x 25.4 cm.

Popis: Nano VYPYR ponúka 11 exkluzívnych analógových modelov zosilňovačov - dva čisté modely, dva overdrive modely, dva rockové modely, dva metal modely, dva lead modely a jeden akustický model - plus korekcie ekvalizéru basy, stredy, výšky. Predzosilňovač je založený na patentovanom Peavey analóg transtube ® technológií, zatiaľ čo výkonová časť je trieda D. Zosilňovač má tiež vstavaný DSP sekciu, ktorá obsahuje chórus, Wah, kompresor, kompresor / chorus, flanger, tremolo, octaver, rotary speaker, reverb, delay a s Tap Tempo, s 35 možnými kombináciami. Medzi ďalšie netypické funkcie tohto komba patrí mikrofónny vstup s ovládačom úrovne hlasitosti, chromatická ladička, pomocný AUX vstup a slúchadlový výstup.

Popis ovládacích prvkov

Obrázok

Predný panel:
1/ AMP selektor prepínač – umožňuje výber základných zvukov a nastavení - predvolieb
2/ Vstup pre gitarový kábel – instrument - mono
3/ GAIN ovládač zisku (nabudenia)
4/ Ovládač výberu efektu ( Wah, kompresor, chorus, flanger, tremolo, octaver, rotary speaker)
5/ Ovládač zmeny parametrov efektov: Vzhľadom k tomu, v akej polohe je gombík v smere hodinových ručičiek, sa mení jeden alebo viac efektových parametrov. Je to nastavené tak, aby ovládanie a aj zvuková zmena bola jasná a jednoduchá, ako je to len možné. Poznámka: octaver efekt je určený pre single-note hranie, pre. akordy bude zvuk škaredý ak Knob morph je hore. Na Comp + Chorus nastavenie, to ovláda úroveň kompresie. Môže ísť na nastavenie len chórus alebo Comp + Chorus.
6/ Zadávanie TAP tempa pre delay a aktivácia ladičky.
7/ Displej ladičky
8/ Ovládač úrovne delayu
9/ Ovládač LOW EQ - basov
10/ Ovládač úrovne Reverbu
11/ Ovládač MID EQ - stredov
12/ Ovládač hlavnej hlasitosti
13/ Ovládač HIGH EQ - výšiek

Obrázok

Zadný panel:

1/ Mikrofónny vstup
2/ ovládač hlasitosti (zisku) mikrofónu
3/ vstup pre ovládaci expression pedál
4/ 1/8 AUX pomocný vstup pre CD, mp3 atd...
5/ 1/8 slúchadlový výstup pre pripojenie slúchadiel
6/ konektor pre pripojenie AC/DC sieťového adaptéru. Kľudový režim (SLEEP MODE): Ak nie je zvuk detekovaný po dobu 10 minút, Nano VYPYR prejde do režimu spánku pre úsporu batérie. Na displeji bude blikať "SL". Ak chcete prebudiť Nano VYPYR, stlačte Tap Tempo tlačidlo. LOW BATTERY UPOZORNENIE: Nano VYPYR monitoruje napätie akumulátora a prispôsobí výkon k maximalizácii životnosťi batérie a kvality zvuku. Na displeji bude blikať "LB" pre označenie nízkeho napätia. V prípade potreby vymeňte batériu pre maximálny výkon.
7/ Power switch – sieťový vypínač

Poslať 26 Mar 2013, 16:22
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Trochu pritiahnute za vlasy, ale zaujmavosťou je, že toto kombo má okrem tradičných vlastností a ovládacích prvkov nielen zabudované efekty a modeling ale aj vstup pre pripojenie mikrofónu (vstup je nesymetrický, na 6,3 mm mono jack) s ovládaním hlasitosti. Z toho predpokladám, že kvalita zvuku pre gitarové zvuky je zabezpečená simuláciami a reproduktor je schopný aspon ako tak preniesť aj potrebné frekvencie pre vyznenie mikrofónu.
To všetko samozrejme v intenciách možného, čo je dané hlavne veľkosťou komba a možnosťou fungovania aj na batériu...

Poslať 26 Mar 2013, 16:24
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Príspevky: 8061
Obrázky: 327
Bydlisko: Piešťany, SR

Kôli veľkosti komba a repráku sa javí ako vhodné riešenie konštrukcie komba skosením spodnej hrany a získanie tým možnosti postaviť kombo aj zošikma k vhodnejšiemu odposluchu - polohy pre odposluch, keď to je treba...


Späť na Aparáty

cron