Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Aparáty Marshall Valvestate 8008 power Amp

Marshall Valvestate 8008 power Amp

...kombá, hlavy, boxy a iné

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Pred casom som slubil, ze ked mi Robo posle tento opraveny koncak vyskusam ho a nieco o nom napisem. Tak vcera mi to dorazilo! :shock:
Hned prva prijemna sprava, Robo mi tam vymenil nielen nove potenciometre ale aj bombiky, ktore konecne viacej ladia v duchu dizajnu tohto stroja. 8)
Dnes som ho trochu prevetral a ide super a v pohode. Povodne isiel jeden kanal slbsie a tiez basovejsie. teraz je to OK. Skusal som to na lampovy preamp Tubefex aj Q-Ouad a tiez na transtube aparat. Vzdy velmi pekne, mne to sedi na rockovu muzicku ja rit na serbel, ze to tak pisem.
Urobil som aj par fotiek (ale len z mobilom, takze kvalita obmedzena) - zabery z vnutra 8008-cky. Doma ich trochu spracujem a poslem adminovi, aby ich pripojil k tomuto prispevku. :wink:
A poprosim Roba o komentar ca a ako upravoval ci opravoval.
Koncak budem este testovat pri dlhodobejsom zatazeni a roznych zapojeniach - budem informovat. 8)

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Poslať 25 Jún 2007, 08:58
Robo Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Ahoj, Ahoj,
Pár dní som tu nebol, ale dnes budem trochu aktívnejší. :D
Takže najprv link na schému toho Marshalla, typ 8008 :
http://www.drtube.com/marshall.htm#VS1
Je to druhý Valvestate ktorý som opravoval, prvý bol zosilovač 8100 (gitarová hlava). V obidvoch prípadoch bola rovnaká chyba. Najprv odpálený koncák, následne niekým opravený, ALE neodborne a s chybami. :x
V 8008 to že jeden kanál bol slabší spôsobil iba potenciometer ktorý nebol osadený na svoje miesto do plošáka, bol len spojený drôtikmi a tak časom sa poťák začal pohybovať. Samozrejme keď takto chcete nastaviť pri tretej, štvrtej ... bodke rovnako silný zvuk, tak tie potenciometre nebudú v rovnakej polohe a tak sa to nepodarí. Mimochodom ten druhý poťák bol zlomený, takže som ich vymenil za dva nové.
Ďalej som skontroloval už menené súšiastky a boli tam rozdiely oproti schéme, takže som to tiež vymenil (boli to dva odpory R24, R39)
a našiel som ešte jeden skrytý kondenzátor, ktorý na to že mal byť oranžový bol celkom čierny (asi od slnka) takže som to tiež vymenil.
Čas opravy : 25 min
Náklady na opravu cca : 3 x Pilsner :D

Poslať 25 Jún 2007, 10:00
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Robo píše:
Ahoj, Ahoj,
Pár dní som tu nebol, ale dnes budem trochu aktívnejší. :D
Takže najprv link na schému toho Marshalla, typ 8008 :
http://www.drtube.com/marshall.htm#VS1
Je to druhý Valvestate ktorý som opravoval, prvý bol zosilovač 8100 (gitarová hlava). V obidvoch prípadoch bola rovnaká chyba. Najprv odpálený koncák, následne niekým opravený, ALE neodborne a s chybami. :x
V 8008 to že jeden kanál bol slabší spôsobil iba potenciometer ktorý nebol osadený na svoje miesto do plošáka, bol len spojený drôtikmi a tak časom sa poťák začal pohybovať. Samozrejme keď takto chcete nastaviť pri tretej, štvrtej ... bodke rovnako silný zvuk, tak tie potenciometre nebudú v rovnakej polohe a tak sa to nepodarí. Mimochodom ten druhý poťák bol zlomený, takže som ich vymenil za dva nové.
Ďalej som skontroloval už menené súšiastky a boli tam rozdiely oproti schéme, takže som to tiež vymenil (boli to dva odpory R24, R39)
a našiel som ešte jeden skrytý kondenzátor, ktorý na to že mal byť oranžový bol celkom čierny (asi od slnka) takže som to tiež vymenil.
Čas opravy : 25 min
Náklady na opravu cca : 3 x Pilsner :D

OK Robino, 3x Pilsner u mna samozrejme mas, len dufam ze bude miesto a cas. Mozna ze predsa len vijde uz spominane stretnutie ucastnikov tohoto diskusneho fore a my tam budeme obaja. To by bola idealna prilezitost. 8)

Späť na Aparáty