Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Aparáty Marshall avt 50 alebo Peavey Valveking 112

Marshall avt 50 alebo Peavey Valveking 112

...kombá, hlavy, boxy a iné

etnies266 nováčik
nováčik

zdravim mozte mi poradit ake kombo si mam kupit neviem sa rozhodnut marshall avt 50 alebo Peavey Valveking 112 na domace hranie a pripadne aj do skusobne hram najcastejsie punk rock ale aj metal a rock taze chcel by som take ze zvladzne vsetky styly hudby

Poslať 11 Júl 2012, 18:42
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Potom Valveking
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 11 Júl 2012, 21:27
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Valveking = celolampa
AVT ma len jednu lampu na vstupe, nazyvaju to pololampa ale to nie je pravda, pololampa by bolo, keby cely preapm alebo koncak bol lampovy... :arrow:

Poslať 12 Júl 2012, 14:53
etnies266 nováčik
nováčik

taze tie pololampove iba simuluju lamu inak dik za radu us som sa rozhodol valveking idem kupovat

Poslať 12 Júl 2012, 18:22
V.I.P.
V.I.P.

etnies266 nováčik
nováčik

este taka otazka k tomu peavey valveking 112 ja vhodne aj do skusobne ? bude zvladat vpohode bicie? bez pouzitia externeho boxu?

V.I.P.
V.I.P.

etnies266 píše:
este taka otazka k tomu peavey valveking 112 ja vhodne aj do skusobne ? bude zvladat vpohode bicie? bez pouzitia externeho boxu?

Tak toto je velmi siroka otazka.
Aka skusobna?
Akym stylom hra bubenik? (agresivne alebo dynamciky)
Kde budes mat Valveking112 postaveny pri skusani a ako ho budes mat nasmerovany?

S praxe viem, ze pri rozumnej hre a rozumnom nastaveni 50W lampac pre gitaristu staci, ale poznam pripady, ked ani 150W nestaci niekomu! V kazdom prípade nemá zmysel dusit kombo na VOLUME v extremnych urovniach. Tu sa aj tak hlasitost nedviha, len skreslenie a zvuk sa stava skor necitatelny...

Lukas Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

Presne ako pise marian, je to o rozumnom nastaveni a pouzivani, 50 lampovych wattov musi na bezne hranie stacit. Mas kopu inych aparatov s vykonom 30 - 60W a bezne sa na podiach pouzivaju. problem mozes mat s odposluchom v skusobni ale aj to len vdaka hre svojich kolegov, ak by ste to mali vsetko zbytocne vyhulene. Pri hre live na podiu si jednoducho aparat zosnimas mikrofonom a pre svoj odposluch si ho umiestnis tak, aby si ho mal v linii hlavy a aby ti zvuk neutekal pod nohami.
H&K Cream Machine + kombo PEAVEY Valveking112 + FIRE-08 strat SSH

etnies266 nováčik
nováčik

tak zas kombo by som nechcel naplno mat pustene to us skresluje zvuk jak pisete ale dik za radu ked tak pripadne dokupim box a to bude stacit :D

stály inventár
stály inventár

etnies266 píše:
tak zas kombo by som nechcel naplno mat pustene to us skresluje zvuk jak pisete ale dik za radu ked tak pripadne dokupim box a to bude stacit :D

Tak si kúp hlavu a box. Problém komba je v ze 1 repro je hodne smerové, čiže uhneš zo zvukového kužela a už sa nepočuješ. Dá sa to poriešiť nahnutím, alebo to vyložíš na stoličku. Inak keď to vyhulíš a skresluje to, to je až pravý tube sound :D
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Mr.fontaine nováčik
nováčik

Aby som nezakladal novú temu, tak sa chcem opýtať, či Valveking kombo 112 a Valveking hlava má presne ten istý typ zosilňovača, inak povedané, či to znie rovnako po pripojení na reprobox? Lebo tie Valveking kombá sa dajú zohnať už za 180 Eur z druhej ruky a aj keď to nemá až taký zvuk, ktorý osobne preferujem, tak by som si možno taký jeden zaobstaral ku reproboxu. (to že to bude horšie prenosné mi nevadí) Len či sa oplatí trochu si doplatiť ku hlave. Diki

stály inventár
stály inventár

hlava ma 100W (4x 6L6) a má možnosť pripojiť 16 8 4 ohm reproboxi, combo iba 16ohm.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Mr.fontaine nováčik
nováčik

A zvukový charakter a vlastnosti komba a hlavy je rovnaký? Ak samozrejme zanedbáme fakt, že cez bedňu to lepšie tlačí vonku. AJ výkon a hlasitosť budú pravdepodobne nižšie, len či to bude ten zvuk, čo som mal možnosť počuť cez VK hlavu. Uvažujem nad kombináciou VK 112 spolu s 2x12 boxom ale nenašiel som na internete žiadne ukážky ako sa to kombo správa po pripojení na externý box, vyjde to lacnejšie a 100 wattov si myslím, že nepotrebujem.

stály inventár
stály inventár

100w hrá oproti 50w trošku ináč, zvuk je pevnejší "viac metal".... ale zvukový charakter rovnaký, resp musíš rátať, že kombo je open back a to oproti mojej open back 1x12 bedni je ozaj open, čiže ten zvuk sa na tom prejaví dosť.
Ak máš na kombo a box, tak by som radšej kúpil hlavu a box, obvzlášť ak hráš metal.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack