Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Aparáty Class A, AB, simulclass - clanok o lampovych koncakoch

Class A, AB, simulclass - clanok o lampovych koncakoch

...kombá, hlavy, boxy a iné

Poslať 26 Jan 2008, 20:49
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

vraj to uz vyslo, ares potom moze skritizovat moju snahu :)
Obrázok

Poslať 26 Jan 2008, 21:04
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

jasne .. ale najskor rano .. ked sa k tomu dostanem .. :wink: .. akurat som prisiel z Kosic ..

Poslať 29 Jan 2008, 15:24
Predator Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Práve to čítam ....je to super! Konečne je v Muzikuse poriadny odborný článok o lampách po dlhšom čase od vydania seriálu o lampách od Feireisla. Klobúk dolu.
Rád pomôžem, rád sa nové veci naučím ....

Poslať 29 Jan 2008, 15:29
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Predator píše:
Práve to čítam ....je to super! Konečne je v Muzikuse poriadny odborný článok o lampách po dlhšom čase od vydania seriálu o lampách od Feireisla. Klobúk dolu.

Hodte sem link na ten clanok! :!: :shock:

Poslať 29 Jan 2008, 16:01
okukávač
okukávač

Link nie je ... možno za mesiac, keď sa vypredá februárové číslo časopisu, bude. Ináč by sa im to neoplatilo tlačiť a predávať :lol: .

Poslať 29 Jan 2008, 16:13
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Predator píše:
Link nie je ... možno za mesiac, keď sa vypredá februárové číslo časopisu, bude. Ináč by sa im to neoplatilo tlačiť a predávať :lol: .

Aha OK, vlastne fakt! Chcel by som prilis skoro ten link! :lol:
Tak uvidime neskor.... :wink:

Poslať 29 Jan 2008, 17:05
ADMIN

Predator píše:

som rad, ze sa tema mesiaca paci, bodaj by nie, ked tam je rozhovor aj s tebou :lol:

http://www.muzikus.cz/casopis-muzikus/c ... ditorial=1
Obrázok

Poslať 29 Jan 2008, 17:23
okukávač
okukávač

Ale nie, tu mi išlo o iné ... častokrát boli v Muzikuse uverejnené doslova hrôzy, dodnes mám v pamäti, ako jeden chlapík "fundovane" vysvetľoval, že lampy majú lepší zvuk preto, že prúd vo vákuu nebrzdí nič a v polovodiči je brzdený tuhým skupenstvom polovodiča, a podobné perly .... a mnohí muzikanti mu to normálne žrali. Preto je dobré, keď niekto konečne v týchto veciach urobil jasno.

Aj keď samozrejme, aj štipka popularity poteší :D ale to som nepokladal za hlavné.

Poslať 30 Jan 2008, 10:31
dodo Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

A o to to viac hreje, ked clovek vie, ze na tom pracoval clovek s naseho disk. fora. :P

Poslať 31 Jan 2008, 12:49
TIPEK Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

no prečital som si to važna haluška 8) ja by som to dal do maturitnej prace :D :D :D

najviac ma zaujal ten konec, ten patent od MB(simul-class power),
že maju v koncaku zapojene lampy v A aj AB triede to znamena teda že polka lamp tam musi hriat važne jak radiator :D a svietit na modro

doma som skusil zvuk a vlastnosti A triedy a bolo to ako keby si neham do tvare fukat ohrievaž alebo horske slnko nechat na seba svietit
ale zvuk bol fasa

s tymi triedami je to tak čim vyššia triada tym väčši vykon zosilnenie ale kvalita reprodukcie klesa to čo je na vstupe neni to iste na vystupe napr

v rozhlase tam su zosiky asi triedyC a aj dalšie a to su nekvalitne zosiky neprakticke na normalne počuvanie zosik kt zosilnuje len vyšky stredy pri takych triedach nejde o kvalitu ale aby sme rozpoznali hovorovu reč ,
a hlavne ten signal sa dostane po kabli dalej nema take straty aj ked je sam o sebe nekvalitny
ešte že frekvečna charakteristika tych zosikov ,
je to vlastne taka vec napr že basovy signal zosilny pri pridavani vykonu menej alebo ho začne skreslovat
proste ako verne zosilny zosilivačaku akukolvek frekvenciu v zavislosti na zosilneni napr20% a 80-100% wykonu inak zosiluje dane krekvencie to plati aj pre reproduktory

zosiky triedy A maju najvernešie zosilovanie

sice ked mi na vlakovej stanici žačne hlasat ekdy ide vlak nikdy nič nerozumiem a na dedinach ked hlasaju kedy su trhy tak tiež nič enrozumiem :D to su zosiky triedy C

niekto sa tu pytal na ten zrozumitelny rozdiel mezdi tymi triedami rozdiel je jednoznačne vo vykone vo vlastnostiach tych tried A trieda malo zosilnuje ale pekne a A,AB triedy zosilu viacej ale menej verne a triocha skresluju pri velkom vykone pri gitarovych skresleniach ti to je jedno

a eštše raz pochvala za preklad :D
Yamaha EG112,HOME MADE telecaster tipek custom, epiphonky specialky :D
digitech rp80,HOME MADE lampač fender black jambo 94" ,boss NS2, fender pt-100,upraveny dunlop JH1,ehx small stone,boss ds1 marshall guvnor atd atd .....

Poslať 31 Jan 2008, 14:00
ADMIN

ved ono je to v tom clanku pekne popisane, ze co, preco a ako, si myslim :wink:

TIPEK píše:
najviac ma zaujal ten konec, ten patent od MB(simul-class power),
že maju v koncaku zapojene lampy v A aj AB triede to znamena teda že polka lamp tam musi hriat važne jak radiator :D a svietit na modro

to si este nevidel mesa coliseum 300 stereo koncak alebo strategy 500 s 12 -imi vykonovymi lampami :wink: na tom by sa uz snad dalo aj varit alebo minimalne ohrievat obed :lol:
Obrázok

Poslať 03 Feb 2008, 00:38
TIPEK Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

no ja som zatial videl len taketo kotle 8) :D
Obrázok
400w kt88

Obrázok
150w stereo 6xel34x2 8) 8) 8)
Yamaha EG112,HOME MADE telecaster tipek custom, epiphonky specialky :D
digitech rp80,HOME MADE lampač fender black jambo 94" ,boss NS2, fender pt-100,upraveny dunlop JH1,ehx small stone,boss ds1 marshall guvnor atd atd .....

Poslať 03 Feb 2008, 11:25
ADMIN

ten druhy len 150? urmo ma lepsi radiator :) (180W herbert 6xEL34)
Obrázok

Poslať 03 Feb 2008, 12:12
obsidian Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

styrioci píše:
ten druhy len 150? urmo ma lepsi radiator :) (180W herbert 6xEL34)

2x150W = 300W, urmo musi prilozit dalsiu sesticu EL34 :)

Poslať 03 Feb 2008, 13:56
ADMIN

obsidian píše:
2x150W = 300W, urmo musi prilozit dalsiu sesticu EL34 :)

myslel som 6xEl34 a 150Wvs180W ...skromne tipujem, ze ta 180W sestica hreje viac :)
Obrázok

PredchádzajúciĎalší

Späť na Aparáty