Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Aparáty Peavey 6505plus 112 kombo

Peavey 6505plus 112 kombo

...kombá, hlavy, boxy a iné

Poslať 30 Apr 2011, 11:09
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Corax píše:
Som si plne vedomy, ze najst idely a vsestranny amp. nie je mozne a aj ked ano tak to je urcite Science fiction + nejake kompromisy k tomu.

Je naozaj tazke charakterizovat aky konkretny zvuk by som chcel. Povedal by som to tak, ze ak by som mal mat „svoj zvuk“, tak by to bolo urcite nieco take ako maju chlapi z Opeth-u. No samozrejme by som mohol spomenut este dalsie skupiny ako napr. Insomnium, Megadeth, Sentenced a mnoho dalsich ktore su pre mna jedinecne po kazdej stranke.

Zjednodusene povedane, chcem mat zvuk ktory na mna neposoby priliz umelo. Osobne preferujem pasivne snimace pred aktivnymi, preto aj amp by mal byt co najviac „prirodzeny“ a spravne nadupany / hutny.

Co sa tyka nejakych ampov ako napr.
Mesa Boogie – co som pocul, su to vyborne aparaty, len zial ich cena je pre mna do znacnej miery nepriatelna :(
Laney – tak k tymto aparatom som sa chcel dostat vzdy, zial nestretol som sa s nimi vobec, co ma velmi mrzi. Nikde ich nemozem najst... nieco ako trsatka Jim Dunlop Jazz 3 :)
Laboga Mr. Hector – tak o dacom takom som este ani nepocul a este ked je to aj strasne drahe tak omg.

Co sa tyka este vseliakych inych ampov a roznych znaciek... nehladam nic konkretne a ani nie som voci nicomu zaujaty. Takze dvere ma ku mne otvorene vsetko co dobre zneje a nestoji nehorazne ukrutne ceny. Jedinou podmnienkou je, aby to nebol jednokanal.
Taky ten moj ideal by bol dat zhruba do 2 000e pripadne menej ako viacej :) Hoci je pravda, ze planujem ist teraz cez leto niekde von zarobit si nejaky cash, no nerad by som dal 5 000e za hlavu aj reprobox :D

Osobne sa mi velmi paci „live“ zvuk od Opeth-u. S takymto zvukom by som bol asi maximalne spokojny, hoci by to este chcelo vyskusat, co dokaze Laney amp zahrat (myslim nadupane veci ).

Napr. isty cas som dost vazne pokukoval po Engl Fireball 100 HEAD
http://www.youtube.com/watch?v=hFaH3VZ6Bq0
http://www.youtube.com/watch?v=o6V2ocha ... re=related
... vraj nevyhodou ENGL ampov je to, ze nie su zrovna pre sola, ale zato masaker co sa tyka doprovodu. A aby som nezabudol .. vraj dost casto sa stava, ze pri nespravdon nastaveni zvuku zvuk lahko zanika medzi ostatnymi.

Zdar, ok pohode. Tie pitch harmonics s nižším gainom sú hlavne o technike. Možno kebyže decentne dokŕmiš amp neakým overdrive. Chce to len skúšať. K Peavey, je jasné, že keď zvuk sa nepáči, tak sa nepáči.

Nájsť konkrétny amp môžeš skúsiť pomocou Formal Concept Analysis :D. Easy princíp oproti tomu ako to zložito znie :D

Čo sa týka zvuku Opeth, tak tí používajú Laney. Akerfeld má práve Laney GH50L (čo je práve podstate jedno-kanál, ale má možnosť pridania drive, čím vznikne pseudo-dvojkanál). Lindberg používal od Laney VH100R, čo je 2 kanál, plus na každom kanáli je možnosť pridať gain, čím vznikne pseudo 4 kanál + má možnosť použiť v konci aj 6L6, čím vznikne väčší "metál" :D. Bohužiaľ mám od kamoša info čo som sa ním bavil, tak tento amp si vraj nerozumie s hlbokými podladeniami. (H, A). Do takého C, D ale verím, že to bude pohode chce to, ale vyskúšať.

Tento by možno boľ pre teba vhodný, keď nechceš jednokanál, i keď i ja som bol vždy skeptický voči jednokanálom, ale v poslednej dobe som začal uvažovať, že i tadeto môže viesť cesta, hlavne keď som videl ako Paul Gilbert hral na kombe Marshall Vintage Modern, to bol balzám na uši. Každopádne u jednokanálu nie je problém s čistým pomocou volume pedálu s nastavitelným minimom. Dokúpiš ešte overdrive na nakopnutie do sól a hotovo. Ten Laney GH50L je brutálny amp, na to hrá dosť ľudí, pretože cena je prijateľná, záleží ale na aké účely to chceš. Ak hráš metál a len občas potrebuješ dať čistý, tak keď bude jemne nakreslený to až tak nevadí, v poslednom čase viacej využívam takýto zvuk než priamo čistý, ale záleží od pesničky.

Čo sa týka Engl, bol som na dosť veľa koncertoch a nikdy ma neako nezaujali a raz ma veľmi sklamali. To bolo na feste Masters Of Rock, pričom som išiel na Bčkový CocaCola stage, kde hrala moja obľúbená kapela Forgotten Silence. Tam gitaristi mali Randal (neviem presne čo to bolo zač, ale zdalo sami, že to bola neaká hlava z tých základný radov) + orange boxy a druhý mal Engl, podľa fotiek som usúdil, že to bol Thunder + Engl box myslím, a bohužiaľ ten prvý gitarista ho totálne valcoval. Nemyslím si, že by to bolo zle nazvučené, lebo sa zvučili 3/4 hodiny a bol som cca 3 metre od pódia. Buď si ten gitarista nevedel nastaviť amp, alebo to hrá zle. Neviem, nekonkrétne, také nemastné, neslané, zlievalo sa to dokopy. Každopádne, nemusia tak hrať, ale u mňa pocit zostal :D.

Btw. Jeff Loomis, hrával v čase Nevermore na Krank, čo sú tiež brutálne ampy. Každopádne pozri si i recenziu na môj amp, mala by tu byť, ak nie napíš súkromnú správu. Ale je to skôr rockový amp, i keď záleží od nastavenia a iných faktorov. Teraz idem nahodiť 10-50 struny a chcem skúsiť Drop D ako sa bude chovať, lebo s 09-46 sa to plandalo a ten zvuk nebol ono. Ja v skupine nepodlaďujem, toto chcem len na skúšku.

Inak kupovať nový amp, tak to je vždy o hubu ohľadom peňazí, alebo sa to zväčša pohybuje okolo tých 1000-1500€.

Myslím si, že zohnať niekoho kto má to Laney, nebude až taký problém.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 20 Máj 2011, 23:50
Corax Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Ondskan píše:

Čo sa týka zvuku Opeth, tak tí používajú Laney. Akerfeld má práve Laney GH50L (čo je práve podstate jedno-kanál, ale má možnosť pridania drive, čím vznikne pseudo-dvojkanál). Lindberg používal od Laney VH100R, čo je 2 kanál, plus na každom kanáli je možnosť pridať gain, čím vznikne pseudo 4 kanál + má možnosť použiť v konci aj 6L6, čím vznikne väčší "metál" :D. Bohužiaľ mám od kamoša info čo som sa ním bavil, tak tento amp si vraj nerozumie s hlbokými podladeniami. (H, A). Do takého C, D ale verím, že to bude pohode chce to, ale vyskúšať.

Tento by možno boľ pre teba vhodný, keď nechceš jednokanál, i keď i ja som bol vždy skeptický voči jednokanálom, ale v poslednej dobe som začal uvažovať, že i tadeto môže viesť cesta, hlavne keď som videl ako Paul Gilbert hral na kombe Marshall Vintage Modern, to bol balzám na uši. Každopádne u jednokanálu nie je problém s čistým pomocou volume pedálu s nastavitelným minimom. Dokúpiš ešte overdrive na nakopnutie do sól a hotovo. Ten Laney GH50L je brutálny amp, na to hrá dosť ľudí, pretože cena je prijateľná, záleží ale na aké účely to chceš. Ak hráš metál a len občas potrebuješ dať čistý, tak keď bude jemne nakreslený to až tak nevadí, v poslednom čase viacej využívam takýto zvuk než priamo čistý, ale záleží od pesničky.

Čo sa týka Engl, bol som na dosť veľa koncertoch a nikdy ma neako nezaujali a raz ma veľmi sklamali. To bolo na feste Masters Of Rock, pričom som išiel na Bčkový CocaCola stage, kde hrala moja obľúbená kapela Forgotten Silence. Tam gitaristi mali Randal (neviem presne čo to bolo zač, ale zdalo sami, že to bola neaká hlava z tých základný radov) + orange boxy a druhý mal Engl, podľa fotiek som usúdil, že to bol Thunder + Engl box myslím, a bohužiaľ ten prvý gitarista ho totálne valcoval. Nemyslím si, že by to bolo zle nazvučené, lebo sa zvučili 3/4 hodiny a bol som cca 3 metre od pódia. Buď si ten gitarista nevedel nastaviť amp, alebo to hrá zle. Neviem, nekonkrétne, také nemastné, neslané, zlievalo sa to dokopy. Každopádne, nemusia tak hrať, ale u mňa pocit zostal :D.

Btw. Jeff Loomis, hrával v čase Nevermore na Krank, čo sú tiež brutálne ampy. Každopádne pozri si i recenziu na môj amp, mala by tu byť, ak nie napíš súkromnú správu. Ale je to skôr rockový amp, i keď záleží od nastavenia a iných faktorov. Teraz idem nahodiť 10-50 struny a chcem skúsiť Drop D ako sa bude chovať, lebo s 09-46 sa to plandalo a ten zvuk nebol ono. Ja v skupine nepodlaďujem, toto chcem len na skúšku.

Inak kupovať nový amp, tak to je vždy o hubu ohľadom peňazí, alebo sa to zväčša pohybuje okolo tých 1000-1500€.

Tak, a po dlhsej dobe som tu zas :) Skuskove obdobie mi ako studentovi berie vela casu a zabudam na svoje aktivity :D Hadam sa to kazdou chvilou zmeni..

Uvedomujem si, ze debata sa uz vezie v inom smere ako u Peavey 6505. ... no otravovat ta ss-kou mozno zbytocne, tu je to aspon vsetko pokope aj pre inych.

Kedze mam plan kupit si uz poriadny amp aby som ho mal uz `nafurt` tak uz vopred nechcem riesit ziadne kompromisy. Hadam najidealnejsie je si radsej priplatit a potom uz casom neriesit ziedne veci okolo toho (moj nazor). Aj ked viem, ze je stale co riesit.

K VH100R: co som pocul tak tato hlava je vraj v celku dost univerzalna nato aby som bol s nou spokojny. Zvuk ma charakteristicky co je z mojej strany velke plus, no zas neviem do akej miery siaha ta jej charakteristickost :-/ aby to uz zase nebolo moc (treba sa s nou stretnut osobne :) ). Taktiez som sa docital, ze kombinovat rozne druhy reproboxov (myslim roznych vyrobcov a ich modely) k tomuto ampu nie je dobre lebo len s mensinou si rozumie (no myslim si, ze sa to da povedat globalne o vsetkych znackach hlav aj ich reproskrin). K VH100R by som asi zapojil LEN Laney box - pre istotu, aby to bol stale Laney zvuk.

Dva kanaly u VH100R su hadam postacujuce, ... isty cas som pozeral aj po Marshalle JVM 410H. Ten je tak vybaveny svojimi moznostami, ze by s nim bol hadam asi kazdy spokojny kto tuzi po marshall zvuku. A o FS uz radsej ani hehovorim, proste masaker.

http://www.youtube.com/watch?v=Z7fjt7NotUo
http://www.marshallamps.com/product.asp ... de=JVM410H

Teraz pre zmenu neviem ako su Marshall a Laney ampy podobe, lebo som sa docital uz asi vsetko mozne okolo. No v principe plati, ze su v celku podobne.

btw. ak by niekto nevedel, tento chlapik Ola Englund ma neskutocne dobru webstranku http://www.olaenglund.com/?page_id=52 robi testy roznych hlav, no ako naschval Laney tam este zatial nema ... asi mu napisem, nech s tym nieco spravi :) Skoro vsetky pesnicky ktore hraje su jeho vlastnou tvorbou, ocividne je zdatnym gitaristom.

K Peavey tam ma napr. tieto videa http://www.youtube.com/watch?v=yq0NIeOoiBI (to solo sa mi strasne paci ),
alebo nieco citatelnejsie: http://www.youtube.com/watch?v=uXXIh-Qq ... re=related
Len dodam, ze aj Peavey zvuk sa mi paci. Jedinou nevyhodou oproti Laney je, ze zneje moderne (teda aspon pre mna ). Univerzalnost aparatu u mna zohrava dost dolezitu vlastnost. 8)
No comment.....

Poslať 21 Máj 2011, 09:47
Joe5263 okukávač
okukávač

Tak jediné čo je podobné (resp. rovnaké) na značkách Laney a Marshall je to, že sa obidve vyrábajú v Anglicku (slabšie niekde v Číne alebo neviem kde). Tieto dve aparáty by som ani neporovnával, lebo Marshall si už dávno vytvoril svoj vlastný "Marshallovský" zvukˇ(takže to je už taká stará klasika), kým Laney spolupracuje ešte vždy s mnohými hudobníkmi a experimentuje s mnohými nastaveniami zvukov. Ako som teraz čítal Marshall sa teraz snaží o vytvorení gitarových komb, ktoré sú dostupné pre všetkých napr. taká MA séria.
My Gear:
Ibanez RG370DXL
Cort X-2 BK LH
Korg AX5G
Peavey ValveKing Royal 8

Poslať 21 Máj 2011, 10:27
stály inventár
stály inventár

Corax píše:
Ondskan píše:

Tak, a po dlhsej dobe som tu zas :) Skuskove obdobie mi ako studentovi berie vela casu a zabudam na svoje aktivity :D Hadam sa to kazdou chvilou zmeni..

Uvedomujem si, ze debata sa uz vezie v inom smere ako u Peavey 6505. ... no otravovat ta ss-kou mozno zbytocne, tu je to aspon vsetko pokope aj pre inych.

Kedze mam plan kupit si uz poriadny amp aby som ho mal uz `nafurt` tak uz vopred nechcem riesit ziadne kompromisy. Hadam najidealnejsie je si radsej priplatit a potom uz casom neriesit ziedne veci okolo toho (moj nazor). Aj ked viem, ze je stale co riesit.

K VH100R: co som pocul tak tato hlava je vraj v celku dost univerzalna nato aby som bol s nou spokojny. Zvuk ma charakteristicky co je z mojej strany velke plus, no zas neviem do akej miery siaha ta jej charakteristickost :-/ aby to uz zase nebolo moc (treba sa s nou stretnut osobne :) ). Taktiez som sa docital, ze kombinovat rozne druhy reproboxov (myslim roznych vyrobcov a ich modely) k tomuto ampu nie je dobre lebo len s mensinou si rozumie (no myslim si, ze sa to da povedat globalne o vsetkych znackach hlav aj ich reproskrin). K VH100R by som asi zapojil LEN Laney box - pre istotu, aby to bol stale Laney zvuk.

Dva kanaly u VH100R su hadam postacujuce, ... isty cas som pozeral aj po Marshalle JVM 410H. Ten je tak vybaveny svojimi moznostami, ze by s nim bol hadam asi kazdy spokojny kto tuzi po marshall zvuku. A o FS uz radsej ani hehovorim, proste masaker.

http://www.youtube.com/watch?v=Z7fjt7NotUo
http://www.marshallamps.com/product.asp ... de=JVM410H

Teraz pre zmenu neviem ako su Marshall a Laney ampy podobe, lebo som sa docital uz asi vsetko mozne okolo. No v principe plati, ze su v celku podobne.

btw. ak by niekto nevedel, tento chlapik Ola Englund ma neskutocne dobru webstranku http://www.olaenglund.com/?page_id=52 robi testy roznych hlav, no ako naschval Laney tam este zatial nema ... asi mu napisem, nech s tym nieco spravi :) Skoro vsetky pesnicky ktore hraje su jeho vlastnou tvorbou, ocividne je zdatnym gitaristom.

K Peavey tam ma napr. tieto videa http://www.youtube.com/watch?v=yq0NIeOoiBI (to solo sa mi strasne paci ),
alebo nieco citatelnejsie: http://www.youtube.com/watch?v=uXXIh-Qq ... re=related
Len dodam, ze aj Peavey zvuk sa mi paci. Jedinou nevyhodou oproti Laney je, ze zneje moderne (teda aspon pre mna ). Univerzalnost aparatu u mna zohrava dost dolezitu vlastnost. 8)

:) Amp na furt neexistuje, hlavne ak máš iba jeden. :D Ja už teraz pokukujem po niečom inom, ale to je hudba budúcnosti, pretože sú trošku z iného cenového súdka. Inak teraz som videl na bazáre, z ostravského kraja neviem presne odkiaľ je, ale chlapík predáva Framus Cobra. Už podľa ukážok to bude riadne maso, ale skôr modernejšie znejúci amp, ale mňa rozhodne zaujal. Len tak orientačne čo som pozeral, tak mal tam síce dohodou, ale na iných serveroch mal cenu okolo 1000€. Pozri keď tak.

Čo sa týka tých boxov, určite je to o osobných preferenciách, pretože napr na druhom fóre si doceľa veľmi pochvaľovali tú VH100R s orange boxami.

Laney, Marshall == British sound, ale znejú ináč. Marshall ako keby mal trošku inakšie spektrum okolo bás, Laney mi príde viac strdový, tažko to popísať. Určite je to o skúšaní, čo komu sadne.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 21 Máj 2011, 14:17
Corax Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Ondskan píše:
:) Amp na furt neexistuje, hlavne ak máš iba jeden. :D Ja už teraz pokukujem po niečom inom, ale to je hudba budúcnosti, pretože sú trošku z iného cenového súdka. Inak teraz som videl na bazáre, z ostravského kraja neviem presne odkiaľ je, ale chlapík predáva Framus Cobra. Už podľa ukážok to bude riadne maso, ale skôr modernejšie znejúci amp, ale mňa rozhodne zaujal. Len tak orientačne čo som pozeral, tak mal tam síce dohodou, ale na iných serveroch mal cenu okolo 1000€. Pozri keď tak.

Čo sa týka tých boxov, určite je to o osobných preferenciách, pretože napr na druhom fóre si doceľa veľmi pochvaľovali tú VH100R s orange boxami.

Laney, Marshall == British sound, ale znejú ináč. Marshall ako keby mal trošku inakšie spektrum okolo bás, Laney mi príde viac strdový, tažko to popísať. Určite je to o skúšaní, čo komu sadne.

No hej ja viem, ze to tak chodi :) ... s VH100R to ale myslim vazne, az tak, ze si tu hlavu planujem nechat na furt (ak sa mi zapaci) ... nieco ako s mojou Jacksonou :D Proste velka laska :D

Ked budu Euráče, tak bude urcite stale nieco nove, viď. moj Valveking 112 - nedam ho ani za nic moje domace cvicitko :D

inac ten Framus Cobra je vraj masaker, len ta jeho cena :wink:
No comment.....

Poslať 21 Máj 2011, 17:38
stály inventár
stály inventár

VH100R má veľkú výhodu, že môžeš meniť koncové lampy, či už 6l6 ale EL34. Tak keď ta omrzia jedny môžeš zmeniť. Každopádne je to dobrý amp, i som nad ním uvažoval, ale potom som vyskúšal toto čo mám a má to to čo momentálne potrebujem.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 22 Máj 2011, 21:36
stály inventár
stály inventár

marianguitar píše:
Ze amp na furt... :) :lol: :D :) :lol:

:D Tiež to je tak ako sa človek zobudí :)
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 29 Máj 2011, 17:21
Corax Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

marianguitar píše:
Ze amp na furt... :) :lol: :D :) :lol:

Ano, amp na furt ... presne ako som napisal a stojim si za svojim. Ked sa mi zapaci a budem ho mat doma, tak si ho necham, nevidim v tom problem. A ak pride este cosi lepsie tak ked budu euráče tak bude aj to 8) .

Osobne nevidim zmysel neustale si kupovat nieco ine, ked to nestoji zopar eur. Jedine ak by som bol v mega uspesnej bande a nevedel by som co zo sebou, tak potom by sa dalo spekulovat.

Pre mna je prvorade najst to svoje, radsej teraz pospekulujem ako keby som mal kupit nejaku blbost, vid. moj nazor. Aj tak som zastancom toho, ze vsetko je v prstoch... hoc by sa mala zem triast :D .
No comment.....

Poslať 29 Máj 2011, 18:35
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Corax, tu nejde o to, že niekto chce meniť furt aparaty.
Ale jednoducho človek furt objavuje niečo nové a duša muzikanta ne hooodne nestála a bujaraaa.
Tot moje možno 35 ročné skúsenosti :!: :!: :!: :arrow: 8)

Poslať 29 Máj 2011, 19:39
Corax Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

marianguitar píše:
Corax, tu nejde o to, že niekto chce meniť furt aparaty.
Ale jednoducho človek furt objavuje niečo nové a duša muzikanta ne hooodne nestála a bujaraaa.
Tot moje možno 35 ročné skúsenosti :!: :!: :!: :arrow: 8)

Ano samozrejme ja Vam rozumiem a suhlasim s Vami no aj tak si dovolim tvrdit to co som tu uz pisal. Co muzikant tak to je skvost, kazdy chce nieco ine, kazdy furt spekuluje. A aj ja s spekulujem takze to nie je nic nove, a suhlasim s Vami no nie uplne :) .

Poznam ludi a ludi ... niekomu staci Fender mexican, inemu zase staci hand made USA Fender :D. Podstate co chcem povedat je to, ze sa urcite drzim nohami na zemi, lebo v opacnom pripade by som urcite lietal :)

Osobne si myslim, ze vacsina muzikantov hlada furt daco nove, mensina zase naopak (vazi si to co ma, nepotrebuje viacej, a vystaci si s tym co ma ) ... a viem, ze urcite nie som sam :)

btw. seriozne vazne hladam najvsestrannejsi amp, ktory mi ponukne to co hladam ... a hadam, ze VH100R mi za rozumnu cenu ponukne to prave orechove ...

Uz len chcem podotknut, ze Vas nazor/ radu si naozaj vazim, respektujem a uznavam ho, no nie uplne na 100% 8).
No comment.....

Poslať 29 Máj 2011, 20:04
Corax Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

marianguitar píše:
Ale ved v pohode Corax, ved preto tu debatíme... :wink:

Ano, ... ja len aby bolo vsetko jasne 8)
No comment.....

Poslať 29 Máj 2011, 22:07
stály inventár
stály inventár

Corax, sry ale tie ukážky môjho ampu som už zmazal a bohužiaľ príležitosť nahrať asi nebude. Každopádne ak hľadáš univerzálny amp, tak si skús popozerať i to Laney TT, má toto dosť čo ponúknuť.

A áno máš pravdu je to hlavne v prstoch.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 07 Jún 2011, 14:47
Corax Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Ondskan píše:
Corax, sry ale tie ukážky môjho ampu som už zmazal a bohužiaľ príležitosť nahrať asi nebude. Každopádne ak hľadáš univerzálny amp, tak si skús popozerať i to Laney TT, má toto dosť čo ponúknuť.

A áno máš pravdu je to hlavne v prstoch.

OK, v pohode.. dakujem ti aj tak. Ked bude moznost urcite skusim aj to Laney TT, dik za typ.
No comment.....

PredchádzajúciĎalší

Späť na Aparáty