Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Aparáty Peavey 6505plus 112 kombo

Peavey 6505plus 112 kombo

...kombá, hlavy, boxy a iné

Poslať 09 Jún 2011, 23:26
Corax Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Len pre zaujimavost ... dnes som bol v hudobninach so zamerom vyskusat prepojit 6505 kombo s reproboxom, no ked som dorazil do predajne bol som milo prekvapeny. Nasiel som tam 2x hlavu 6505 takze vsetko bolo dopredu rozhodnute :D

Hned po niekolkych minutach som zistil, ze ta hlava je naozajstny masaker :!: ... a splnila vsetky moje ocakavania. Nechcelo sa mi verit aky ma potencial, no jednym slovom ... spokojnost :)

Mal som ju prepojenu s VK 412 reproboxom + este nejake tie krabicky k tomu.

Kebyze hladam amp ktory posoby dost modernym dojmom, jednoznacne siahnem po tomto aparate.

... len stale nemozem z 6505 komba, pride mi neskutocne odlisne v porovnani s hlavou. Ked napriklad porovnam VK radu ( 112, 212 kombo a hlava) tak uz tu je citit pekne rozdiely, najma medzi hlavou a kombom. No u 6505 je ten rozdiel naozaj velky :wink:
No comment.....

Poslať 16 Jún 2011, 22:51
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

neviem jak je na tom tato novsia verzia, ale pred pardnami som si brnkol na staru peavey 5150, verzia so spolocnymi korekciami..a paradny amp..dokonca ma viac nadchol prvy rhytm kanal crunch mode nakopnuty s TS-kom. to bola paradicka zvucik, viac smooth ako lead kanal, ktory bol agresivnejsi v stredoch. dalsia vec co sa mi pacilo, ze s vhodnou gitarou a snimacmi sa da velmi pekne vycistit higain na krasny, tucny clean..

bedna bola orange 412, aj ta sa podpisala na zvuku.
Obrázok

Poslať 21 Jún 2011, 15:34
Corax Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

styrioci píše:
neviem jak je na tom tato novsia verzia, ale pred pardnami som si brnkol na staru peavey 5150, verzia so spolocnymi korekciami..a paradny amp..dokonca ma viac nadchol prvy rhytm kanal crunch mode nakopnuty s TS-kom. to bola paradicka zvucik, viac smooth ako lead kanal, ktory bol agresivnejsi v stredoch. dalsia vec co sa mi pacilo, ze s vhodnou gitarou a snimacmi sa da velmi pekne vycistit higain na krasny, tucny clean..

bedna bola orange 412, aj ta sa podpisala na zvuku.

vraj je to to iste... 6505 = 5150, 6505+ = 5150 II ... len oznacenie je ine

"bedna bola orange 412, aj ta sa podpisala na zvuku" ... urcite ano, ja som ju skusal na obycajnom Valveking 412 boxe a uz na nom to bol masaker, takze sa ani necudujem 8)
No comment.....

Poslať 04 Jún 2013, 11:07
Markoss nováčik
nováčik

Zdravim, chcel by som sa opytat majitelov tohto komba, riesim problem s ef.sluckou a neviem ci je to problem iba mojho komba alebo je to vyrobny problem tohto komba

popis problemu:kombo po zapojeni efektov do ef.slucky meni charakter skresleneho kanala, prirovnal by som to k takemu tranzistorovemu skresleniu v pozadi akoby bolo pocut take tazko definovatelne sumenie-zrnenie, rovnako to robi aj pri jednoduchom prepojeni kabla /bez efektov/ send-return v efektovej slucke, ak nie je slucka zapojena, kombo funguje bezchybne, vdaka

Poslať 04 Jún 2013, 17:11
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Markoss píše:
Zdravim, chcel by som sa opytat majitelov tohto komba, riesim problem s ef.sluckou a neviem ci je to problem iba mojho komba alebo je to vyrobny problem tohto komba

popis problemu:kombo po zapojeni efektov do ef.slucky meni charakter skresleneho kanala, prirovnal by som to k takemu tranzistorovemu skresleniu v pozadi akoby bolo pocut take tazko definovatelne sumenie-zrnenie, rovnako to robi aj pri jednoduchom prepojeni kabla /bez efektov/ send-return v efektovej slucke, ak nie je slucka zapojena, kombo funguje bezchybne, vdaka

Riešim toto už aj cez Peavey servis, zatiaľ mám info že je údajne "nezmysel" prepájať ef. slučku s linkovým káblom napriamo. Moje skúsenosti so zapojením efektov do slučiek komb nie su moc dobré. Niektoré efekty (značky) a niektore komba (značky) si vyslovene "nesedia". Uvidíme, čo príjde s Peavey, aké vyjadrenie...

V každom prípade to vieme skúsiť "vypozorovať" buď tu v Piešťanoch (ale to by bolo najlepšie, keby tu bolo to kombo aj ten efekt), resp. máme servisáka na Peavey aj v prešove, ale to by aj tak bolo treba tam oboje (ak je to vzájomnou ne-interakciou)...

Poslať 04 Jún 2013, 19:19
Markoss nováčik
nováčik

to:marianguitar, vrela vdaka za riesenie problemu, asi by som pockal na vyjadrenie Peavey, urcite budu mat nejake info, potom by som sa rozhodol ci to niekam poslat alebo proste efekty cez slucku pouzivat nebudem, zaujimalo by ma, ci maju podobny problem aj iny majitelia tohto komba

Poslať 04 Jún 2013, 20:05
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Co tam davaš za efekty? lebo neaký low end bude žrať signál a to sa nieje čo čudovať, že to robí bordel...
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 04 Jún 2013, 20:28
V.I.P.
V.I.P.

Tak zopakujem, ja mam historicku skusenosť napr. s Marshall Valvesate80 kombo, ked sme pripojili do slučky BOSS efekty (chorus, delay, aj jednotlivo), tak to robilo galibu. Tento model na effect loop s nejakym efektom vyskúšaný nemám...

Ďalšie skúsenosť s 6505+ head, syn kupil TC Helicon multiefekt, zapojili sme správne, nastavili správne (a to je zariadenie, ktore by malo takto fungovať), aj to šlo, ale proste v tom skreslení už bola zmena a nebolo to také plná ako bez...

Poslať 04 Jún 2013, 22:29
Markoss nováčik
nováčik

Ondskan píše:
Co tam davaš za efekty? lebo neaký low end bude žrať signál a to sa nieje čo čudovať, že to robí bordel...

efekty som skusal Boss CE5-chorus, Behringer DD400-delay, od kamosa som mal pozicany Boss DD7-delay, vsetko napajane bosss adapterom, ziadna 9V baterka a vsetko rovnako menilo charakter skreslenia

Poslať 05 Jún 2013, 08:01
V.I.P.
V.I.P.

Markoss píše:
Ondskan píše:

efekty som skusal Boss CE5-chorus, Behringer DD400-delay, od kamosa som mal pozicany Boss DD7-delay, vsetko napajane bosss adapterom, ziadna 9V baterka a vsetko rovnako menilo charakter skreslenia

Pri tom napájaní efektov s adaptérov si treba dať pozor!

Vysvetlím na príklade:

Efekty a multiefetky ZOOM majú stabilizáciu prúdu vnútri seba a zdroje ZOOM sú nestabilizované (pretože stabilizácia prebieha v efekte).
Efekty DigiTech majú stabilizáciu v zdroji a v zariadenie nie je...

Najhoršia kombinácia je nestabilizovaný a neodbrumený zdroj + nestabilizovaný efekt...

Teraz presne neviem, ako na tom je BOSS s tohot hľadiska, ale pri tom Behringery DD-400 by som si dal pozor. Ja som len jeden takýto efekt dával do slučky môjho Carvin preampu a vyliezlo s toho niečo strašné...

Poslať 05 Jún 2013, 15:13
Markoss nováčik
nováčik

marianguitar píše:
Markoss píše:
Ondskan píše:

Pri tom napájaní efektov s adaptérov si treba dať pozor!

Vysvetlím na príklade:

Efekty a multiefetky ZOOM majú stabilizáciu prúdu vnútri seba a zdroje ZOOM sú nestabilizované (pretože stabilizácia prebieha v efekte).
Efekty DigiTech majú stabilizáciu v zdroji a v zariadenie nie je...

Najhoršia kombinácia je nestabilizovaný a neodbrumený zdroj + nestabilizovaný efekt...

Teraz presne neviem, ako na tom je BOSS s tohot hľadiska, ale pri tom Behringery DD-400 by som si dal pozor. Ja som len jeden takýto efekt dával do slučky môjho Carvin preampu a vyliezlo s toho niečo strašné...

ano, ten Behringer DD400 ma predpisane napajanie 9V 100mA a myslim ze aj nieco viac ako 9V, takze 9V bateria ma v nom zivotnost cca.15min, napajal som ho pedalboardom od boss-u pre viac efektov, ten behringer DD400 som pocul na Marshalle JCM 2000 DSL hrat uplne bez problemov, tak neviem, myslim ze tieto novsie delaye od behringera su dost okopcene od bossu a kvalitativne na dost dobrej urovni, aspon co som pocul ja, posielam aj ukazku v spojeni Behringer DD400 vs. Bugera amp, kde to hra tak ako ma aj na skreslenom k

http://www.youtube.com/watch?v=8LCG-gLZVLU

Poslať 05 Jún 2013, 16:43
V.I.P.
V.I.P.

Nechcem prorokovať, ale DELAY za 25 libier, no neviem, je to podozrivo lacne, ale ak ti to vyhovuje a stačí, tak nič proti tomu. Ja som zatiaľ so žiadnym Behringer efektom nebol spokojny, ale všetko može raz prísť... :)

Ale ak píšu, že to je true bypass, tak to už ozaj nie je niečo v poriadku.

Poslať 05 Jún 2013, 18:45
stály inventár
stály inventár

Skusil by som tam hodiť neaký viac profi multiefekt, TC Electrionics G major, GSharp by sa dal na bazari zohnat za cenu poriadnej krabičky... Podla mna to nebude impedančne poriadne vyriešené.. Však skús to zobrať do obchodu na skus a uvidiš.... Ako je fakt ze to môže byť problem elektroniky toho komba...
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 05 Jún 2013, 19:42
V.I.P.
V.I.P.

Tomuto, čo napísal Ondskan by som sa najviac prikláňal: "Podla mna to nebude impedančne poriadne vyriešené."
Ale samozrejme, že počkáme na vyjadrenie s Peavey a prípadne (ak to bude možné),urobíme skúšku správnosti...:)

Poslať 05 Jún 2013, 20:14
stály inventár
stály inventár

Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp