Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Aparáty Peavey 6505plus 112 kombo

Peavey 6505plus 112 kombo

...kombá, hlavy, boxy a iné

Poslať 16 Apr 2011, 10:11
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Preto som mu hovoril, ze na mensie podia a doma hrat cez kombo a ak by uz fungoval aj na vacsich akciach, tak casom dokupi 412 boxy a ma s toho plnohodnotnu hlavu plus 412 box o vykone 60W all tube co si myslim, ze na nase podia uplne staci... :wink:

Poslať 16 Apr 2011, 10:32
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

marianguitar píše:
Preto som mu hovoril, ze na mensie podia a doma hrat cez kombo a ak by uz fungoval aj na vacsich akciach, tak casom dokupi 412 boxy a ma s toho plnohodnotnu hlavu plus 412 box o vykone 60W all tube co si myslim, ze na nase podia uplne staci... :wink:

Presne tak. Stačí i 2x12 a bude to super zostava. Na poriadny metal by som ale volil 4x12, nech ten objem je pekne cítiť :)
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 16 Apr 2011, 16:28
Corax Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Ondskan píše:
Medzi hlavou a kombom zvukový rozdiel neni.
.... vdaka, presne toto som potreboval vediet... ostatne je mi uz vsetko jasne.

Takze jedina nevyhoda bude pre mna asi v tom, ze je to zas len "made in China" .. tak ako moje VK112, snad s tym nedude ziadny problem lebo som uz pocul hocico..
No comment.....

Poslať 16 Apr 2011, 17:15
V.I.P.
V.I.P.

Corax píše:
Ondskan píše:

Takze jedina nevyhoda bude pre mna asi v tom, ze je to zas len "made in China" .. tak ako moje VK112, snad s tym nedude ziadny problem lebo som uz pocul hocico..

Tak, je velmi malo vyrobkov ktore sa v skutocnosti vyrabaju inde ako v Cune, na Thaiwane, v Honkongu, Indii a tak...
Moj dojem z 6505plus-112 komba je ze je to robustnejsi stroj a co sme predali zatial cca 20 ks, tak ziaden problem, viac ti zatial nepoviem... 8)

Poslať 16 Apr 2011, 17:21
Corax Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

marianguitar píše:
Corax píše:
Ondskan píše:

Tak, je velmi malo vyrobkov ktore sa v skutocnosti vyrabaju inde ako v Cune, na Thaiwane, v Honkongu, Indii a tak...
Moj dojem z 6505plus-112 komba je ze je to robustnejsi stroj a co sme predali zatial cca 20 ks, tak ziaden problem, viac ti zatial nepoviem... 8)

Dakujem za info, ... vyzera to tak, ze to moje kombo bude zhruba vase 21. :)
No comment.....

Poslať 17 Apr 2011, 11:14
stály inventár
stály inventár

Corax píše:
Ondskan píše:

Aj keď VK je len čína, ale dôležité je, že to hrá. Ak nechceš čínu, tak za prijateľné ceny sú Laney (made in UK by UK Indians :D), ale zvukovo sú úplne niekde inde ako Peavey.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 17 Apr 2011, 12:38
V.I.P.
V.I.P.

Poslať 17 Apr 2011, 13:05
stály inventár
stály inventár

marianguitar píše:
Obavam sa, ze Laney made in UK by UK je len fikcia, mozno to montuju, ale diely a vsetko okolo toho je z Ciny, inak by to stalo 3 az 4x tolko" ,,, :?

Ako, je jasné, že väčšina je komponentov je robená vo veľko niekde v tichomorí, alebo len v číne a potom sa to montuje len v UK. Pokiaľ sa to potom ešte, ale kontroluje v UK tak si myslím, že to môže niesť označenie made in UK oprávnene. I môj amp je made in UK, ale verím, že črevá vyrábala neaká Šong Lee, niekde pri pekingu :D. Ale v princípe je mi to jedno, pokiaľ to hrá ako má, a nekazí sa to tak je to dobre. To keby potom autá by mali made in china, taiwan, ......, slovakia :D

Tá cena je jasná, keď sa človek pozrie na značku Laboga, tak najzákladnejšie kombo pod 850€ nejde, pretože je to Made In Poland a neviem či to neni len taká malá manufaktúra, kde to ručne robí pár ludí.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 21 Apr 2011, 08:27
stály inventár
stály inventár

Mohol si vyskúšať k nemu pripojiť 4x12 alebo aspoň 2x12 bedňu, keď sa ti to zdalo málo bassové. Inak poviem takto že s basmi to nie je dobre preháňať, lebo potom sa to bije s basou. Možno ten aparát hrá úplne božie v kapele, lebo sa presadí a samotného zvuk ti nemusí nič povedať. Osobne si skôr myslím, že hľadáš iný tip zvuku.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 21 Apr 2011, 09:36
V.I.P.
V.I.P.

No mas aspon skusenost, len je zaujimave, ze tu co si to skusali aj na hard core a tvrdy metal tak naopak s toho zvuku za tie peniaze a rozmery šaleli!
To co ty popisujes, (cca) ze ti nesedelo, tak to vyzdvihovali.
Potom k repraku. Skutocne nemozes zvukovo porovnavat (ani nahodou) 212 a 112, jednoducho je to ina litraz a 2x viacej vyzarovaciej plochy co sa prejavi nielen celkove ale prave a najme basy!!!
Porovnavat by sa to dali s VVK-112, kde je 1 reprak. Ja mam skor za to, ze tak ako si si to skusal a ty nastavil, tak ti to nesadlo.
Ak si niekde na webe pocul dobre hrat 6505plus-112kombo (ja som pocul, aj ked znovu upozornujem, ze toto je velmi individualne), tak to proste vie hrat...
Co nesadlo tebe sedi inym, pre teba je podstatne najst nieco, na com si ty vies nakrutit zvuk, ktory ti sedi... :wink:

Poslať 21 Apr 2011, 09:40
V.I.P.
V.I.P.

marianguitar píše:
No mas aspon skusenost, len je zaujimave, ze tu co si to skusali aj na hard core a tvrdy metal tak naopak s toho zvuku za tie peniaze a rozmery šaleli!
Potom k repraku. Skutocne nemozes zvukovo porovnavat (ani nahodou) 212 a 112, jednoducho je to ina litraz a 2x viacej vyzarovaciej plochy co sa prejavi nielen celkove ale prave a najme basy!!!
Porovnavat by sa to dali s VVK-112, kde je 1 reprak. Ja mam skor za to, ze tak ako si si to skusal a ty nastavil, tak ti to nesadlo.
Ak si niekde na webe pocul dobre hrat 6505plus-112kombo (ja som pocul, aj ked znovu upozornujem, ze toto je velmi individualne), tak to proste vie hrat...
Co nesadlo tebe sedi inym, pre teba je podstatne najst nieco, na com si ty vies nakrutit zvuk, ktory ti sedi... :wink:

Zaujimalo by ma este ako si pracoval s gainom (pre gain) pri postupnom zvysovani hlasitosti, lebo tuto je dolezite kompenzovat pre gain so stupajucou hlasitostou, inak je to potom necitatelne... :idea:

Poslať 21 Apr 2011, 11:28
stály inventár
stály inventár

marianguitar píše:
marianguitar píše:

Zaujimalo by ma este ako si pracoval s gainom (pre gain) pri postupnom zvysovani hlasitosti, lebo tuto je dolezite kompenzovat pre gain so stupajucou hlasitostou, inak je to potom necitatelne... :idea:

Ja som posledne experimentoval so zvukom, pričom som stiahol channel volume a viac vybudil koncák a dostal som pevnejší, viac drevitejší zvuk. Celkovo zvuk má väčší objem a musel som i mierne doladiť korekcie, ale momentálne som viac spokojnejší než som bol pred tým.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 21 Apr 2011, 14:11
Corax Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Ondskan píše:
Mohol si vyskúšať k nemu pripojiť 4x12 alebo aspoň 2x12 bedňu, keď sa ti to zdalo málo bassové. Inak poviem takto že s basmi to nie je dobre preháňať, lebo potom sa to bije s basou. .

Ano tak to mas pravdu, napadlo ma to, zial nemal som dostatok casu aby som to mohol vyskusat. V najblizsej dobe planujem ist zase do hudobnin a skusim to poprepajat + este chcem vyskusat 6505 212 kombo, lebo uz len vyzorovo posobi na mna solidnejsim dojmom tak hadam nesklame.

marianguitar píše:
Skutocne nemozes zvukovo porovnavat (ani nahodou) 212 a 112, jednoducho je to ina litraz a 2x viacej vyzarovaciej plochy co sa prejavi nielen celkove ale prave a najme basy!!!
Zaujimalo by ma este ako si pracoval s gainom (pre gain) pri postupnom zvysovani hlasitosti, lebo tuto je dolezite kompenzovat pre gain so stupajucou hlasitostou, inak je to potom necitatelne...

Ano viem som si toho vedomy ale... zas ked porovnam Litraz VK212 a 6505 112 tak su priblizne rovnake... a co sa tyka toho reproduktora navyse tak neviem podla mna zazrak nespravy aj ked uznavam urcite to ma nieco do seba .. ja len podotknem ze bassy na VK som stiahol na uroven 6505 a stale to nebolo ono. Urcite pojdem skusit napojit na 6505 kombo repro box lebo mi to jednoducho neda. Co sa tyka gainu, tak som sa s nim dostatosne dlho hral a vyskusal som naozaj vsetko .. skor si myslim, ze charakter zvuku 6505 mi nesedi vobec.

Ondskan píše:
Ja som posledne experimentoval so zvukom, pričom som stiahol channel volume a viac vybudil koncák a dostal som pevnejší, viac drevitejší zvuk. Celkovo zvuk má väčší objem a musel som i mierne doladiť korekcie, ale momentálne som viac spokojnejší než som bol pred tým.

Skusil si to s 6505 alebo inym aparatom? ... To iste som skusil aj ja, tiez je mojom cielom dosiahnut taky ten spravny mohutny zvuk... myslim si, ze 6505 112 na to proste nema, taky je moj nazor a uznavam, ze s reproboxom by to mozno bolo celkom ine.

Ondskan píše:
Osobne si skôr myslím, že hľadáš iný tip zvuku

marianguitar píše:
Co nesadlo tebe sedi inym, pre teba je podstatne najst nieco, na com si ty vies nakrutit zvuk, ktory ti sedi...

Ano, presne tak! suhlasim s vami. Ja predovsetkym hladam aparat ktory ma oslovi svojou univerzalnostou od Rockovej hudby 70-tych rokov az po najtvrdsie sucastne zanre ako napr. old school death :wink:
No comment.....

Poslať 21 Apr 2011, 20:40
stály inventár
stály inventár

Zdar, s tým master volume som to skúšal len na svojom ampe, pretože Valveking, ktorý máme ešte na skúšobni nemá master volume. Ale osobne sa mi viac zvuk páčil, keď som stiahol gain a potom vytiahol viac hlasitosť. Na rytmiku to bolo ideálnejšie, akurát tak techniky ako pitch harmonics treba lepšie po-trénovať lebo to nelezie samé. Každopádne na druhom fóre kam chodím som sa práve na toto pýtal a zatiaľ mám rovnaké odpovede, že s master volume to je lepšie.

Inak keď ho budeš skúšať ešte raz, skus sa postaviť tak 3-4 metre pred neho, lebo ten zvuk je vyžarovaný kužeľovito. A pred aparátom máš len niektorú časť. Ja som najprv, že nepočujem basy a druhý krát výšky a potom keď som odstúpil tak už to bolo iné. Najlepšie keď ti niekto na to zahrá a ty to budeš vzadu počúvať.

Inak si nemyslím, že ten aparát má hrať ako hradba, on je taký stredový a a ako hradba znie, až keď je pustený cez poriadne PA, dochutený reverbom, neaký delay, enchancery. Na nahrávkach znie mohutno, lebo je nahrávaných je minimálne 4 stopy, len gitary a to urobí veľký rozdiel. Bol som na dosť koncertoch kde cez to hrali a vždy vynikajúco. Toto napr. nemôžem povedať o Messa Boogie Recriferi. Ten keď sa nenastaví dobre, tak to nehrá tak ako má.

Každopádne najprv si ujasni či hľadáš old school alebo modernejšie znejúci aparát. Je v tom veľký rozdiel. Druhé čo si ujasni je cena, koľko si ochotný do toho vraziť. Ak by som ti poradil, tak skús potom vyskúšať

Mesa Boogie - Single Rectrifier - Tento amp som počul už asi v každom štýle.
Laney GH50L - jednokanál, ale univerzálny. Na toto hrá napríklad spevák z Opeth.
Marshall TSL - vcelku klasika, ktorú je tiež často vidieť.
Laboga Mr. Hector
(tu ovšem očakávaj cenu zodpovedajúcu kvalite, ale je to podľa mňa už ultimátny aparát). Mňa ukážky veľmi prekvapili. Popozeraj sa po oficiálnej stránke.

K tomu voicingu, len toľko mal som Mesa Boogie studio preamp, konštrukčne vychádza zo série Mark a ten bol čistý old school. Išlo na tom natočiť hocičo, od jazz, funky blues až po metal. Ale znelo to old school, niečo ako 80 roky. Skrátka nedalo sa od toho očakávať moderna. Napr. mne jedno nastavenie veľmi, ale veľmi pripomínalo zvuk Krabathor z ich prvého albumu Only Our Death Is Welcome.

Teraz mám univerzálny, modernejšie znejúci amp, ale s British charakterom. I keď druhý kanál znie viacej klasicky. Je to medzi old a new. :D Hlavne záleží, či aktivujem funkciu Modern. (Osobne nepoužívam)
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 29 Apr 2011, 22:22
Corax Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Zdravim Ondskan, vdaka za tvoju reakciu.. prepac, ze reagujem az teraz. Tvoju odpoved som registroval uz skor, no moje povinnosti a okolnosti mi nedovolili najst si dostatok casu aby som ti mohol odpisat.

Co sa tyka master volume v spojeni s VK - musim povedat, tak nastaveny aparat som este nemal a milo ma prekvapilo ako sa zmenila chrakteristika zvuku. Zase na druhej strane je tu problem prave s pitch harmonics, ako si spominal. Skoda, ze potom vysledne zvuky (pitch harmonics) ktore lezu von stracaju na sile :) ale inac je to v pohode.

K 6505 kombu – dik za rady, vyskusal som sa postavit aj dalej od komba aby som lepsie pocul. To bol aj jeden z dovodov preco som bral so sebou aj brata. Jedine co som nevyskusal je prepojit to s reproboxom. Mam v plane vyskusat ako to bude hrat no naozaj si myslim, ze som sa s nastavovanim zvuku pohral nanajvys a, ze to aj tak nebude pre mna dostacujuce. Totiz na skreslenom kanali ma absolutne nic nezaujalo.

Vsade kde som cital nejake clanky ohladom 6505 komba, necital som nic ine len same chvaly a pod.. No moj pripad to urcite nie je. Musim podotknut, ze voci farbe zvuku nie som vobec zaujaty. Je totiz vela dobrej hudby kt. pocuvam a to aj napriek tomu, ze pri predstave vlastnenia nejakeho aparatu kt. by mal mat nejaky alebo onaky zvuk by som zrovna nadseny nebol.

Som si plne vedomy, ze najst idely a vsestranny amp. nie je mozne a aj ked ano tak to je urcite Science fiction + nejake kompromisy k tomu.

Je naozaj tazke charakterizovat aky konkretny zvuk by som chcel. Povedal by som to tak, ze ak by som mal mat „svoj zvuk“, tak by to bolo urcite nieco take ako maju chlapi z Opeth-u. No samozrejme by som mohol spomenut este dalsie skupiny ako napr. Insomnium, Megadeth, Sentenced a mnoho dalsich ktore su pre mna jedinecne po kazdej stranke.

Zjednodusene povedane, chcem mat zvuk ktory na mna neposoby priliz umelo. Osobne preferujem pasivne snimace pred aktivnymi, preto aj amp by mal byt co najviac „prirodzeny“ a spravne nadupany / hutny.

Co sa tyka nejakych ampov ako napr.
Mesa Boogie – co som pocul, su to vyborne aparaty, len zial ich cena je pre mna do znacnej miery nepriatelna :(
Laney – tak k tymto aparatom som sa chcel dostat vzdy, zial nestretol som sa s nimi vobec, co ma velmi mrzi. Nikde ich nemozem najst... nieco ako trsatka Jim Dunlop Jazz 3 :)
Laboga Mr. Hector – tak o dacom takom som este ani nepocul a este ked je to aj strasne drahe tak omg.

Co sa tyka este vseliakych inych ampov a roznych znaciek... nehladam nic konkretne a ani nie som voci nicomu zaujaty. Takze dvere ma ku mne otvorene vsetko co dobre zneje a nestoji nehorazne ukrutne ceny. Jedinou podmnienkou je, aby to nebol jednokanal.
Taky ten moj ideal by bol dat zhruba do 2 000e pripadne menej ako viacej :) Hoci je pravda, ze planujem ist teraz cez leto niekde von zarobit si nejaky cash, no nerad by som dal 5 000e za hlavu aj reprobox :D

Osobne sa mi velmi paci „live“ zvuk od Opeth-u. S takymto zvukom by som bol asi maximalne spokojny, hoci by to este chcelo vyskusat, co dokaze Laney amp zahrat (myslim nadupane veci ).

Napr. isty cas som dost vazne pokukoval po Engl Fireball 100 HEAD
http://www.youtube.com/watch?v=hFaH3VZ6Bq0
http://www.youtube.com/watch?v=o6V2ocha ... re=related
... vraj nevyhodou ENGL ampov je to, ze nie su zrovna pre sola, ale zato masaker co sa tyka doprovodu. A aby som nezabudol .. vraj dost casto sa stava, ze pri nespravdon nastaveni zvuku zvuk lahko zanika medzi ostatnymi.
No comment.....

PredchádzajúciĎalší

Späť na Aparáty