Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Aparáty Otázkou zostáva: Aké kombo? Lampa či tranzistor?

Otázkou zostáva: Aké kombo? Lampa či tranzistor?

...kombá, hlavy, boxy a iné

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Je mi jasné, že skoro každý povie: Jasné lampy jednoznačne!". Ale skúsme si o tom podebatiť aj v širších súvislostiach ako sú finančné možnosti, kombinácia s inými zariadeniami, hraný žáner a podobne. Už sa teším na vaše skúsenosti a názory. 8)
Naposledy upravil marianguitar dňa 03 Jún 2007, 14:33, celkovo upravené 1

Poslať 14 Máj 2007, 23:48
GM_viktor Obrázok užívateľa
inventár
inventár

ja hram prevazne tvrdy styl, preto som donedavna hraval prave na tranzistoroch...proste, ich surovy zvuk sa mi hodil do metalu a podobnych stylov...hral som konkretne na aparaty hughes & kettner, najvyssie serie, ktore sa cenovo vyrovnali aj niektorym lampovym aparatom...
ale casom som trosku zmakol, hravam uz len hradrock :lol:
a presiel som zaroven aj na lampy...pre jednu velmi dolezitu vec, lampy su konkretnejsie...na tranzistory sa vela toho stracalo, co bola niekedy aj vyhoda, ale pre seriozneho gitaristu takato vec nepripada do uvahy...
preto som zvolil lampy, tvrde lampy v koncaku (6L6) a ked potrebujem surovy zvuk nakopavam to krabickami
ale myslim, ze o tomto sa da polemizovat a zalezi jednak od stylu, ale hlavne od penazenky dotycneho gitaristu :)
treba hrat...je jedno na com, zo vsetkeho sa da dostat slusny zvuk...ale mesa to isti :)

Lukas Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

Re: GM-Viktorovi: Môj názor je (aj keď som otvorený všeličomu), že elektrónovým aparátom dosiahneš za pomoci toho nejakého "dokrmovátka" akýkoľvek aj tvrdý zvuk. Elektrónkový zvuk je dynamickejší, čitateľnejší bez "citeľných hrán" v skreslenom zvuku. Já zastávam lampy v každom prípade. Tranzistor len pri riešení situácie kôli financiam a aj to niečo overené. :lol:

obert Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

marianguitar píše:
Je mi jasné, že skoro každý povie: Jasné lampy jednoznačne!". Ale skúsme si o tom podebatiť aj v širších súvislostiach ako sú finančné možnosti, kombinácia s inými zariadeniami, hraný žánr a podobne. Už sa teším na vaše skúsenosti a názory.
8)

Nemám až také skúsenosti a aj kôli financiam by som tranzistor asi neposielal do večných lovíšť. :wink:
Elektroakustická gitara Nashville NW20CSB, Sguier Strat + kombo Nashville NW15R

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

obert píše:
Nemám až také skúsenosti a aj kôli financiam by som tranzistor asi neposielal do večných lovíšť. :wink:

No ak to je len vo financiách, tak si pohľadaj niečo na ON LINE BAZAR-och. Napríklad na http://www.bazar.lidlmusic.sk nájdeš aj lamové kombá v cenách tranzistoru. Môžem ti poslať aj konkrétne id-čka... 8)
Naposledy upravil marianguitar dňa 03 Jún 2007, 14:36, celkovo upravené 1

Poslať 24 Máj 2007, 08:30
Ragnar1349 Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Mam taku otazoku nevie mi dakto poradit chcem si kupit daku hlavu asi skorej lampu hram tak death/black (hughes & kettner ma vobec neoslovuje je to moc huhnave a na mesa nemam ) rozmyslal som nad
Peavey VALVEKING 100 HEAD co vy na to da sa to alebo mi poradite daco ineho ?

Poslať 24 Máj 2007, 18:31
mupino Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Ragnar1349 píše:
Mam taku otazoku nevie mi dakto poradit chcem si kupit daku hlavu asi skorej lampu hram tak death/black (hughes & kettner ma vobec neoslovuje je to moc huhnave a na mesa nemam ) rozmyslal som nad Peavey VALVEKING 100 HEAD co vy na to da sa to alebo mi poradite daco ineho ?

mno, hrávam dlhé roky rock a sem tam aj niečo tvrdšie ale nie metal. Tak neviem či ti poradím úplne v tom tvojom štýle. Osobne by som volil kombináciu lampového skreslovača + tranzistor kombo - to ako lacnejšiu verziu (najlacnejšia by bola namiesto lampového preampu nejaký BOSS DEAT METAL alebo radšej overený METAL ZONE). Alebo lampové kombo - hoci aj ten Valveking (či už hlavu alebo 212 kombo, to je tiež 100W) a k tomu niečo na dokŕmenie, metalovú šlapku BOSS alebo lamovú MESU. Ale to sme asi už vysokej cenovej hladine. :D
Girarista rocker

martinma Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

marianguitar píše:
Je mi jasné, že skoro každý povie: Jasné lampy jednoznačne!". Ale skúsme si o tom podebatiť aj v širších súvislostiach ako sú finančné možnosti, kombinácia s inými zariadeniami, hraný žánr a podobne. Už sa teším na vaše skúsenosti a názory.
8)

Hehe, nehram nejaké valné roky (cca 5 rokov), ale aj za ten krátky čas som zitil, že na poriadnu muziku treba LAMPY, prípadne lampy v kombinácii s tranzistorom. Já používam hlavu PEAVEY 6505+ a box Valveking412. A do slučky idem s TC electronic G Major. Na cvičenie doma prípadne v malej pivničnej skušobne beriem ZOOM G2.1ut. 8)

obert Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Lampa je OK ale ked nie su financie tak sa dá aj na inom... Aj tak je to hlavne v rukách každého gitaristu a o tom, či sa s tým narodil alebo nie... :D

Poslať 25 Máj 2007, 18:16
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

No..ja nemam ani lampu ani tranzistor..mam digital od Behringera 120W hlava a bedna 4x12" 400W od rovnakeho vyrobcu (z druhej ruky)..zatial som spokojny..aj ked mam v dohladne dobe na plane hlavu od Mesa Boogie a to konkretne Dual Rectifier 100W je ten Behringer ktory este nakopavam cez efektovu slucku Tube Driverom+ (lampove nakopavatko) zatial postacujuci..

v minulosti co sa tyka tranzistorov tak mam skusenosti s Fenderom Champion 30W..mal super skreslenie len skoda toho vykonu..na koncerte v pohode to sa vzdy da stiahnut mikrofonom do PA-cka ale na skusobni hlavne ked sa zacali "sypat" kopaky tak to bolo bez sance..

Poslať 25 Máj 2007, 21:34
obert Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

ArEs píše:
No..ja nemam ani lampu ani tranzistor..mam digital od Behringera 120W hlava a bedna 4x12" 400W od rovnakeho vyrobcu (z druhej ruky)..zatial som spokojny..aj ked mam v dohladne dobe na plane hlavu od Mesa Boogie a to konkretne Dual Rectifier 100W je ten Behringer ktory este nakopavam cez efektovu slucku Tube Driverom+ (lampove nakopavatko) zatial postacujuci..

v minulosti co sa tyka tranzistorov tak mam skusenosti s Fenderom Champion 30W..mal super skreslenie len skoda toho vykonu..na koncerte v pohode to sa vzdy da stiahnut mikrofonom do PA-cka ale na skusobni hlavne ked sa zacali "sypat" kopaky tak to bolo bez sance..

Ó aj já by som to chcel, len kde na to vziať? Niekto tu na fóre spomínal brigádu v GB. To by som bral. :)

Poslať 26 Máj 2007, 12:18
curahala Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

ArEs píše:

Mám tranzistor Marshal MG100DFX, ale počul som zvuk PEAVEY 6505 Plus, tak to by som chcel kúpiť - začas... Neviete aký je rozdiel medzi 6505 a 6505 Plus? :?:

Poslať 26 Máj 2007, 12:21
obert Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

curahala píše:
Mám tranzistor Marshal MG100DFX, ale počul som zvuk PEAVEY 6505 Plus, tak to by som chcel kúpi? - začas... Neviete aký je rozdiel medzi 6505 a 6505 Plus? :?:

No detaily tohoto by mazaujimali, to je na novú temu. Nemotajme to do tejto témy. Hurá do rozoberačky PEAVEY 6505! :D Curahala hoď novú tému...

Poslať 26 Máj 2007, 12:22
curahala Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

obert píše:
curahala píše:
Mám tranzistor Marshal MG100DFX, ale počul som zvuk PEAVEY 6505 Plus, tak to by som chcel kúpi? - začas... Neviete aký je rozdiel medzi 6505 a 6505 Plus? :?:

No detaily tohoto by mazaujimali, to je na novú temu. Nemotajme to do tejto témy. Hurá do rozoberačky PEAVEY 6505! :D Curahala hoď novú tému...

Skúsim, len sa tu musím trochu rozkukať. :wink:

Poslať 26 Máj 2007, 22:03
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

moj ideal zvuku je mesa/boogie mark-ovske typy..aj ked je pravda, ze som to neskusal..napocuvane to mam poriadne a ten zvuk ma proste gule.. :D cize lampy
ked tranzistor tak tech 21 sansamp ten hra tiez paradne 8)
Obrázok

Ďalší

Späť na Aparáty