Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Aparáty Vas "dream gear"?

Vas "dream gear"?

...kombá, hlavy, boxy a iné

Poslať 31 Máj 2007, 14:28
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

mate nejaky vysnivany aparat? aka je vasa predstava o aparate, na ktory by ste chceli hrat? date prednost kombu, zosilovacu (hlave) s bednou alebo racku s viacerymi moznostami kombinovania? radsej amp s dostatocnym skreslenim alebo jednokanal s cistym zvukom a skreslenie doriesite pomocou krabiciek?
Obrázok

Poslať 31 Máj 2007, 17:46
Lukas Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

styrioci píše:
mate nejaky vysnivany aparat? aka je vasa predstava o aparate, na ktory by ste chceli hrat? date prednost kombu, zosilovacu (hlave) s bednou alebo racku s viacerymi moznostami kombinovania? radsej amp s dostatocnym skreslenim alebo jednokanal s cistym zvukom a skreslenie doriesite pomocou krabiciek?

Moja méta je lamový preamp s dostatočnými možnosťami (2 - 3 kanál) + efektový processor + BBE processor (alebo iný audio processor) + lampový stereo koncák + 2x 412 reproboxy. Uf, ale to tak rýchlo nebude! :lol: :lol: :?
A ešte šoféra s autom. :D
H&K Cream Machine + kombo PEAVEY Valveking112 + FIRE-08 strat SSH

Poslať 31 Máj 2007, 17:58
TIPEK Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

môj vysnivany aparat by mal mat drive ako LANEY,
skreslenie ako mesa boogie, marshal by sa tiež hodil, a čisty a crunch mat taky ako môja upravena verzia lamapča z AR :lol:

a ful stack +hlava 8) cele v čiernom a rekto štyle 8)
Yamaha EG112,HOME MADE telecaster tipek custom, epiphonky specialky :D
digitech rp80,HOME MADE lampač fender black jambo 94" ,boss NS2, fender pt-100,upraveny dunlop JH1,ehx small stone,boss ds1 marshall guvnor atd atd .....

Poslať 31 Máj 2007, 19:09
ADMIN

moja zatial nedostihnuta meta je preamp postaveny na mesa mark serii..potom neskor preamp 6kanal (mesa - 2xlonestar + 2x mark + 2x recto) :lol:

mosfet stereo koncak a jeden lampovy s 6L6 + 2x12 bedna..to mi bude uplne stacit. 8) (ja viem som skromny)

a na efekty nejaky FX procesot do racku
Naposledy upravil styrioci dňa 11 Jún 2007, 10:04, celkovo upravené 1
Obrázok

Poslať 10 Jún 2007, 23:15
earthworm nováčik
nováčik

thak take Peavey Triple X alebo Mesa Triple Rectifier je cool tam neni čo špekulovať ked fakt nechcete mať rack s "tisíc" vecami no ale taká RIVERA Knucklehead Tré a k tomu 1box Mesa 412 - 400watt a 1 box CarvinEden 412 - tiez 400watt tak to je fuckin´ cool :twisted:
rock´n´roll

???

Poslať 25 Jún 2007, 16:55
4tank nováčik
nováčik

Ahojte vsetci na fore.
Takze vysnivana zostava : 6505+ nakopnuta starym original ibanez tubescreamerom (nie ze by mala malo gainu, ale pre vecsiu kompresiu a zpevnenie zvuku.) dalej znackovy kabel ;-) a dve 4x12 MB roadking bedne. Toto by mi uplne stacilo, este mozno nejaky ef.procesor, ale kedze sa v efektoch moc nevyzivam, nemusel by byt.
diaWorm,euphoria

Poslať 26 Jún 2007, 13:42
GM_viktor Obrázok užívateľa
inventár
inventár

vlastny signature model...
majster Prosound uz nanom maka, zatial mam od neho seriovy model...lebo ten moj je brutalne zlozity a moc premakany, cize jeho vyvoj este chvilku potrva...
casom planujem dokupit JCM800, mesu dual rectifier, engl fireball a nejaky switch na prepinanie aparatov :lol:
treba hrat...je jedno na com, zo vsetkeho sa da dostat slusny zvuk...ale mesa to isti :)

Poslať 07 Júl 2007, 04:22
petrpeter nováčik
nováčik

Moment, porozmyslam....
hmmmm...

ze by toto? :D
Obrázok

Ale nemusi byt.... myslim, ze bych si bohate vystacil s Diezelem VH4 + 4x12", Mesa MARK + 2x12", Mesa DR triple ch. + 4x12" ... a nejake ty efektove procesory do FX loop, a krabky pred to (wah, compressor, apod.) + velky switchboard na prepinanie vsetkeho.
Nalozit do kamiona a hura na koncertnu snuru po svete...
Vobec niesom narocny.... :lol: :lol:

Ale zatial projekujem taku malu hlavu -tri kanaly, kazdy upraveny od ineho vyrobca, a iny typ zapojeni korekcii, na konci asi 2x6L6 (ked bude malo penazi 2xEL34). Najvatsu hrozu mam z prepinania kanalov a z footswitcha... :lol:
Jeden box 2x12", polootvoreny, potom snad 4x12"A.
Mozno to najpr zkusim len dvojkanal a narvat do komba... uvidime.
(vetsina materialu Hamonnd, maju zastupenie v nemecku)
Chcem to konstrukcne co najviac zjednodusit, vyuzit DPS (silno zalakovane) kvoli snadnej reprodukovatelnosti, a ked to bude OK, poskytnem navod ostatnym... :wink:

A UVITAM AJ SPOLUPRACU A POMOC NAPR. STUDENTIKOV ELEKTRA S POMOCOU NAVRHA DPS-ek (pre mna je to strasna drbacka na dlho :) ) :!:
Diky !
Petr

Poslať 08 Júl 2007, 10:27
boris nováčik
nováčik

No moj vysnivany aparatje poriadna gitarka(bc rich stealth) na zakazku s dimarcio evolution a piezom nejakym,dalej nejaka mesa road king,soldano,orange,dobru krabicu filtrov,kompresorov- t.j. nejaky pekny nakup od tc elektronics atd. , ktory umoznuje poriadne hutne zvuky so 100% citatelnostou tonu hehe...nemate niekto 500 000 sk :-)))

ale v prvom rade najlepsi aparat su ludske ruky na hmatniku-takze to je prioritne hehe a na nezaplatenie.

Poslať 08 Júl 2007, 10:52
petrpeter nováčik
nováčik

ruky, ruky... to je ten najlepsi "gear"... :)
Petr

Poslať 08 Júl 2007, 11:14
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

petrpeter píše:
ruky, ruky... to je ten najlepsi "gear"... :)

Je to tak. S tymto sa neda nic ine, len suhlasit. Ale nieco je v nas uz po narodeni a nieco dokazeme vydrilovat. Niekedy to zalezi od nasej lenivosti ale niekedy su proste prednejsie ine veci. Ale v kazdom pripade,ked chcem byt frontman musim cvicit a drilovat (okrem ineho :lol: ) 8)

Poslať 09 Júl 2007, 08:04
ADMIN

petrpeter píše:
Obrázok

hmm tie hlavy a preampy budem mat zhrnute v podstate vo svojom 6ch preampe - ak sa do neho pustim a postavim ho :D 8)
Obrázok

Poslať 15 Nov 2007, 14:46
mod.severin Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

petrpeter píše:
Moment, porozmyslam....
hmmmm...

Obrázok

No Petrucciho GEAR je veru lakavy o tom pokoj. Ja mam tiez nejake tie sny a niektore sa uz pokusam zrealizovat. Takym jednym uz prave realizovanym je stavba mojej GITKY u pana Sivcaka a druha trening, trening a trening aby som bol aspon trosku dobry, ako uz vyssie spomenuty UJO. :wink:
Ja si davam vacsinou take sny ktore si aj mozem kvazi splnit aby som potom od tuzby neumrel :D Takze do buducna planujem rozhovory s panom PROSOUNDOM a s nejakymi MIDI pedalovymi odbornikmi a bude to secko VPOHODE!!!! Samozrejme RACKOVA hlava, rackove efekty s boxom 4x12. To je moj dalsi ciel :wink:
Johny...:)
Obrázok

Späť na Aparáty