Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Aparáty Gitarové kombo PEAVEY Valveking112

Gitarové kombo PEAVEY Valveking112

...kombá, hlavy, boxy a iné

Lukas Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

Zdrawec - čaves.
Ako ste niektorí mohli v mojom podpise vidieť, vlastním lampové kombo PEAVEY Valveking112. Na rôznych diskusných fórach som o ňom čítal to či ono... Skúsim zhrnúť nejaké informácie a poznatky z toho čo som vypozoroval ja.

poznamka od marianguitar:
Parametre a popis som odmazal, nakolko si v tejto teme:
viewtopic.php?p=15069
mozete komplet precitat detailne informacie, video a audio ukazky o celej rade PEAVEY ValveKing...

Toľko všeobecne dostupné informácie.
Môj komentár: Desing komba sa mi páči - jednoduchý a nenásilný ako aj rozloženie funkčných ovládačov. Jednoduchá konštrukcia, vyrobené v Číne - čo by sme chceli za tie prachy! Ako toto ma fakt príjemne prekvapilo, nakoľko nové kombo v tomto výkone a cene - nejakú známejšu značku kúpim len tranzistor nie celolampu.
Zvukovo je to veľmi slušné. Čistý zvuk síce nehrá tak brilantne a krištalicky ako PEAVEY Classic 30 alebo 50 ale mne to vyhovuje. Naopak skreslený zvuk je oproti klasikom šťavnatejší a agresívnejší. otočny simul class poťák Class A až po Class A/B trochu ovplvyvní výkon ale len pri špičkách a zmení brilanciu a čistotu zvuku.
Ale poviem pravdu, mne to nepripadlo podstatné. Celkove voči cene veľká spokojnosť. :) :wink:
H&K Cream Machine + kombo PEAVEY Valveking112 + FIRE-08 strat SSH

Poslať 30 Máj 2007, 16:20
klocek Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Ako si spokojný s hlasitosťou? Tých 50W aj keď lampových stačí? Tiež by ma zaujimalo, čo si mal predtým, prípadne s čím by si to mohol porovnať, diky. :roll:
Nech žije muzika a muzikanti!

Poslať 30 Máj 2007, 16:26
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

klocek píše:
Ako si spokojný s hlasitos?ou? Tých 50W aj keď lampových stačí? Tiež by ma zaujimalo, čo si mal predtým, prípadne s čím by si to mohol porovnať, diky. :roll:

Mám za to, že v rámci ten cenovej relácie momentálne s ničím. Aspoň nemám vedomosť o inom celolampovom kombe 50W známej a zabehnutej značky - výrobcu v cenovej hladine do 15000 Sk 8)
Inak pre tých, ktorí by chceli bližšie info, prípadne detaily, odkazujem ich na stránku PEAVEY: http://www.peavey.com/products/gamp.cfm
sekcia Valveking. :)
Naposledy upravil marianguitar dňa 03 Jún 2007, 14:51, celkovo upravené 1

Poslať 30 Máj 2007, 16:29
mupino Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Mňa by zaujimalo ako máš vyriešené prepínanie kanálov. Počul som totižto, že v cene aparátu nie je nožný switch. Ručne sa k tomu "prizohýbať" to mi pripadá nereálne. :roll:
Girarista rocker

Poslať 30 Máj 2007, 16:35
Lukas Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

mupino píše:
Mňa by zaujimalo ako máš vyriešené prepínanie kanálov. počul som totižto, že v cene aparátu nie je nožný switch. Ručne sa k tomu "prizohýbať" to mi pripadá nereálne. :roll:

No neviem ako kto ale já som dostal v cene už aj nožný spínač. Síce jednokanálový (Stage line FS-100), tj. dá sa mi s tým prepínať s čistého kanálu na skreslený a funkcie BOOST a VOLUME (ktoré zodpovedajú druhenu switchu) mám navolené napevno ručne - aj BOOST a VOLUME. Optimálny by bol dvojcestný, ale na ten už neboli bubáčiky.
Ale mám vedomosť o tom, že skutočne priamo ku kombu Valveking ten pedál nie je. :(
H&K Cream Machine + kombo PEAVEY Valveking112 + FIRE-08 strat SSH

Poslať 31 Máj 2007, 09:48
klocek Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Ak by som takéto niečo mal brať, tak určite len s nožným pedálom! Jako prepínať ručne kanály na hraní, resp. VOLUME/BOOST to si teda neviem predstaviť. To zase raz výrobca nedomyslel niečo. Akoby pri to neboli ľudia s praxe. Takýto problém je u veľa výrobkov, že si k zariadeniu musí človek dokupovať základné ovládacie prvky. :cry:
Nech žije muzika a muzikanti!

Poslať 21 Jún 2007, 20:14
Seeker Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

co to znamena na ValveKing-u, ze class A a class B?
Don' t push me...
Obrázok
Fender Stratocaster HSS
Peavey Valveking 112
Zoom G2.1u

Poslať 21 Jún 2007, 20:21
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

Seeker píše:
co to znamena na ValveKing-u, ze class A a class B?

v akej triede pracuje koncak... na velvekingu je tusim "texture knob", ktorym sa da rezim koncaku plynule nastavovat od class A po class AB (nie B ako si napisal)
Obrázok

Poslať 21 Jún 2007, 20:28
Seeker Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

no hej to viem, ze tym nastavujes koncak, ale po tej zvukovej stranke co to robi? sorry za hlupe otazky ale nerozumiem..
Don' t push me...
Obrázok
Fender Stratocaster HSS
Peavey Valveking 112
Zoom G2.1u

Poslať 21 Jún 2007, 20:31
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

Poslať 21 Jún 2007, 23:43
martinma Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

marianguitar píše:
Inak vyhrabal som na vebe mini test z Muzikusu:
http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-cla ... enec~2006/
Tak skuste, ci sa vas nazor zhoduje s tym co je tam napisane! :?: :!:

Ten test je cca OK, akurat by som s cisteho zvuku nerobil tragediu, aspon co som pocul je to OK. Ale asi zalezi od zanru co sa hra a vkusu :?: :wink:
Peavey 6505plus, Valveking412box, TC Electronic G Major, ZOOM G2.1u

Poslať 22 Jún 2007, 10:24
Seeker Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

styrioci dik pekne...a tu je celkom dobry test ValveKinga Click
Don' t push me...
Obrázok
Fender Stratocaster HSS
Peavey Valveking 112
Zoom G2.1u

Poslať 25 Júl 2007, 09:50
zacky Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Valveking212
CJK:464903049
Popis:100 W RMS do 16, 8, alebo 4 ohmov
- dva nezávislé no FSW prepínateľné kanály
- separátny EQ každý kanál
- spínateľný gain/volume boost v LEAD kanály
- Dual paralleled" reproduktorové konektory
- dva 12 palcové ValveKing reproduktory
- Reverb s ovládačom úrovne
- Efektová slučka SEND - RETURN
- Resonance a presence ovládače
- New TEXTURE™ variable Class A simulátorový ovládač (patent pending)
- Rozmery: 67,3 W x 52,5 H x 28 D cm (rozbalené) 79,4 W x 65,7 H x 39,5 D cm (zabalené)
- Váha: 33,3 kg (zabalené) 29 kg (rozbalené)
www.zoom.co.jp/english/products/g1/index.php :?: :?: :?:

Ďalší

Späť na Aparáty