Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Aparáty Gitarové kombo PEAVEY Valveking112

Gitarové kombo PEAVEY Valveking112

...kombá, hlavy, boxy a iné

Poslať 07 Sep 2007, 15:27
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

GM_viktor píše:
keby rozmyslate nad dvoma moznostami:
Valveking verzus Windsor, co by ste brali?
styl hard-rock...

Musis vyskusat! Inak WINDSOR je surovejsi. Nevyhoda, ze ma jeden kanal, to znamena alebo pouzivat cisty lampovy zvuk a k tomu nejaky lampovy drive alebo pouzivat len brutalne skreslenie bez cisteho zvuku. :wink:

Poslať 07 Sep 2007, 16:03
spyros inventár
inventár

marianguitar píše:
GM_viktor píše:
styl hard-rock...

Musis vyskusat! Inak WINDSOR je surovejsi. Nevyhoda, ze ma jeden kanal, to znamena alebo pouzivat cisty lampovy zvuk a k tomu nejaky lampovy drive alebo pouzivat len brutalne skreslenie bez cisteho zvuku. :wink:

Este moze kupit dve hlavy :-)
MusicMarket.sk - tvoj najoblubenejsi eshop :-)
Terazky hram: Fender Telecaster 52 Vintage, Fender Telecaster Jim Root, Tokai LesPaul Reborn

Poslať 07 Sep 2007, 16:53
V.I.P.
V.I.P.

spyros píše:
marianguitar píše:
GM_viktor píše:
styl hard-rock...

Este moze kupit dve hlavy :-)

Dve hlavy a line selector na ich prepinanie! I Tak by to vyslo pomerne lacno. A este by potreboval take udelatko, robi ho napr. Tonezone firma, ktore by mu zabezpecilo pripojenie oboch hlav k jednemu reproboxu :!: :wink:

Poslať 07 Sep 2007, 19:46
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

marianguitar píše:

sice som ten windsor este nepocul, ale cisto teoreticko-technicky vzato by som ohladom toho brutalneho skreslenia (pokial tym myslime velkost skreslenia) az taky optimista nebol :) 3xECC83 - odpocitame jednu na koniec a mame 2 lampy v preampe, ak to ma byt cisto lampove skrelenie tak brutalny hi-gain sa s dvoma lampami robi len velmi tazko. na metalek LTT na hardrock mozno tak akurat. (si skromne myslim, ale mozem sa aj mylit)
Obrázok

Poslať 07 Sep 2007, 19:51
V.I.P.
V.I.P.

styrioci píše:
marianguitar píše:

sice som ten windsor este nepocul, ale cisto teoreticko-technicky vzato by som ohladom toho brutalneho skreslenia (pokial tym myslime velkost skreslenia) az taky optimista nebol :) 3xECC83 - odpocitame jednu na koniec a mame 2 lampy v preampe, ak to ma byt cisto lampove skrelenie tak brutalny hi-gain sa s dvoma lampami robi len velmi tazko. na metalek LTT na hardrock mozno tak akurat. (si skromne myslim, ale mozem sa aj mylit)

No mozna som sa nevyjadril presne, nemal som na mysli klasicky brutal = nenormalne velke skreslenie, ale fakt, ze to skreslenie je tak zivocisno surove. Ale zalezi to od gitary a snimacov na nej. Skusal som ho na viacerych gitarach a nebolo to ani zdaleka jedno a to mam na mysli napr. porovnavanie len humbuckerov :!:

Poslať 07 Sep 2007, 21:21
ADMIN

marianguitar píše:
No mozna som sa nevyjadril presne, nemal som na mysli klasicky brutal = nenormalne velke skreslenie, ale fakt, ze to skreslenie je tak zivocisno surove. Ale zalezi to od gitary a snimacov na nej. Skusal som ho na viacerych gitarach a nebolo to ani zdaleka jedno a to mam na mysli napr. porovnavanie len humbuckerov :!:

ech ty tajnostkar :lol: mohol by si zalozit temu o tom aparate a podelit sa s nami o svojich dojmoch z neho? :)
Obrázok

Poslať 07 Sep 2007, 22:01
V.I.P.
V.I.P.

styrioci píše:
marianguitar píše:

ech ty tajnostkar :lol: mohol by si zalozit temu o tom aparate a podelit sa s nami o svojich dojmoch z neho? :)

Mohol si si vsimnut, ze rad take veci robim a snazim sa aj na roznych forach odpovedat a zapajat, nielen na nasom. Ale priznam sa ti, robim na novej web stranke a je toho pop*c* moc, ze nestiham si ani prd*ut! Ale i tam by som ta chcel poprosit o spolupracu na tej stranke. Poslem ti o tom ss-ku alebo ti radsej zavolam... :wink:

Poslať 08 Sep 2007, 14:44
GM_viktor Obrázok užívateľa
inventár
inventár

take aparaty mam najradsej, na ktorych sa prejavi charakter gitary...tam sa da hovorit o aparate...nie nejake digitalne blbosti na ktorych hra gitara za 100tisic tak isto ako gitara za 100korun :lol: :lol:
treba hrat...je jedno na com, zo vsetkeho sa da dostat slusny zvuk...ale mesa to isti :)

Poslať 08 Sep 2007, 19:18
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Poslať 08 Sep 2007, 19:20
V.I.P.
V.I.P.

GM_viktor píše:
take aparaty mam najradsej, na ktorych sa prejavi charakter gitary...tam sa da hovorit o aparate...nie nejake digitalne blbosti na ktorych hra gitara za 100tisic tak isto ako gitara za 100korun :lol: :lol:

No nie je to celkom tak. Ja som dlhe roky (1988 - 1996) pouzival KORG Performance processor A3 a bol sakra rozdiel, ci som hral na dobrych snimacoch alebo noname snimacoch. :wink:

Poslať 10 Sep 2007, 11:02
martinma Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

No hodne sa tu odbocilo od temy VALVEKING112. Takze to trochu vraciam spat s takym konstatovanim, ze ja na Valvekingy nedam dopustit! Ich uzitkova hodnota vysoko prevysuje cenu a to je najpodstatnejsie. Komu sa nepaci, tak nech si priplati a nie male love a ked potom bude spokoji, tak je to OK. :wink: 8)
Peavey 6505plus, Valveking412box, TC Electronic G Major, ZOOM G2.1u

Poslať 12 Sep 2007, 17:24
zoltan nováčik
nováčik

hnedako ho budem mat doma spravim zvukove ukazky a recenziu 8)

Poslať 16 Sep 2007, 13:03
ADMIN

zaujimavu debatu, ktora tu vznikla snazil som sa ju podchytit v "zarodku" mozte sledovat v pripade zaujmu v tejto teme http://bazar.lidlmusic.sk/forum/viewtop ... =5744#5744

styrioci/rectifier
Obrázok

Poslať 17 Sep 2007, 13:52
zoltan nováčik
nováčik

tak konecne mi dnes dosiel domov tento aparat.som velmi rad ake dobre skreslenie ma uz pri takej malej hlasitosti..zatial ho mam doma a nemozem to datna viac ako 0,1 volume lebo buram izbu :D...cim skor pojdem do skusobne a vyskusam ked sa to kusok zahreje neviem sa dockat....

Mam otazku....na co sluzi ta zadna krabica ktora je pod reprakom nie je tam napevno prisrobovana ale len tak volne a su v nej dve pruziny???

Poslať 17 Sep 2007, 14:11
ADMIN

zoltan píše:
Mam otazku....na co sluzi ta zadna krabica ktora je pod reprakom nie je tam napevno prisrobovana ale len tak volne a su v nej dve pruziny???

to su pruziny pruzinoveho reverbu
Obrázok

PredchádzajúciĎalší

Späť na Aparáty