Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Gitary Snímače ...

Snímače ...

...akustické, elektrické a iné

Poslať 19 Nov 2007, 15:27
Ragnar1349 Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Nazdar mam otazku chcem si menit snimace bo mam na gitare povodne Jackson a dako sa sam neviem rozhodnut ci radsej EMG 81/85 alebo daky ten Seymour Duncan SH13. Co vz na to ? A ece ci sa oplati potom moje snimace kopnut kamosovi na jeho LTD SG 50 bo tam su dake ay moc sumitka a on je dosti bez penez. A hlavne kde splasim EMG ci Seymour na SR ako fak v Cechach je 100krat vedsi vyber a moznost....

Poslať 19 Nov 2007, 16:37
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

ragnar: zakladne otazky - aktiv alebo pasiv? aka presne gitara? tvoje poziadavky na zvuk, farbu? aky styl by to malo zvladat?
Obrázok

Poslať 19 Nov 2007, 16:51
nováčik
nováčik

no ved to ze ked EMG tak aktiv a ked seymor tak pasiv SH13.
Gitara je Jqackson Warior JS seria s tremolom.
Moja poziadavka aby to bola naozaj zverina sylny vystup ako polka kamosov tvrdi ze EMG a druha ze Seymour-pasiv. Ale hmm ked pozeram tak vedsinov davaju dod jackson EMG.
Aky styl to ma zvladat death/black lead gitarku.

Poslať 19 Nov 2007, 17:06
urmo Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

ber EMG, kvoli konkretnosti a prehladnosti tonu.

Tie SH13 mozu mat kludne vystup silnejsi nez EMG, to som nekukal, ale ja bych isiel do EMG, ja ich mam tiez, metal hram len obcas. Ale oni su dobre na vsetko, nie len metal.

Pripadne najlepsie riesenie...vyskusat.
...all that we learn this time, is carried beyond this life.
http://www.jazzpiestany.sk
http://www.kug.ac.at

Poslať 19 Nov 2007, 20:10
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Inak bolo by dobre naplanovat si vopred presnu konfiguraciu snimacov. pred nedavnom sa tu niekto dotazoval na zapojenia roznych kombinacii. Mne sa na toto osvedcila tato stranka:
http://www.seymourduncan.com/support/wiring-diagrams/
Tu si mozes vybrat z roznych konfiguracii a zapojeni. A uvidis rovno celu schemu zapojenia, je to vyborne. :wink:

Poslať 19 Nov 2007, 21:08
ADMIN

mne len islo o to, ze aj SD maju aktivne snimace v ponuke..btw naco chces extra silaky snimace? ved skreslenie sa da nahnat aj aparatom :)
Obrázok

Poslať 19 Nov 2007, 22:45
nováčik
nováčik

urmo: teda EMG dobre co hovoris na kombinaciu 81/85 ci masa daku lepsi vrziu tusi 81 sa pouziva skoro vsade :?:

marianguitar: no osobne by som bol rad ak kupim snimace aby mi to dakto zbehli zapojil necem tam nic pototo a + ked tam bude aj baterka trafim zapojit opacne :oops:

styrioci: hmm no SD maju aj aktivne ale o tych som vobec nic nepocul tak neviem :shock: a hmm naco to ma byt take sylne bo moj aparat + efekt ece netlacia tolko co by som chcel XD.....

HLAVNA OTAZKA KDE SPLASIT EMG-CKA NA SLOVENSKU :idea:

Poslať 19 Nov 2007, 22:58
urmo Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

Ragnar: Ja som s 81/85 spokojny, ma to vsetko co to ma mat, sice metal nehram, tazko povedat co by narobila 81 pri krku, bola by asi menej basova. Myslim ze 85 alebo 60 pripadne rozopinatelna 89 ku krku spravi gitaru univerzalnejsou nez 2x81. :wink:

Na druhej strane, akurat sa mi dokoncuje gitara s pasivnymi snimacmi. Je celkom fajn mat nieco silnejsie (EMG) a na pomalsie a slabsie veci singlovejsiu gitaru. Na nej mam PAF Pro a 2x Cruisery od DiMarzia.

Ale pokial metal...tak EMG, zalezi este od aparatu jak si bude s aktivkami rozumiet. :wink:

EMG: www.sollerguitars.com v sekcii obchod :idea:

Poslať 20 Nov 2007, 09:16
ADMIN

Ragnar: LW set od SD (aktivny) tusim pouzivaju napr megadethovci..

ked chces naozaj nejake nehorazne silaky tak potom asi fakt, ze EMG aktivky, alebo SD aktivky...s pasivnych napr DiMarzio X2n, alebo od SD Dimebucker a podobne...
inac ta konkretnost, ktoru urmo spomenul sa da dosiahnut aj tak, ze si das menej skreslenia (napriklad si vezmi kapelu Lamb of god, zvuk maju pekelny, ale nemam pocit, ze by hrali stylom gain naplno, tiez nepouzivaju extra silne snimace) a samozrejme dost robi gitaristova ruka, treba hrat cisto lebo inac ta nezachrani ziaden aparat ani snimac..
btw co si myslel tym, ze efekt a aparat netlacia tolko kolko by si chcel? myslel si hutnost zvuku alebo mierou skreslenia? lebo aspon co som ja vypozoroval tak, cim viac skreslenia tak tym je vacsie hovno rozumiet...ozaj brutal higain, ze sa skvaria skreslovacie obvody na doprovody IMO nie je, to je potom nezrozumitelna gula zvuk, a to som si vsimol pri vela mladych, garazovych metalovych kapelach. akoby sa drzali zasady cim viac gain, tym viac metal.. ten ozaj brutal higain niekedy nie je dobry ani na sola, ale kazdy podla svojho gusta :)
ale ja sa tu len tak rozpisujem..v podstate ti tym len chcem naznacit aby si sa zamyslel, ze ci nahanacka za co najvacsim skreslenim je ta spravna cesta :wink:

btw urmo: nemas pocit, ze tie EMG 81/85 su svojim sposobom sterilne? tusim si spominal niekde, ze si si musel na ne zvykat..
Obrázok

Poslať 20 Nov 2007, 09:46
nováčik
nováčik

no a tu je zas ze bud alebo EMG alebo SD aktivne :lol: kurnik apon keby som to mal ako porovnat.....

styrioci: no ako osobne ide mi ani nie tak o to strasne skresleni ale o tu sylu zvuku ako ma Behemoth akj ked pravda je ze pokilal za mnov nebude mesa dual rec tak to ono nebude XD. Hmm ja neviem ako to opisat ten zvuk nieco co sa do teba opre a ztrha saty XD teda apon to bol moj pocit ked som pocul conqer all.... bthw : ja som vdacny za secky rady :wink: no a podla teba co je lepsie EMG alebo SD :?:

Poslať 20 Nov 2007, 10:00
ADMIN

vela ludi pouziva EMG 81/85 a su happy...ono ked sa ti zda, ze mas tenky zvuk, proste, ze to netlaci tak by sa mozno trebalo trosku pohrat s EQ..ale zas kombo s jednym reprom ti saty neroztrhne :)

ked chces viacej basov tak moznos kus SD SH8 Invader - silak, pasivny, ma viacej basov...napr u EMG81 sa vela ludi vynadrilo, ze by mohol mat viacej basov..na druhej strane snimace nie su nejaky nedostatkovy :) artikel, tie sa bezne predavaju, vymienaju na bazaroch jak ponozky 8) takze staci nejaky kupit a ak sa nebue pacit, tak predat a kupit iny, alebo vymenit za nejaky iny...

ALEBO skus SBS electrosonic (pan Slapak), ktory u nas robi snimace a s nim by si sa mohol dohodnut na nejakom snimaci a pripadne dalej ho doupravovat podla svojich poziadaviek (bezne to tak robi) :wink:

a este takto - za studiovym zvukom kapely sa je ti zbytocne nahanat...to je x navrstvenych stop na sebe, kopu prace za tym, equalizacia a podobne..to s jednym kombickom nespravis a snimacom uz toboz nie :wink:

BTW ake ladenie pouzivas? lebo aj tym sa da nahnat hutnost
Obrázok

Poslať 20 Nov 2007, 10:20
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

V tomto musim dat za pravdu 4-ocimu. Nahanat zvuk taky aky pocujes zo studiovej nahravky je chimera.... Co sa tyka skusenosti zo snimacmi ja som jednu dobu docela dlho mal SD SH-4, myslim ze to je model Jeff Beck a mne teda vyhovoval 100%. Ale zalezi aj od zanru, ktory hras. Ja som rocker a na to mi to vyhovovalo. Tiez vyzadujem zvukovu variabilitu a preto by som volil urcite taky snimac (humbucker), ktory sa da rozopnut na singel a ktory sa pripadne da zapojit ako do serie tak aj paralelne ci prefazovat. Ale ako som napisal vyssie, kazdy chceme svoje. :wink:

Poslať 20 Nov 2007, 11:47
nováčik
nováčik

no dobre tak asik skusim tie emg a poviem ake su XD no co eqaliyer mam na bedni ale nic moc stredy basy vysky asi aj dakz externz eq by to celo a nebojte nemam kombicko ale peavey VK 100 a bednu 4x10 XD huci to pekne ale ako hovorim stale mi tam daco chyba uvidime co spravia snimace XD bthw neviete kto bz mi ich vedel vymenit potom ???

Poslať 20 Nov 2007, 16:00
urmo Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

styrioci: no tie snimace mi niekedy lezu na nervy, a na druhy den zas nie. Skor je to o tom ako sa clovek vyspi :wink:

Ale vo vseobecnosti som spokojny, najma teraz ked mam druhu gitaru robenu z Dimarziami PAF Pro a Cruisermi. TO si clovek moze vybrat co chce.

Ďalší

Späť na Gitary