Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Gitary Elektricka gitara ano/nie/kolko ?

Elektricka gitara ano/nie/kolko ?

...akustické, elektrické a iné

Johnnny nováčik
nováčik

Zdravim,

uz roky si hovorim, ze sa musim naucit hrat na gitare, no uz roky je to len prianie. Takze som sa rozhodol, ze je cas to zmenit. Moje obecne znalosti o hudbe zacinaju a koncia pri vedomosti, ze ju vnimam usami. Zrejme pojdem na zaciatku na kurz, alebo si najdem sukromneho ucitela, pretoze youtube asi nepokryje rozsah vedomosti ktore by som rad vstrebal.

Zacat by som mal zrejme tym, ze si kupim nastroj. Vahal som medzi elektrickou a akustickou, pretoze obe maju nieco do seba (elektricka je ale viac sexy), no nakoniec som sa rozhodol pre elektricku. Dovod je, ze v byte zatial nie som sam a k elektrickej gitare viem pripojit sluchadla a neotravovat tym spolubyvajucich. To je pre mna vyznamne plus. Pravdepodobne pojdem do niecoho z druhej ruky, co robim prakticky vzdym ked zacinam s nejakym konickom, kedze neviem ako dlho a ci vobec ma to bude bavit. O cene nemam predstavu, ja by som sa rad vosiel do 100eur a cim menej, tym lepsie, ale vobec netusim kde sa ta cena odrazi a ako velmi mi to bude chybat. Nebudem mat problem tu gitaru o par mesiacov vymenit, ak budem citit, ze to ma buducnost. Mat teda nejaky tip, pripadne rady ci uz ohladom konkretneho nastroja, alebo gitar obecne ?

Vdaka.

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Držím palce pri učení, no a ohľadne toho s akým nástrojom začať, doporučujem akustiku a najlepšie klasiku (aj ked apriory nemusí byť). Elektrika nie je vhodný nástroj na začiatok (príliš ľahké hmatanie, potom by si nič nezahral na akustiku, stručne povedané plus ďalšie dôvody). Na telefón kľudne vysvetlím -poradím ďalšie k tomu...

PS: s výberom nástroja ti rád pomôžem, prípadne vyberiem.

Antonín nováčik
nováčik

Súhlasím, je to cenná rada :)

ZlaVav nováčik
nováčik

Ja osobne som hral od zš asi 6 triedy na akustickú a minulý mesiac som sa rozhodol prejsť na elektrickú. Bolo to aspoň zatiaľ super rozhodnutie :mrgreen: susedia natešení vždy keď som doma :mrgreen: Ak chceš kvalitnú gitaru so servisom za dobrú cenu, tak by si možno mohol začať s tou akustickou aspoň zažiješ taký ten pocit gitaristu školáka a za cenu okolo sto euro sa dá nájsť napríklad aj takáto: kytary.sk/oscar-schmidt-of2/HN123188

Johnnny nováčik
nováčik

Vdaka za rady. Ako som pisal, uvedomujem si vyhody akustickej girary pre zaciatocnika, no dovod preco elektriku je spociva hlavne v tom, ze tym nechcem pri cviceni nikoho otravovat. Nejde o nejake osobne preferencie, alebo nieco podobne. Musim si to premysliet.

lukas4 nováčik
nováčik

takže tvrdíte že s elektrickou nie je dobré začínať?

alenka22 nováčik
nováčik

to urcite nie, ked si uplny zaciatocnik tak zacat pekne od zaciatku s akustickou, naozaj sa to vyplati ked sa na nej naucis zaklady :)

lukas4 nováčik
nováčik

ako dlho asi potrva kym sa na nej tie zaklady naucim? a vedela by si mi nejaku pomoct vybrat?

alenka22 nováčik
nováčik

trvat to bude podla toho ako velmi sa tomu budes venovat, ak budes sikovny tak mozno mesiac, ak sa tomu nebudes vela venovat tak napriklad aj 2-3, vsetko je len na tebe. Tuto mas velmi siroky vyber kytary.sk/gitary/akusticke-gitary/. Odporucam pre teba nieco do 500€

lukas4 nováčik
nováčik

Tak predovšetkým to chcem ako hobby vo voľnom čase, budem sa snažiť každý deň aspoň hodinku. Fúú to je ale výber, mám čo robiť keď si chcem prezrieť všetky možnosti aj tu aj tam :D

Späť na Gitary