Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Gitary Kúpa prvej elektrickej gitary

Kúpa prvej elektrickej gitary

...akustické, elektrické a iné

Poslať 02 Aug 2015, 15:30
michaelis1888 Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Zdravím chlapi,

tak došiel rad aj na mňa pri kúpe elektrickej gitary. Uvažujem v dohľadnej dobe nad kúpou elektriky. Strop je max. 800 E. Mám tu niekoľko modelov, ktoré sa mi zapáčili, prosím preto o odborné zhodnotenie odborníkov :D V zásade chcem buď typ ST alebo LP.
Po poriadku:

ST:

Michael Kelly 1967 RW Aged Cherryburst (nový model z r. 2015)

Fender Deluxe Power Strat RW Black

Fender Standard Stratocaster HSH RW Ghost Silver

LP:

Epiphone Prophecy Les Paul Custom Plus GX Outfit Black Cherry

Michael Kelly Patriot Decree Blood Red

VGS Pro Eruption Ravenblood

Ibanez ARZIR20FB Dark Brown Sunburst

Toť asi všetko. Pozeral som viacero videorecenzií v angličtine, nemčine, slovenčine a češtine, ale budem rád aj za váš názor a prípadné osobné skúsenosti. Návrhu iných modelov sa nebránim a nechám si poradiť alternatívy. Oskúšaný mám zatiaľ iba model MK 1967 na súprave hlava Laney lampa + Marshall repro, 100 W. Plánujem odskúšať dalšie zo zoznamu. Kupovať plánujem asi na jeseň, ale za promptné odpovede budem extra vďačný :D

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

V prvom rade gitara typu ôstrat" a gitara typu "LP" to sú dva rozdelne svety od tvaru, cez snímače atd...
To je ako by si si mal vybrať medzi čiernou a bielou. Musíš vedieť čo by si chcel hrávať, aký zvuk by si chcel mať a trochu aj pochytať aspon základné modely, kôli hmatníku atd...

nováčik
nováčik

Poznám rozdiely medzi ST a LP. Skúšal a "pochytal" som si oba typy. Nie som začiatočník, potrebujem serióznu radu. Čo sa týka hry, rád by som sa orientoval na pop, rock, blues, country. Metal a podobne veľmi nie :) Zvuk? Pokiaľ viem, tak na zvuk vplýva veľa vecí - drevo, snímače, struny, atď, preto presne špecifikovať si netrúfam. Skôr sa riadim tým, že čo mi najlepšie lahodí :D Som osobne fanúšikom LP, ale hľadám gitaru, ktorá by bola trochu univerzánejšia. Preto hľadám aj medzi ST modelmi. Budem vďačný, ked mi pomôžete s výberom a okomentujete mnou dané modely (prípadne navrhnete dalšie).

V.I.P.
V.I.P.

Zatiaľ k tomu, čo si napísal, išiel by som do nejakého superstratu so snímačmi HSH, prípadne keby sa dali tie HB rozpájať, to je asi zvukovo najuniverzálnejšií nástroj.

Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Cau,

Ako pise Marian LP a Strat su zvukovo uplne ine gitary. Ja mam mahagonovy superstrat a potom klasicky strat a zvuk je uplne iny.

Pokial chces hrat viac pop, funky, blues a menej rock, tak potom strat. Zvazil by som HSS kombinaciu. More rock, more classic "heavy" blues tak potom LP.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

nováčik
nováčik

Marian: našiel som HSH, majú ho v BA v niektorých obchodoch. Tu je aj s ukážkou: http://www.guitar.co.uk/fender-standard ... e-rosewood

Ondskan: Chcem hrať najmä pop, classic rock, funky, blues. Ale nevylučujem v budúcnosti aj metal. Osobne sa mi viac páčia LP ako som už vravel, ale asi siahnem po strate alebo superstrate. Majo odporúča HSH, ty HSS. Osobne som skúšal HSS, konkrétne túto gitaru: https://www.michaelkellyguitars.com/en/ ... /view/1967 Jedenásť kobinácií snímačov, HB je Seymour Duncan. Drevo top: javor, telo jaseň. Superstrat som ešte neskúšal žiadny.

Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Kombinacia snimacou je cisto o osobnych preferenciach. Kazdopadne HSH su zvacsa superstraty, kdezto HSS modeli byvaju viac ako strat. Samozrejme najdes rozne modeli, pak uz to je o rozpocte a pod.

Na to co chces hrat si myslim bude viac sediet strat.

Inak je to zvkovych preferenciach. Funky sa da hrat i na LP, https://www.youtube.com/watch?v=qe1ScoePqVA nebo x zabavovych skupin, nebo BBKing a jeho blues.

Proste si poskusaj strat, superstrat a LP na rovnakom ampe, a uvidis co ti sadne.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

lukas4 nováčik
nováčik

ja by som tiež potreboval poradiť, som začiatočník a chcel by som kúpiť elektrickú gitaru na "jemnejšie" melódie (nejaký pop,funk, atď.) ...vedeli by ste mi niečo poradiť za prijateľnú cenu?

alenka22 nováčik
nováčik

Podla toho co je pre teba prijatelna cena, pokial nenajdes nic tu tak sa popozeraj aj po www.kytary.sk, maju tam zaujimave kusky

V.I.P.
V.I.P.

Ťažko niekoho poučovať aby nedával linky na konkurenčné firmy, natož to eshopy. :(
Ale budiž, výber super, ale osobná starostlivosť (osobné vychystanie - kontrola a nastavenie nástroja, to je zase naša špacialita, veľké firmy na toto čas nemajú.

lukas4 nováčik
nováčik

tak určite budem brať do úvahy pri výbere aj tie faktory ktoré ste napísali s tým osobným vychystaním :) len sa snažím nájsť najlepšie riešenie pre mňa, no vyzerá to tak, že najskôr pôjdem do tej akustickej keď to všetci odporúčajú

alenka22 nováčik
nováčik

suhlasim aj ja s tym ze mozete mat lepsiu tu starostlivost, ale kazdy sa snazi vybrat si pre seba co najlepsie tak preco neporadit aj ine moznosti ked tu su :)

lukas4 nováčik
nováčik

ja som rád za širšiu možnosť výberu na zváženie, predsa len by som nebral hneď prvú gitaru ktorú nájdem

Späť na Gitary