Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Gitary Gitary - rada

Gitary - rada

...akustické, elektrické a iné

Poslať 01 Júl 2015, 20:36
Antonín nováčik
nováčik

Ahojte, rád by som sa vás spýtal či máte niekto skúsenosti s gitarami Jay turser, doposiaľ som hral iba na akustickej gitare a rád by som prešiel na elektrickú a našiel som tieto dve gitary http://kytary.cz/jay-turser-jt-ltcustom ... /HN123183/ a http://kytary.cz/jay-turser-jt-lt-n/HN133666/, u ktorých sa píše, že nie sú len pre začiatočníkov, ale neviem veľmi rozdiel posúdiť, vedeli by ste mi poradiť, prípadne odporučiť značku, ktorú používate/s ktorou ste máte dobré skúsenosti? Vďaka za všetky rady ;)

Poslať 02 Júl 2015, 08:05
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Ahoj, no linku na konkurenčný web si sem hneď nemusel dávať, taký istý obrázok stačilo pohľadať na internete. K otázke. Ide jednoznačne o low end gitaru. V prvom rade upresni aký štýl by si chcel hrávať? Aké zvuky (typ zvuku) máš rád a potom budeme vyberať podľa konštrukcie a typu snímačov gitaru, keď povieš cenový strop tak to bude celkom optimálne :)

Poslať 03 Júl 2015, 16:02
Antonín nováčik
nováčik

Pardon, som tu nový tak neviem ako funguje toto fórum. Ako som spomínal som začiatočník, mám veľmi rád hudbu Scorpions, väčšinu ich pesničiek som sa učil hrať aj na akustickej gitare a rád by som našiel nejakú elektrickú gitaru, ktorá by bola vhodná na tento typ hudby. Neviem cenovo by bolo najlepšie asi do 250 eur, ale nie je to maximálny strop...

Poslať 08 Júl 2015, 14:41
ZlaVav nováčik
nováčik

Ahoj, tú prvú gitaru, čo si vkladal do príspevku som "podedila" po bratovi, napriek tomu, že má už svoj vek tak nemá žiadnu závadu... Neviem odhadnúť, nakoľko sa priblíži tej tvojej skupine, pretože ich hudbu veľmi nepoznám, to ti možno poradí Marián :) Mňa skôr zaujalo, prečo si nehľadal na slovenských e-shopoch, nie je to lacnejšie?

Poslať 14 Júl 2015, 10:36
Antonín nováčik
nováčik

Tú stránku aj tie gitary mi poradil kamarát. On si tiež plánuje niečo objednať, tak hľadáme spolu, aby sme mali zadarmo dovoz :)

Poslať 14 Júl 2015, 19:20
Silvio nováčik
nováčik

Ešte by som mal otázočku,,, aka je ideálna výška strún od snímačov na el. gitare? .Mozu byť nastavené aj šikmo k strunám? Napr. tak, že od basovej E struny je snímač ďalej a pri "tenkej" E je bližšie ..Basové struny mám pocit , že mi hrajú hlasnejšie, tak by som to chcel takto riešiť.... Či je to hovadina?

Poslať 17 Júl 2015, 07:47
Silvio nováčik
nováčik

Tak super... Ďakujem:-)

Späť na Gitary