Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Gitary GODIN Freeway SA Light Burst

GODIN Freeway SA Light Burst

...akustické, elektrické a iné

Poslať 28 Máj 2015, 07:36
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

GODIN Freeway SA Light Burst

Freeway sú elektrické gitary, ktoré so všetkým všade spadajú do kategórie Superstrat - agresívny dizajn, vysoká pohodlnosť pre hranie, prierazný zvuk. Oproti iným radám ale ponúkajú aj ďalšie možnosti, okrem iného zabudovanie piezo snímača.

A ako býva u gitár Godin zvykom, precízne spracovanie, použitie kvalitných materiálov a skvelý zvuk sú samozrejmosťou. Nedá sa čudovať, že Freeway sa ihneď po uvedení na trh stali najpopulárnejším modelom z ponuky Godin.Telo a krk.

Obrázok

Telo tohto nástroja pochádza zo striebrolistého javora, ktorý tvorí centrálnu časť a krídeľ z topoľa. Priskrutkovaný krk je vyrobený z javora. Hmatník s rádiusom 12 palcov je palisandrový a na menzúre 648 milimetrov nájdete 22 pražcov typu Medium Jumbo.Snímače a elektronika.

Gitara je osadená tromi snímačmi Godin a to v konfigurácií Humbucker - Single-Coil - Humbucker. Zvuk je možné potom ovládať pomocou potenciometrov hlasitosti a tónovej clony, snímače sa prepínajú štandardným 5-polohovým switchom. Táto konfigurácia umožňuje získať širokú paletu zvukov.

Vedľa toho je nástroj vybavený 6 nezávislými piezo snímačmi v kameňoch kobylky, ktoré spolu s predzosilňovačom Hexpander Modular tvoria systém označený ako Ghost. Tento systém je ideálny pre použitie s gitarovými syntetizátormi, pretože pomocou 13-pinového výstupného konektora je možné viesť separátne signály z každej struny. U tohto systému možno ovládať hlasitosť, možno ho používať zvlášť alebo spolu so štandardnými snímačmi, prípadne ho úplne vypnúť.

HardwarePoužitý hardvér je chrómovaný. Na hlavici nájdete kvalitné ladiace mechaniky, na druhej strane struny vedú do dvojvzratného tremola vybaveného systémom Ghost. Nultý pražec má šírku 42,8 milimetrov a je vyrobený z materiálu TusQ, ktorý simuluje kosť.

Technické údaje • elektrická gitara• typ: Superstrat• telo: striebrolistý javor + topoľ• krk: javor, skrutkovaný• hmatník: palisander• menzúra: 648 mm• rádius: 12 "• počet pražcov: 22, Medium Jumbo• snímač: humbucker - single-coil - humbucker, Godin• ovládanie: 1x Volume, 1x Tone• prepínač: 5-polohový• systém Ghost: piezo snímača v kameňoch, Hexpander Modular Preamp, ovládanie hlasitosti• tremolo: dvojzvratné, Ghost System• šírka nultého pražca: 42,8 mm, TusQ• hardware: chrómovaný• súčasťou gigbag • farba Lightburst.

http://www.godinguitars.com/godinfreewaysap.htm

Poslať 01 Jún 2015, 22:55
V.I.P.
V.I.P.

GODIN Freeway SA - snímače
TECHNICKÝ DOTAZ

Keďže ja nie som elektrotechnik a v tomto sa nevyznám vôbec, mám na vás otázku (kto tomu rozumiete):

Na obrázku sú nafotené snímače gitary GODIN Freeway SA v zložení: Godin GHN1 (krkový humbucker), GS1 (stredný singel), GHB1 Kobylkový humbucker)...

Obrázok

Podľa vývodov aké sú vidieť na snímačoch - oboch humbuckeroch (nezaujíma ma teraz ten stredný single coil snímač), by ste usudzovali na to, že tieto snímače sa dajú zapojiť aj tak, že by išla len jedna cievka???

Totižto já mám na mojej starej gitare (Fire by LM) snímače Dimarzzi a namontovaný MEGA prepínač, ktorý umožňuje to, že v polohe 1 a 5 idú humbuckery a v polohe 2 a 4 ide so stredným singlom len jedna s cievok humbuckeru a tým sa dostahne to, že máte zvuk ako 2x humbucker (LP a iné modey) a v medzipolohách je to zase typický stratocaster.

NO A TAKTO BY SOM TO CHCEL UROBIŤ AJ S TÝMI GODIN HUMBUCKERMI :)
Viete to niekto podľa tohto obrázku povedať???
Resp. ak by to šlo, vedel by mi to niekto aj zapojiť???
Bol by som veľmi povďačný :)

Poslať 02 Jún 2015, 13:15
V.I.P.
V.I.P.

Citujem s príspevku na FB: Niektoré humbuckery ibanez majú tiež 2 kably a uzemnenie a dajú sa rozopínať / napr. GIO / Jeden z tých dvoch kablov by mal byť spojené dve cievky dokopy /plus/ a druhý len jedna cievka /plus/-vopred určená ktorá, nedá sa to prehadzovať na potom uzemnenie /minus/ . treba odmerať odpor uzemnenia s jedným a potom s druhým kablom a bude to jasne. potom treba postupovať podľa schémy zapojenia pod. ako ibanez /google/

Obrázok

Späť na Gitary