Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Gitary epiphone les paul express - prva elektricka gitara

epiphone les paul express - prva elektricka gitara

...akustické, elektrické a iné

ewelin96 Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

ahojte,
chcem sa poradit som zaciatocnik, a chcem ai kupit prvu el gitaru.. co to som sa docitala na nete, pokukala na youtube, a vybrala som si gitaru epiphone les paul express. prva otazka ci mate nejake skusenosti s nou.. je vhodna pre zaciatocnikov? som zblaznena do ACDC a chcem na nej hrat taky styl.. prip rock...chcem sa poradit ci ju mozem zapojit do komba znacka SX aga 1065... je pre elektro akusticke gitary...ak nie pripadne mi poradit nejake lacne kombo ktore by som s nou mohla skombinovat.. a byvam v byte cize budem vacsinu cez sluchadla.. ci mi stacia nejake klasicke alebo treba nejake speci.. diky moc :wink: :P

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

ewelin96 píše:
ahojte,
chcem sa poradit som zaciatocnik, a chcem ai kupit prvu el gitaru.. co to som sa docitala na nete, pokukala na youtube, a vybrala som si gitaru epiphone les paul express. prva otazka ci mate nejake skusenosti s nou.. je vhodna pre zaciatocnikov? som zblaznena do ACDC a chcem na nej hrat taky styl.. prip rock...chcem sa poradit ci ju mozem zapojit do komba znacka SX aga 1065... je pre elektro akusticke gitary...ak nie pripadne mi poradit nejake lacne kombo ktore by som s nou mohla skombinovat.. a byvam v byte cize budem vacsinu cez sluchadla.. ci mi stacia nejake klasicke alebo treba nejake speci.. diky moc :wink: :P

No teda :)

V prvom rade k el. gitare je kombo na akustickú gitaru nevhodné (frekvenčne aj ponúkanými možnosťami).
V druhom rade tiež som si nie istý tou gitarou, aký máš rozpočet na ňu? Resp aký máš rozpočet na el. gitara + kombo na domáce cvičenie???

Potom môžeme pokračovať v debate, prípadne ti niečo doporučím/zoženiem, lebo u tej gitary (predpokladám, že to bude lacný nástroj), je potrebné vždy ponastavovať, inak sa budeš stále trápiť a nebude to hrať :) :(

Prípadne si môžeme zavolať 0903/718279 alebo cez facebook, či skype (majo1959), howgh :)

ZlaVav nováčik
nováčik

ewelin96 píše:
ahojte,

Ahoj, na tvojom mieste by som sa zašla poradiť do hudobnín alebo vyskúšaj to cez telefón, ja som objednávala basgitaru a celkom dobre mi poradili na kytary.cz, volať môžeš zadarmo, tak to určite nie je na škodu.

nováčik
nováčik

diky...chcela by som ju ist vyskusat do hudobnin.. nech mi ju aj ponastavuju.. pripadne povedia co mi treba dokupit..
lebo som este v zivote nehrala na elektrickej neamm v tom skusenost...

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

PORADÍME AJ MY netreba riešiť kytary :)
Skúsenosti mám za skoro 40 rokov hrania a skoro 20 rokov v obchode s hudobnými nástrojmi a kedže prevádzkujem aj web pre hru na gitsru, mám iný postoj k týmto veciam :)

nováčik
nováčik

ahoj, dostala nasla som inzerat na epiphone les paul special II, set aj s kombom 15W za 150 eur... myslite ze sa to oplati?.
hladam gitaru typu les paul, alebo SG...
co sa tyka znacky necham si poradit ( ale doporucene mam epiphone s tych lacnejsich)
moj strop je 150 eur . na zaciatok..
dik za radu...

Späť na Gitary