Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Gitary Kúpa elektrickej gitary

Kúpa elektrickej gitary

...akustické, elektrické a iné

Poslať 02 Jan 2015, 12:17
DOMINO321 nováčik
nováčik

Zdravím
Som začiatočník a hrajem na akustickú gitaru asi 4 mesiace a uvažujem nad kúpou elektrickej gitary do 140€ keďže veľa peňazí nemám, chcel by som hrať metal, rock, punk ale aj hocičo iné ale metal a rock je najdôležitejši, bol som aj vo viacerých obchodoch aj na nete som pozeral a celkom sa mi zapáčila gitara Jackson JS11 Dinky a Cort X-1 lenže v obchode majú problém s dovozom gitár Cort čo je škoda...
Jeden predavač mi odporúčal nejaký set značky SX (strat 3 krat single, floyd rose kobylka, 10W kombo od SX a popruh puzdro a ostatné veci okolo toho), lenže sa bojím či single budu vhodne na metal a ešte k tomu tie najlacnejšie...
Neviem sa poriadne rozhodnúť :(
Čo by ste mi poradili z týchto gitár? Popripade z iných lacných modelov iných značiek?

Poslať 02 Jan 2015, 19:37
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Píšeš: "set značky SX (strat 3 krat single, floyd rose kobylka, 10W kombo od SX a popruh puzdro a ostatné veci okolo toho)",
osobne pochybujem že v tom sete je gitara s Floyd Rose tremolom. Ak áno pošlo link, lebo tomu neverím.

A na začiatok gitara s Floyd Rose nie je vhodná, vysvetľovať by bolo na dlho.

Čo sa týka SC snímčov, no sú slabšei a pri samostatnom použití vrčia. Mohol by si vyskúšať SSH systém. Môžem ti ponúknuť takú gitarku za 99 EUR s tým, že by som vedel zariadiť úpravu sedlového pražca za valivý, čo zlepší oveľa reakciu na ladenie. S dorábkou by to stálo 129 EUR, dva single + humbucker pri kobylke, vhodne na rock a metal :)

Upravený a nastavený kus.

Poslať 02 Jan 2015, 19:53
DOMINO321 nováčik
nováčik

Pomylil som sa nebol to Floyd Rose...
Skôr by som bral ten Jackson no nepoznam nikoho kyo tu gitaru skúšal... Aj ked podľa videi ma velmi pekny zvuk...a na predajni ju nemaju :(

Poslať 03 Jan 2015, 09:18
miki nováčik
nováčik

za tie peniaze ti žiadna gitara hrať pekne nebude

Poslať 03 Jan 2015, 11:01
DOMINO321 nováčik
nováčik

Ja viem ale som uplny začiatočník a elektrickú gitaru som ani nemam v ruke... Preto ani nechcem nejakú za 300-400 €...

Poslať 03 Jan 2015, 13:27
miki nováčik
nováčik

tiež som si kupil lacnú gitaru ..stála 220 eur..po roku boli zodraté pražce, zvuk sa mi prestal páčiť bol to len taký nekonkrétny mišunk tonov,,takže som musel prepražcovať, vymeniť snimače, vymeniť nulťák za kosť a teraz to je v pohode..))ale stálo to dalších 250 eur

Poslať 03 Jan 2015, 13:37
DOMINO321 nováčik
nováčik

To je ten problém že nemam toľko financií... Akustiku som kupil za 70€ a som s ňou spokojny ale šetril som si na ňu skoro pol roka...niesom profesional ani pokročilí a nepotrebujem nejaku extra značku... ;) popripade ešte 160€ ale to už je maximum...ešte potrebujem aj kombo do 100€...

Poslať 03 Jan 2015, 13:38
DOMINO321 nováčik
nováčik

Záleží aj od kusu...

Poslať 03 Jan 2015, 13:48
miki nováčik
nováčik

tak si daj poradiť od mariana,,určite vie o čom píše.

Poslať 15 Jan 2015, 21:13
DOMINO321 nováčik
nováčik

A máte niekto skúsenosti s lacnými gitarami Schecter? Do 250€?

Poslať 18 Jan 2015, 10:17
DOMINO321 nováčik
nováčik

A Epiphone do 170€?

Poslať 18 Jan 2015, 12:59
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Ak chces trochu poriadnu gitaru, to sú nízke ceny. Ale ono je podstatné vybrať dobrý kus a dobre to nastaviť, takže nebavme sa len o výške sumy ale aj v rámci nejakej sumy o tých ďalších veciach...

Poslať 18 Jan 2015, 18:37
DOMINO321 nováčik
nováčik

V tom je problém že nemám v okolí nikoho kto sa vyzná v gitarach a šiel by so mnou pozrieť a vyskúšať... Hmatník dokážem sam skontrolovať a aj ladenie ale porovnat 2 kusy a zistit ktora znie lepšie je dosť ťažké keďže sa v tom veľmi nevyznam :/ ani som elektrickú gitaru poriadne nepočul... Ale čo som čítal tak aj za 170 sa dajú najst kusky ktore kvalitou prevyšuju svoju cenu...len lajk ich ťažko rozozna...

Ďalší

Späť na Gitary