Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Gitary Gitary s hrubším krkom

Gitary s hrubším krkom

...akustické, elektrické a iné

Poslať 19 Júl 2014, 18:23
Nováčik Obrázok užívateľa
štamgast
štamgast

Zdravím opäť :D tak by ma zaujímalo aké máte skúsenosti s gitarami s hrubými (hrubšími) krkmi :?: totižto na mojej Schecterke sa mi hrá veľmi fajn, avšak zisťujem, že o niečo hrubší krk by sa mi hodil viac :roll: a ako som pozeral profily krkov, tak teoreticky najhrubšie by mali byť tie s profilom "U", avšak prakticky nemám skúsenosti... Schcectery majú väčšinou profil "modern C" ale to je jedno, otázka znie či poznáte gitarky s hrubším krkom v nejakých normálnych cenových hladinách? že na ktoré gitary sa zamerať? vďaka
New begining :)

Poslať 20 Júl 2014, 08:17
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Tak hrubšie krky (ak tomu rozumiem, ty chceš väčšie poleno do ruky)?

Take Epiphone sú polená a vesmes gitary ala Gibson modely. Len ma zaráža, že hľadáš opak ako já, ale koľko ľudí. toľko chuti. :)
Já mám rád hrky prehľadne 22, lepšie 24 pražcové askôr plochšie, nie hrubé poleno, napr. Ibanez rada RG alebo Prestige.

Poslať 20 Júl 2014, 12:08
Nováčik Obrázok užívateľa
štamgast
štamgast

Hej, presne "väčšie poleno" alebo "baseballovú pálku" či ako sa tomu nadáva :lol: ale nie, no vážne čím viac hrám, tak zisťujem, že o niečo hrubší krk by mi aj viac sadol :twisted: takže sa zamerať na gibsonoidné gitarky?
btw ja si neviem vôbec predstaviť tenší krk ako má moja Schecterka :D a to väčšinou sú ich krky považované za hrubé :roll: každý sme iný :D
New begining :)

Poslať 23 Júl 2014, 21:25
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Hral som na jednoho Fendra, neaký 86 krk jak noha od stolu a potom na neakeho japonskeho gibsna podobny rocnik a velmi luxusny tenky krk. Inak rob rozhodnutie na zaklade hrania v stoji tam sa fyzika vcelku zmeni.

Obecne Les Paul ma hrubší krk, ale inak co som cital tak BC Rich ze ma hrubsie krky... Taky Mockingbird ajajááj.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification