Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Gitary Aký je význam laku?

Aký je význam laku?

...akustické, elektrické a iné

Poslať 19 Mar 2014, 15:46
Nováčik Obrázok užívateľa
štamgast
štamgast

Zdravím, možno hlúpa otázka, ale nedávno som videl video, kde technik gitaristu z Nickelback predstavoval jeho gitary, ale k téme :D On mal tie gitary dosť poničené (tak si ich upravil) a nezdalo sa mi že by boli nalakované (vyzerali ako kusy dreva :lol: ) a tak ma zaujíma či je lak len estetická vec, alebo má aj nejaký hlbší význam, trebars že chráni drevo pred vonkajším prostredím, alebo ja neviem :roll: :D
Pre lepší obraz tu sú foto tých gitár"
Obrázok
Obrázok
a video:
https://www.youtube.com/watch?v=ZOQbaO1r9Ms
New begining :)

Poslať 19 Mar 2014, 20:30
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Tak plní aj ochannú funkciu, ale to neznamená, že gitara, ktorá vyzerá akoby bez laku nie je impregnovaná - očetrená. Lak sa určite čiastočne podiela na nielen vzhlade ale aj zvuku, aj ked nie nejako výrazne. Je to dosť indivisuálne a museli by sme sa baviť aký lak, aké drevo atd...

Ale telo úplne bez ošetrenia a ochrany by sa časom zničilo...

Poslať 19 Mar 2014, 22:23
Nováčik Obrázok užívateľa
štamgast
štamgast

Vďaka, čiže lak aj chráni pred tými vonkajšími vplyvmi, neni len na okrasu :D celkom ma to zaujíma, aj to zničenie tela/gitary...predpokladám správne že to zničenie spôsobia neustále meniace sa podmienky, ako napr vlhkosť a teplota prostredia? poškodenie bude vážne? a dá sa drevo ošetriť a ochrániť aj inak ako lakom? len zvedavá otázka :D
New begining :)

Späť na Gitary