Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Gitary kupa gitary

kupa gitary

...akustické, elektrické a iné

Poslať 03 Júl 2013, 15:54
miki1943 nováčik
nováčik

Zdravím Vás, ako sa odskúša gitara na 12 pražci ? Vraj sa tak skúšajú nové gitarky. Aké mate skúsenosti s Martinom Klemom ? Vraj je serózny .Vraj má pekné "hračky". Prosím o podrobný popis, alebo youtube. Díky moc

Poslať 03 Júl 2013, 16:32
miki1943 nováčik
nováčik

podrobny popis "súhry"na 12 pražci

Poslať 03 Júl 2013, 16:34
miki1943 nováčik
nováčik

ovšem ,ak sa to dá

Poslať 03 Júl 2013, 17:47
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Tak myslím si, že ti ide o "harmonické ladenie" v tom tvojom výraze "súhra" :)

To sa dá skontrolovať na 12 pražci (oktáve ladenia)..

Tomuto som tiež neporozumel: Prosím o podrobný popis, alebo youtube. Ved to si vieš nájsť na webe ako každý iný?!? :(

A čo sa týka toho ladenia na 12 pražci, tak buď to počuješ (uchom, sluchom), alebo potom dig. ladička, aj keď tá nie je celkom presná, hlavne u 12-tky...

Poslať 03 Mar 2015, 21:46
Silvio nováčik
nováčik

Zdravím...... Po nejakých mesiacoch tréningu na klasickej gitare by som chcel prejsť na akusticku, keďže nedavno mi kamoš dal do rúk akusticku gitaru Ibanez v72e. Velmi sa mi zapacilo hranie na nej a aj celkovy dojem z tej gitary bol super.. Problém je v tom, že túto gitaru už na Slovensku neviem zohnať (napriek tomu, že ju pár eshopov na stránke má, v skutočnosti ale nie.. Preto zháňam vhodnu alternatívu k tejto gitare... Moj výber som podľa ceny (do tych 130€) zúžil na tieto kúsky.. Yamaha f310 / Takamine g320 (viem ju za nejakých 130e) /codr ad880 /cord ad810/ Fender cd60/.. Viem, že pri kúpe gitary si treba zájsť do obchodu a každú si odskúšať a to aj spravím, ale v mojom okolí nie je žiadna taká predajňa, takže budem musieť obvolať vzdialenejšie okolie kde aké gitary majú a tak ísť a preto sa chcem od niečoho odraziť... Tak by som poprosil o vaše názory skúsenosti a rady.. Ktorá z uvedených a prečo.. Som v tomto ešte lajik, preto by som uvítal aj vysvetlenie, ktorá, prečo ano a prečo nie..(material,atď...).. Nebudem sa brániť ani ďalším návrhom v podobnej cene.. Ďakujem.

Poslať 04 Mar 2015, 00:03
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Yamaha f310 = určite nie, nie je hodna tých peňazí a v konkurencii s ostatnými zvytočne zaplatíš za meno firmy na gitare...
Takamine g320 (viem ju za nejakých 130e) = starý model, podľa mňa nie moc vydarený
CORT AD880 = môže byť, ale čo som já mal v ruke a predával, dobre je ked je to vyberaný kus a dobre nastavený dohmat = reba si vybrať alebo dať si vybrať
Fender cd60 = menozvučne ale z hľadiska výsledného eektu zas ezaplatíš za značku, mňa osobne tento model vôbec nenadchol

Možno by som ti dal dobrý typ a platilo by u neho to čo som napísal k CORT AD880 ( treba donastaviť a doladiť detaily) a síce: Marris D220M alebo MSB.
Ten CORT alebo MARRIS ti viem vybrat a aj ponastavovať, ak by si to kupoval cez nás :)

Poslať 04 Mar 2015, 21:03
Silvio nováčik
nováčik

Ďakujem za rýchlu odpoveď.. Budem teda hľadať niečo z toho čo si uviedol, nech si to omakam..

Späť na Gitary