Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Gitary Nastavenie krku gitary

Nastavenie krku gitary

...akustické, elektrické a iné

Poslať 06 Dec 2012, 15:02
Mr.fontaine nováčik
nováčik

Zdravím, chcel by som sa opýtať na problém s gitarou, ktorá sa týka pravdepodobne krku. Kamarát spolukapelník si vymenil struny z veľkosti 10 na 9. Hrúbku menil po dlhej dobe. Avšak po nastavení floyd rose a výmene nastal problém, že tón dis (6. pražec na A strune) je totožný s tónom D na tej istej strune. Po razantnom zdvihnutí floyd rose sa problém vyvinul ta, že ten tón je už ako tak počuť ale pri cleane je strašne udrnčaný. Vyššie už tremolo dvíhať nebudem, lebo hrať so strunami tak vysoko je blud. Potom som si všimol, že krk gitary je mierne prehnutý. Takže to možno bude nastavením torznej tyče? Vlastne tá tyč je jediná vec, s ktorou som na gitare ešte nemanipuloval a nerád by som niečo poškodil. Takže ako na to ďakujem :)

Poslať 06 Dec 2012, 20:31
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 07 Dec 2012, 17:37
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Treba nastavit torznu tyc, konkretne povolit ju trochu, ked sa islo na maksie struny, co podla mna nie je moc dobra volba. 009 struny su na FR moc makka zalezitost...

Poslať 08 Dec 2012, 19:41
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Zaujimave ze s modeli s FR su väčšinou dodavane s 9.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 14 Máj 2013, 21:13
Dancul nováčik
nováčik

Aj ja mam taky problem, dcéra začiatočník dostala gitaru drenauhtku SX a struny na nej su dost tvrde / čínske? a su dost nizko a po vymene za mäkšie 10 drnčia o pražce. Je k tomu aj imbus, ale nerad by som tam nieco zlomil. Navod k tomu nebol :-( Diky za rady

Poslať 14 Máj 2013, 23:19
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Dancul píše:
Aj ja mam taky problem, dcéra začiatočník dostala gitaru drenauhtku SX a struny na nej su dost tvrde / čínske? a su dost nizko a po vymene za mäkšie 10 drnčia o pražce. Je k tomu aj imbus, ale nerad by som tam nieco zlomil. Navod k tomu nebol :-( Diky za rady

S najväčšou pravdepodovnosťou je prešponovaný krk, na to ani tak moc nie je návod, treba ho povoliť a o koľko? No to je tá vec na osobnu skúsenosť a prax. Buď ti to niekto skúsený nastaví alebo to povoľ od oka o pol otáčky, jednu a chvilku počkaj...

Ale celkove je to na osobnom videní, každy krk môže reagovať trochu inak...

Poslať 15 Máj 2013, 22:42
Dancul nováčik
nováčik

Už je to ok, ten dodany imbusak bol moc maly, správnym som to povolil asi o 1/4 otáčky a už to nedrnčí. Dík za video. Ešte jedna otazka, v minulosti, co sme chodili istemu staršiemu panovi na gitaru, ten nam upravoval tie cremony tak, že ten nulty prazec umely vybrusil az na doraz a osadil pred neho kovový pražec. tie struny lezali potom rovnomerne a pri ladeni šli plynule. Stretol sa s tym niekto aj na oblych hmatnikoch? Diky
Prílohy
P5150282.JPG
P5150282.JPG (245.7 KiB) Zobrazené 2006 krát

Späť na Gitary