Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Gitary gitarky schecter

gitarky schecter

...akustické, elektrické a iné

Poslať 25 Apr 2011, 21:53
MirkoU Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

počul som že tieto gitarky nevyhovujú každému ... čim to je ? majú dáky iný krk ? alebo iný charakter zvuku ?
a počul som že sú to aj dosť "univerzálne" gitary, je to pravda ?
mne osobne sa páči damien 6 FR je táto gitara dobrá na tvrdší rock ? dakujem

Poslať 25 Apr 2011, 23:43
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

MirkoU píše:
počul som že tieto gitarky nevyhovujú každému ... čim to je ? majú dáky iný krk ? alebo iný charakter zvuku ?
a počul som že sú to aj dosť "univerzálne" gitary, je to pravda ?
mne osobne sa páči damien 6 FR je táto gitara dobrá na tvrdší rock ? dakujem

Nevyhovujú každému asi preto, lebo majú možno pre niekoho zvláštny krk. Ale určite nesadnú takým čo hrávali na Jackson, alebo niečo čo má tvar krku D. Lebo majú modern C. Ja som prešiel z LTD tá tiež mala modern C, ale tenší než Schecter a ten Schecter mi sadol ešte lepšie. Univerzálne sú podľa ma, tak ako univerzálny je hráč. Na každej gitare dokážeš zahrať tvrdo, ale je rozdiel ako to bude znieť. Ja na svojej C-1 som hrával Death, Behemoth, potom som hrával inštrumentálny rock a teraz hrávam v kapele rock. Ohľadom toho je to viac menej o hráčovi. Ale k otázke, univerzálnejšie gitary sú s pasívnymi snímačmi.

Áno je vhodná i na metal a kľudne s ňou môžeš hrať i gospel, ale potom budeš asi musieť vysvetľovať jej názov. :D
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 30 Apr 2011, 11:21
MirkoU Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

diki moc ... presne toto som potreboval počuť ... ale na to C sa dá zvyknúť nie ? nie je to mega rozdiel medzi tým D a C, či sa mýlim ? ktorú by si mi odporúčal ty ? mne as hrozne páči zvuk gitary ako majú metallica.... ma dáky táku "povahu" aj dáka Schecterka ? a mimochodom ... čo sa týka kvality gitár, sú spolahlivé ? nekazia sa ? alebo nie sú s nimi dáke problémy ? dakujem

Poslať 30 Apr 2011, 11:53
MirkoU Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

a gitara damien elite 6 je zlá ? mne sa ten zvuk celkom vidí ? ake máš skúsenosti alebo aké sú ohlasy na túto gitarku ?

Poslať 30 Apr 2011, 11:58
Joe5263 okukávač
okukávač

No tak zamysli sa nad tým tiež, že napr. aj v Metallica majú každý iné gitary. Kirk Hammet má veľmi tenký krk na svojich gitarách (ESP-čka, no to je už iná kategória gitár ako Schecter) a James Hetfiel má gitary ako Gibson Explorer (má hrubší krk) a to hrávajú taký istý štýl. Závisí iba od gitaristu, ktorá mu sedí lepšie. No ja osobne som prešiel z D krku na moder U a mne to veľmi sedí. Preto je to individuálne. Možno si doteraz hral na Les Paul a prejdeš na metalové gitary a prídeš na to, že ti to oveľa lepšie sedí v ruke. Najlepší spôsob je, keď máš v okolí nejaké hudobniny ísť tam a vyskúšať mnohé tvary krku ako ti sedia.
My Gear:
Ibanez RG370DXL
Cort X-2 BK LH
Korg AX5G
Peavey ValveKing Royal 8

Poslať 30 Apr 2011, 12:10
MirkoU Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

veď to že tu hudobniny nie sa ... : (
ale myslím si že to je len o pocite ... zvyknúť sa dá na všetko tak ten krk dáko riešiť nejdem .... mne sa schecter hrozne vidia, lebo pôsobia na mňa tak elegantne a sú naozaj výzorovo skvelé ... a akurát pozerám, že
Schecter Damien Solo 6 Elite ma snímače EMG 81 + EMG 85
a
Schecter Solo 6 Standard má snímače Duncan Designed HB102 + Duncan Designed HB101

ktoré sú lepšie ? tie gitary sú si na chlp podobne či cenou či tvarom ... akúrát názvom nie ... mohli by ste mi dačo popísať prsosím o snímačoch DD ? sú dobré ? lepšie ako EMG ? sú tie EMG 81-85 dobré ? lebo na youtube sa mi videli ... dakujem : )

Poslať 30 Apr 2011, 12:19
stály inventár
stály inventár

Joe5263 píše:
No tak zamysli sa nad tým tiež, že napr. aj v Metallica majú každý iné gitary. Kirk Hammet má veľmi tenký krk na svojich gitarách (ESP-čka, no to je už iná kategória gitár ako Schecter) a James Hetfiel má gitary ako Gibson Explorer (má hrubší krk) a to hrávajú taký istý štýl. Závisí iba od gitaristu, ktorá mu sedí lepšie. No ja osobne som prešiel z D krku na moder U a mne to veľmi sedí. Preto je to individuálne. Možno si doteraz hral na Les Paul a prejdeš na metalové gitary a prídeš na to, že ti to oveľa lepšie sedí v ruke. Najlepší spôsob je, keď máš v okolí nejaké hudobniny ísť tam a vyskúšať mnohé tvary krku ako ti sedia.

Myslím, že Hetfield hrá stále na ESP akurát má rôzne customy. Zvuk gitary je viac menej nepodstatný vo zvuku metallicy, tam ide skôr o aparát.

Čo sa týka snímačov, i Duncan Designed hrali fajn, ale keď je možnosť originálnych EMG tak skôr ich. Ber tú Elite, ak to chceš viac na metal. Rozdiel je v dreve krku, počet pražcov. Tá Elite je viac metal :twisted: Ten standard je viac klasický, ale ja by som bral Elite. EMG sú najväčšia klasika v aktívnych snímačoch.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 30 Apr 2011, 12:25
MirkoU Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

ano aj mne sa viac zdali tie EMG ,,, a original SD sú už o inom však ? lebo ak by som si zarobil tak by som ešte aj to pouvažoval ? inač všetky EMG sú aktívne?

Poslať 30 Apr 2011, 12:59
MirkoU Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

myslíte že ku gitare schecter ( hociakej ) sa hodi Marshall MA50C lampa ? diki

Poslať 30 Apr 2011, 13:54
stály inventár
stály inventár

Čo mi hovorili tak ten amp je docela nič moc. Nie všetky EMG sú aktívne- rada HZ, ale oni sa špecializujú hlavne na aktívky.

Každopádne SD kúpiš potom pohode. Keď nebudú vyhovovať EMG.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 30 Apr 2011, 15:49
MirkoU Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

mohol by si mi sem pls hodiť pár komb v cene 400-500e ( 50w, lampové ) ktoré sú dobré ? s ktorými máš skúsenosti ? diki

Poslať 30 Apr 2011, 16:12
stály inventár
stály inventár

Náš druhý gitarista má Peavey Valveking a ja na to kombo nemôžem povedať zlé slovo, prípadne tuším za cenu okolo 500e sa predáva Peavey 6505+ kombo. Možno i Laney by bola voľba... zaleží aký zvuk hľadáš.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 30 Apr 2011, 16:37
MirkoU Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

to predáva gitarovú hlavu za 500e aj s kombom ? to voláko lacno nie ? pokazené to nie je ? : ) :D a on má peavey valveking 112 ano ? aj to som pozeral ale sa mi zdalo že marshall bude lepší kedže to je najlepšia značka .... a ja by som chcel kombo tak isto aby hralo tvrdý rock poprípade metal a aby to malo riaden mohutný zvuk : ) a ešte sa spýtam, v čom je najväčší rozidel medzi lampou a tranzistorom ? diki

Poslať 30 Apr 2011, 16:43
stály inventár
stály inventár

MirkoU píše:
to predáva gitarovú hlavu za 500e aj s kombom ? to voláko lacno nie ? pokazené to nie je ? : ) :D a on má peavey valveking 112 ano ? aj to som pozeral ale sa mi zdalo že marshall bude lepší kedže to je najlepšia značka .... a ja by som chcel kombo tak isto aby hralo tvrdý rock poprípade metal a aby to malo riaden mohutný zvuk : ) a ešte sa spýtam, v čom je najväčší rozidel medzi lampou a tranzistorom ? diki

Tak hlava je za 1000€ a viac tuším. Jop má 112 a hrá v pohode. Či je Marshall najlepšia značka :? to tvrdiť je dosť odvážne, každý má vlastné preferencie. Pre rockera možno :D, ale metloš bude hovoriť niečo iné, blues alebo jazzman tiež :D. Mohutnému zvuku treba i poriadnu bedňu. A to tiež nie je lacná záležitosť. A poslednú otázku ti nechám na samoštúdium, určite to tu bolo x krát rozoberané pozri staršie témy.
Guitarist level - 16
Gear:
Laney TT50H
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack

Poslať 30 Apr 2011, 17:13
MirkoU Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

v pohode ... to si nájdem : ) aaaa vy hráte čo ? aký žáner ? a prečo si myslíš že ten marshall MA50C je zlý ?

Ďalší

Späť na Gitary