Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Gitary Nová gitara

Nová gitara

...akustické, elektrické a iné

Poslať 04 Máj 2011, 19:04
Variable Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

A aký je rozdiel medzi Les Paul Studio '60s Tribute a 50s? A myslíš, že sa mi tá gitara hodí a spĺňa veci čo som písal vyššie :?:

Poslať 04 Máj 2011, 19:33
Joe5263 okukávač
okukávač

Mohol by si sem prihodiť link na výrobcu aby sme nemuseli hladať. :idea:
My Gear:
Ibanez RG370DXL
Cort X-2 BK LH
Korg AX5G
Peavey ValveKing Royal 8

Poslať 05 Máj 2011, 10:51
nováčik
nováčik

Druhý príspevok nad týmto ..
http://forum.lidlmusic.sk/viewtopic.php?p=25178#25178
posledný odkaz je ten Gibson, ale budem rád ak okomentuješ aj tie Epi, poprípade dáš nejaké iné rady. Gitaru mám, s kúpou sa neponáhlam, takže si to chcem dobre premyslieť.

Poslať 05 Máj 2011, 19:32
Joe5263 okukávač
okukávač

Tak záleží na tom čo chceš mať prv na gitare resp. čo chceš hrať. Epiphony majú Alnico Classic Humbucker, druhý Gibson USA a tie Gibsony P-90 Single coils. Gibson 50´s a 60´s sa líšia iba v tom, že 60´s má tzv. SlimTaper krk, ktorý uľahčuje hru pre gitaristu tz. je o niečo tenší a ľahšie sa na tom hmatníku posúvajú prsty. S Epiphone-om je to zase ťažké porovnať, práve preto, že je tam Humbucker. Ináč tie Gibsony majú mahagónové telo, mahagónový krk a javorový top. Epiphone má také isté drevo, takže v tom asi veľký rozdiel nebude (možno nejaký aj, pretože Fender vyrába svoje gitary tak, že dobré drevo využíva on a aby tie slabšie kusy nemusel vyhadzovať tak ich využíva na výrobu Squier-ov ale Epiphone-y neviem z čoho vyrábajú svoje gitary a pri tej cene...). Zase ešte ten Ultra-II má NanoMag technológiu čo je ešte jeden vstup s nízkou impedanciou, ktorá slúži na napodobňuje zvuk elektro-akustickej gitary. Ten Tribute Les Paul je zas klasický Les Paul už s veľmi dobrými snímačmi. Rozhodni sa aký snímač chceš na gitare mať (Humbucker/ Single coil) a potom to mzeme rozobrať viacej, pretože ja som to skúsil zkrátiť ako sa len dalo, alena tých stránkach je kopa informácií o tých gitarách. Ja som tu napísal iba tie najzákladnejšie.
My Gear:
Ibanez RG370DXL
Cort X-2 BK LH
Korg AX5G
Peavey ValveKing Royal 8

Poslať 06 Máj 2011, 09:33
styrioci Obrázok užívateľa
ADMIN

epifon isto nepouziva to iste drevo ako gibson, nerobia sa v jednej fabrike.
Obrázok

Poslať 06 Máj 2011, 10:17
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Neviem či sa na tvoju muziku hodia P90.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 21 Máj 2011, 20:56
nováčik
nováčik

A mohol by mi niekto opísať tie 3 druhy snímačov? Alnico Classic Humbucker, Gibson USA a tie Gibsony P-90 Single coils? Na akú hudbu sa hodia a tak. Vravel som už že sa do nich nerozumiem tak by som bol fakt vďačný.

Predchádzajúci

Späť na Gitary