Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Gitary SX stratocaster FST-57

SX stratocaster FST-57

...akustické, elektrické a iné

Poslať 29 Mar 2011, 19:20
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

vintage píše:
hral som uz na kadecom ale tieto gitary ma asi prekvapili najviac...mozete tu diskutovat donekonecna. Ta gitara za tu cenu nema konkurenciu...ani v kvalite vypracovania, ani v kvalite zvuku.. Dostal som ju do daru od kamarata...uz ani neviem za co? Odvtedy hravam len na nej. Je uz dost oplieskana...ma uprgrade: preprazcovany a prebruseny hmatnik, ladiacu mechaniku vintage GOTOH, Tremolo Vintage GOTOH a snimace fender CS 68. Je nastavena a zoservisovana u p. Neuzsera....Hra lepsie ako originalny americky fender. Mam doma 50TH anniversary USA model standard strat s CS54 snimacmi...Nechyta sa...je na bazare...vobec na nom nehram. SX je idealna volba pre ludi ktori pochopili ze logo na hlave gitary neznamena nic...A v cine sa dnes vyraba uplne vsetko - snad len custom shopy nie. Kto ma hlboko do vrecka kupi si ju taku aka je...a casom ak ma clovek chut a peniaze tak za cca 400 EUR sa z toho da spravit super gitara...Ja viem niekto si povie ze za to uz ma mexico Fender...ano ale so srackovym hardverom... Som rad ze ju ponuka dalsi obchod na SK a ze ich Marian prezentuje tak dobre nastavene. V muzikeri su v zalostnom stave takze jasne ze kazdy kto to chyti to povazuje za crep. Urcite este jednu zakupim ked sa zbavim americkeho Fendera za 1000 EUR ktory lezi zavrety v kufri a oprety o stenu zatial co SX deriem kazdy den:-) Ta bleda vyzera fajn:-)

Mam podobny nazor s jednou vyhradou a to je miera toho update. Sam osobne mam prerobenu gitaru Fire by LM co je Focus, kopec vymenenych veci, gitarka hra vyborne. Je otazkou pohladu kazdeho, ci sa rozhodne updatovat nieco lacne, o com si mysli, ze na dobry zaklad alebo radsej kupi gitarku vo vyssom leveli...
Okrem toho je to u roznych gitar (znaciek) rozne a zhodnotenie podla mna vyzaduje velke a dlhorocne skusenosti a toto je problem u zaciatocnikov. Musia sa spolahnut na tvrdenie obchodnika alebo nazory na forach, co moze byt niekedy dost skreslene... :arrow:

sx

Poslať 17 Aug 2011, 13:12
yngwie31 nováčik
nováčik

ale vies urobit aj video kde pakujes na tej gitare,chcem vidiet ako sa a ci sa rozladuje.inac velmi pekne gitari.dik 8)

Poslať 17 Aug 2011, 17:24
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

yngwie31 píše:
ale vies urobit aj video kde pakujes na tej gitare,chcem vidiet ako sa a ci sa rozladuje.inac velmi pekne gitari.dik 8)

A čo od toho očakávaš? že ladenie vydrží útok na bagdat ? (bomb diving). Ako jemné vibrato s tým spravíš ale vintage tremolo od toho neni aby si s tým robil prasačiny ala Vai.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 18 Aug 2011, 19:13
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Ondskan píše:
yngwie31 píše:

A čo od toho očakávaš? že ladenie vydrží útok na bagdat ? (bomb diving). Ako jemné vibrato s tým spravíš ale vintage tremolo od toho neni aby si s tým robil prasačiny ala Vai.

AKo pise Ondskan vintage tremolo je v podstate len na ozdobu, po urcitom (dost narocnom) nastaveni sa da ciastocne jemne pakovat ale FR finty, na to zabudni... :arrow:

Poslať 02 Jan 2015, 19:48
DOMINO321 nováčik
nováčik

Mne ju odporučil jeden predavač ale mam dosť obavy :/ nie kvôli značke ale som začiatočník a tak nedokážem presne skontrolovať či nieje niekde chybná a v okolí nepoznam nikoho kto sa vyzna v elektrických gitarach...
Počul som ju zapojenu na nejake lampove kombo... Zvuk celkom pekny no som začiatočník takže to neviem velmi zhodnotiť... Mam ju vzat?

Predchádzajúci

Späť na Gitary