Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Gitary Dowina D-111 LE/DE-111 LE dreadnought

Dowina D-111 LE/DE-111 LE dreadnought

...akustické, elektrické a iné

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Dowina D-111 LE/DE-111 LE acoustic/electro-akustic guitar

K tejto vybornej gitare možem doložiť len priložený text od p.Marinova, pretože táto gitara ma neuveritelny pomer cena a kvalita ako zvukova, tak aj vzhladova... :arrow:

Vazeni priatelia,
dovolujem si Vam oznamit, ze limitovana seria D-111 LE / DE-111 LE je konecne k dispozicii. Limitovana seria pozostava z 510 ks vskutku raritnych gitar. Podarilo sa mi natrafit na " Zlaty Claim " - super rezonancny
material Sitka " Bear claw " - v nasich krajinach znamy aj pod oznacenim " zajacie stopy " , ci "smrek lieskovec".
Smrek je povodom - ako inak z Aljasky - USA . Je to vynimocny akusticky material, z ktoreho po mnohodennej selekcii som osobne vybral asi 10 % z celkoveho testovaneho poctu cca 5000 ks.
A preco limitovana seria? Privlastok je opravneny, pretoze sa nam mozno uz nikdy nepodari natrafit na takyto poklad. Osobne som riadil a manazoval vyrobu tejto serie v januari - februari a myslim si, ze sa praca podarila. Vysledok : mimoriadna zvukova kvalita - sila, dynamika, ton sa neda pretlacit silou uderu. Idealne na styl Country a Rock.
Preto sme zvolili klasicky tvar tela dreadnought a aby sme neoslabili zvukovu kapacitu nastroja aj v pripade elektrifikovanej verzie DE 111 , zachovali sme plny tvar tela , ( t.j. bez cutaway ).
Nastroj je idealny na akordicke rytmicke hranie, krk ma na nultom prazci zakladnu sirku 43 mm (bezne ma Dowina 45 , 46 mm , vhodnu na picking style - hranie prstami ) ale v tomto pripade sme zvolili (myslim spravne ) 43 mm .

Zakladny popis
================================================
horna doska - SITKA smrek Bear claw
telo a luby - mahagon
kobylka - indicky palisander specialneho tvaru , ktory dodava tonu priebojnost a silu
hmatnik - indicky palisander
krk - mahagon
hlavica - preplatovana indickym palisandrom s logom D - Dowina
povrchova uprava - satin v tenkej vrstve
struny Daddario EXP 0.12 s potahovanou ochrannou vrstvou - 4
nasobna zivotnost
rozeta - intarzia palisander
pickguard - priesvitna mimoriadne odolna folia

tvar :
D - dreadnought
DE - dreadnought + EQ Fishman Presys s ladickou

poznamka: Kazdy nastroj je dokonceny na Slovensku , signovany a s poradovym cislom.
Pekny den a vela radosti s muzikou praje S.P. Marinov

Ceny * * * D 111 - LE, MOC 216 Euro s DPH, * * * DE 111- LE, MOC 282 Euro s DPH
nasi forumaci s dalsou 5% zlavou ...

Naše video:
0269_Dowina D-111 LE acoustic guitar http://www.youtube.com/watch?v=2JN82v-bcaA
0270_Dowina DE-111 LE electro-acoustic guitar http://www.youtube.com/watch?v=KsH135FURVc
0271_Dowina DE-111 LE /ladička - tuner/ http://www.youtube.com/watch?v=guODEzIoz6o

Obrázok
Naposledy upravil marianguitar dňa 17 Apr 2010, 21:03, celkovo upravené 9

Status68 nováčik
nováčik

marianguitar píše:
Dowina D-111 LE/DE-111 LE acoustic/electro-akustic guitar

K tejto vybornej gitare možem doložiť len priložený text od p.Marinova, pretože táto gitara ma neuveritelny pomer cena a kvalita ako zvukova, tak aj vzhladova... :arrow:

Vazeni priatelia,
dovolujem si Vam oznamit, ze limitovana seria D-111 LE / DE-111 LE je konecne k dispozicii. Limitovana seria pozostava z 510 ks vskutku raritnych gitar. Podarilo sa mi natrafit na " Zlaty Claim " - super rezonancny
material Sitka " Bear claw " - v nasich krajinach znamy aj pod oznacenim " zajacie stopy " , ci "smrek lieskovec".
Smrek je povodom - ako inak z Aljasky - USA . Je to vynimocny akusticky material, z ktoreho po mnohodennej selekcii som osobne vybral asi 10 % z celkoveho testovaneho poctu cca 5000 ks.
A preco limitovana seria? Privlastok je opravneny, pretoze sa nam mozno uz nikdy nepodari natrafit na takyto poklad. Osobne som riadil a manazoval vyrobu tejto serie v januari - februari a myslim si, ze sa praca podarila. Vysledok : mimoriadna zvukova kvalita - sila, dynamika, ton sa neda pretlacit silou uderu. Idealne na styl Country a Rock.
Preto sme zvolili klasicky tvar tela dreadnought a aby sme neoslabili zvukovu kapacitu nastroja aj v pripade elektrifikovanej verzie DE 111 , zachovali sme plny tvar tela , ( t.j. bez cutaway ).
Nastroj je idealny na akordicke rytmicke hranie, krk ma na nultom prazci zakladnu sirku 43 mm (bezne ma Dowina 45 , 46 mm , vhodnu na picking style - hranie prstami ) ale v tomto pripade sme zvolili (myslim spravne ) 43 mm .

Zakladny popis
================================================
horna doska - SITKA smrek Bear claw
telo a luby - mahagon
kobylka - indicky palisander specialneho tvaru , ktory dodava tonu priebojnost a silu
hmatnik - indicky palisander
krk - mahagon
hlavica - preplatovana indickym palisandrom s logom D - Dowina
povrchova uprava - satin v tenkej vrstve
struny Daddario EXP 0.12 s potahovanou ochrannou vrstvou - 4
nasobna zivotnost
rozeta - intarzia palisander
pickguard - priesvitna mimoriadne odolna folia

tvar :
D - dreadnought
DE - dreadnought + EQ Fishman Presys s ladickou

poznamka: Kazdy nastroj je dokonceny na Slovensku , signovany a s poradovym cislom.
Pekny den a vela radosti s muzikou praje S.P. Marinov

Ceny * * * D 111 - LE, MOC 216 Euro s DPH, * * * DE 111- LE, MOC 282 Euro s DPH
nasi forumaci s dalsou 5% zlavou ...

Naše video:
0269_Dowina D-111 LE acoustic guitar http://www.youtube.com/watch?v=2JN82v-bcaA
0270_Dowina DE-111 LE electro-acoustic guitar http://www.youtube.com/watch?v=KsH135FURVc
0271_Dowina DE-111 LE /ladička - tuner/ http://www.youtube.com/watch?v=guODEzIoz6o

Obrázok

Dobrý deň, zaujala ma táto gitara, moja otázka znie, či tá, ktorá je v súčasnosti v ponuke Vášho e-shopu je jedna z tejto limitovanej série.
http://www.lidlmusic.sk/lidlmusic/eshop ... cka-gitara

V.I.P.
V.I.P.

Tak skladom by mali byť ako D111 CD, tak aj aktuálne novšie modely D555, resp adekvátne J-čkové.
Keď treba viem zistiť, D111 sa myslím dodáva už len vo verzii s cédru (čo je aj lepšie)...

Status68 nováčik
nováčik

marianguitar píše:
Tak skladom by mali byť ako D111 CD, tak aj aktuálne novšie modely D555, resp adekvátne J-čkové.
Keď treba viem zistiť, D111 sa myslím dodáva už len vo verzii s cédru (čo je aj lepšie)...

Dík za odpoveď. Ak som to pochopil správne, tak tá "Limited Edition" už nie je k dostaniu a tá D111S LE, na ktorú som dal link vo svojom predošlom príspevku nie je skladom a nedá sa ani objednať? To "S" znamená solid=masív alebo sitka=smrek? Na ofiko stránkach Dowiny je ten model uvedený stále...
http://dowina.eu/guitars/d-111-s-le/
Ja sa rozhodujem práve medzi D111S LE, D222 a D555. Je pravda, že som žiadnu z nich v rukách ešte nemal, ale príležitostne zájdem k pani Betke do Prešova a ak bude mať nejakú z vyššie uvedených na predajni tak si ich určite vyskúšam. Zatiaľ viem len toľko, že všetko sú to polomasívy a rozdiely medzi nimi sú v tom, že
D111 je vrchná doska smrek, zadná a luby mahagón, sedlo=43 mm
D222 je vrchná doska smrek, zadná a luby zebrano, sedlo=45 mm ( na dowina .eu je ale uvedené, že vrchná doska je z cédru?)
D555 je vrchná doska kanadský céder, zadná a luby mahagón, sedlo=45 mm
Stano T. ,Prešov
P.S. Všetky uvedené modely sú u Vás v e-shope skladom. Tak možno si aj nejakú vyberiem :?:
(ak mi tú kúpu schváli moja spolubývajúca. Rozumej :manželka :D )

Status68 nováčik
nováčik

marianguitar píše:
Stano, všetky tri su fakt výborne v svojej cenovej triede, mne osobne sa najviac páči (zvukovo) D555 :)

No... uvidíme... Resp. "uslyšíme" :D

Status68 nováčik
nováčik

marianguitar píše:
Jasné, je to ako s jedlom, niekto rád sladké, iný možno kysle, niekto rád holky a niekto dolky ... :)

...kukám na dowina.eu : D555 BKW
Parádny kúsok :wink:
http://dowina.eu/guitars/d-555-bkw/

V.I.P.
V.I.P.

Status68, môže byť, ale já (je to aspoň môj názor a moje presvedčenie) pri gitarách razím názor, že striekané gitary nie. Pre kvalitu zvuku (ak sú ostatné parametre rovnaké\ň je najlepšie, ak medzi drevom a tým ostatným nie je žiadna prekážka a teda ani vo forme farby na dreve...

Pre mňa najlepšie matný, nelakovaný povrch alebo keď už lak, tak max. lakovaná. Farba veľmi úspešne upcháva póry dreva a podľa mojich skúsenosti oveľa viacej uberá na "tonuse zvuku" alebo ho aspoň mení, toť moje skúsenosti... :)

Status68 nováčik
nováčik

marianguitar píše:
Status68, môže byť, ale já (je to aspoň môj názor a moje presvedčenie) pri gitarách razím názor, že striekané gitary nie. Pre kvalitu zvuku (ak sú ostatné parametre rovnaké\ň je najlepšie, ak medzi drevom a tým ostatným nie je žiadna prekážka a teda ani vo forme farby na dreve...

Pre mňa najlepšie matný, nelakovaný povrch alebo keď už lak, tak max. lakovaná. Farba veľmi úspešne upcháva póry dreva a podľa mojich skúsenosti oveľa viacej uberá na "tonuse zvuku" alebo ho aspoň mení, toť moje skúsenosti... :)

Šak vravím, resp. píšem...Parádny kúsok. To znamená, že je to pekná imidžovka...Inak súhlas. Ja si myslím, že je to skôr o dopyte po takýchto gitarách...Ak je a ak to trh chce, tak bude aj taká firma , ako Dowina striekať gitary na čierno. Alebo zeleno alebo modro...skrátka ponúkne trhu aj takú alternatívu. Ale to nič nemení na tom, že sú to vo všeobecnosti výborné gitary za výbornú cenu! A preto som ja už aj definitívne rozhodnutý...Moja ďalšia gitara (v poradí štvrtá) bude určite Dowina! Teraz len ešte zlomiť "domáci odpor" :D a ukrojiť z rodinného rozpočtu príslušnú sumičku... :lol:

Status68 nováčik
nováčik

marianguitar píše:
Toto bolo dobre: "Teraz len ešte zlomiť "domáci odpor" :D a ukrojiť z rodinného rozpočtu príslušnú sumičku... :lol:" hahaha!

Ahoj! Tak takmer po roku som tu opäť. "Domáci odpor" zlomený, akurát mi padla do očka ešte jedna gitarka okrem Dowiny D555. A to konkrétne Takamine GD20-NS. Materiálom sú si podobné. A zvukovo a spracovaním? Neviem. Ty náhodou nevieš? Marián...

Späť na Gitary