Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Gitary Akusticke gitary MARRIS

Akusticke gitary MARRIS

...akustické, elektrické a iné

Poslať 17 Máj 2013, 19:59
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Dancul píše:
Pokiaľ nie je bleda alebo uplne čierna, tak by eventualne mohla byt, ale najradšej by som zobral tu JCE-306 to prevedenie je super aj farba, v E-shope ju mate tu na strankach s dodanim 4-5 dni, mam si ju teda tam objednat a potom u vas by sa zostelovala, alebo stranky nie su aktualne? ak by nebola, radsej počkam ešte do leta, hadam sa nieco objavi max. 200 E. Diky

Noo, na výber by bolo v ej cene aj niečo iné, ak možeš, pošlimi sem na szkronu spravu tel. číslo, zavolám, resp. zavolaj mne na 0903/718279, a niečo vymyslíme a samozrejme perfektne nastavíme... :)

Poslať 23 Máj 2013, 12:10
V.I.P.
V.I.P.

Poslať 30 Máj 2013, 21:34
Dancul nováčik
nováčik

Tá Cort-ka AD880 pre nasu lavacku je úplne super, prave sme dohrali pár lahkych country piesni, uz sa chyta, slusny zvuk. Akurat sme zabudli ten manual asi na pulte. Aspoň sa nabuduce sa zastavim a rad by som skusil nejaku elektroakustiku. Prosim ta, tie komba su aj na 12 V - autobateriu? Diky

Poslať 30 Máj 2013, 23:40
V.I.P.
V.I.P.

Tak, komba na 99% nie ale par modelov je aj na bateriu, len tie su určite drahšie oproti 220V verzii. Napr. taký Peavey NanoVYPYR má dokonca možnosť aj pripojiť mikrofon aj gitaru je aj na baterky, cena cca 200 EUR...

Ohľadne manuálu, ku gitare???
Ani som si nevšimol, všetky info ponukám k údržbe aj praci s gitarou na svojich stránkach gitarovej školy...

Poslať 31 Máj 2013, 19:31
Dancul nováčik
nováčik

opravujem, ten manuál / zošit na stupnice, akordy, tony, atď. Sme si to tam včera prezerali až sme to tam zabudli...
Na to kombo som sa pytal preto, lebo susedka z chaty hrala na niečom na autobateriu, dvaja hrali doprovod a ona do toho vybrnkávala melódiu. Nemáme na chate el.

Poslať 11 Máj 2014, 05:35
Silvio nováčik
nováčik

Dobrý deň.. Ako úplný začiatočník som si kúpil používanú gitaru Marris GA20. Chcel by som som sa vás opýtať aké struny sú na túto gitaru vhodné ako aj pre mňa ako začiatočníka.. Predchádzajúci majiteľ na nej mal prvé tri struny kovové, ostatné sú nylonové, čo sa mi nezdá ako šťastné riešenie.

Poslať 15 Máj 2014, 13:41
V.I.P.
V.I.P.

Silvio, nie nie su to struny 3x nylona 3x kovové. Sú to všetko nylonove struny! Len tie basové sú opradené vynutím. Na klasickú gitaru (a obzvlášť ten lacny typ GA20) určite nedavaj kovové struny, lebo ju môžeš zničiť, ale je tam aj viacej vecí, ktoré sú škodlivé, pozdri tu:

HN-001 Čo prináša zámena strún s nylonových na kovové na klasickej gitare
http://www.youtube.com/watch?v=FLXA9BFrdiQ

Alebo najnovšie podobný a doplnený článok tu: http://www.marianguitar.sk/co-prinasa-z ... ej-gitare/

Poslať 16 Máj 2014, 15:06
Silvio nováčik
nováčik

Veru boli kovové a dal ich tam prechádzajúci majiteľ :-/... Už som ale kúpil a natiahol nové nylonové od Rotosound, tak je všetko v poriadku ako ma byť ....... Chvalabohu, zatiaľ sa zdá, že gitara nemá žiadnu ujmu z toho nešťastného počinu.

Predchádzajúci

Späť na Gitary