Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Gitary Akusticke gitary MARRIS

Akusticke gitary MARRIS

...akustické, elektrické a iné

Poslať 13 Jan 2012, 23:59
lukas-sk nováčik
nováčik

Zdravim. Ja sa mozno opytam troska vedla. Chcem si kupit Marris Jumbo gitaru. Lubi sa mi zvukovo aj dizajnovo, bol som si ju skusit, mne to sedi aj s cenou, ktoru za nu ponukaju. :wink:
Len som teraz pocul z viacerych zdrojov, ze preglejkove gitary casom stracaju svoj zvuk. Ako ide mi len o to, ci to dajaka fama abo ozaj je to tak. Ak je to tak, cim je to zapricinene :?: Ake mate skusenosti :?: dik vopred za odpoved :wink:

Poslať 14 Jan 2012, 10:31
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Tak s gitarou to maš tak trochu ako s vínom :)
To či gitara časom bude hrať lepšie alebo horšie tak trochu závisí aj od toho ako s tým nástrojom budeš zaobchádzať, skladovať ho, kam sa to bude vláčiť atd. A samozrejme aj cenova relácia nástroja by mala korešpondovať s týmto...
Ja mám tie najlepšie súsenosti s gitarami MARRIS, vzhľadom na ich cenovú reláciu oproti iným značkám. Osobne tieto nástroje aj predávam a uprednostňujem ich.
Moc sa strachuješ čo bude za pár rokov, ako to bude hrať. Nerieš to moc, bavíme sa o gitarách v lacnej cenovej triede, osbone si myslim (z dlhoročnej praxe), že to aj časom hrá (pri zohladneni veco čo som písal hore).
Osobne ti to mozem len doporučiť, a keby si to kupoval u mňa, tak máš navyše zdarma komplet kontrolu, nastavenie a zriadenie nástroja, prípadné jemné dobrúsenie sedlové pražca tak, aby to bolo tip - top... 8)

Poslať 14 Jan 2012, 11:45
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

To strácanie zvuku je podľa mňa skôr tým, že postupujúcim časom sa človek stáva viac náročnejším na zvuk, gitary, ampy, krabičky, káble... :D Osobne by som to neriešil. Za 5 rokov už možno hrať nebudeš, alebo si kúpiš niečo lepšie. :wink:
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 14 Jan 2012, 15:41
V.I.P.
V.I.P.

Presne tak, opakujem, za tie peniaze su to vyborne gitary.
Samozrejme, ani jeden nastroj nie je robnaky, takze treba vybrat, alebo dat si vybrat skusenejším... :)

Poslať 14 Jan 2012, 15:58
lukas-sk nováčik
nováčik

jasne chapem :D keby ste mi dali do ruk heligonku, hned poviem ci stoji za to 8) . Pri gitarach az taky narocny/zrucny nie som. Teraz mam dve "prepotopne" cremony. Spanielku som daval dokopy, lebo mala odlomenu hlavu, ale teraz sa na nej hra dobre a zneje velmi fajn. Horsie s jumbom. To je hluche jak pen :D . Jedine plus, ktore ma, je ze drzi ladenie jak svina. Ked ju aj po 2-tyzdnoch chytim do ruky, vobec sa nerozladi.
Preto som sa pozeral po gitarach a prv som sa ohladol po Takaminke g220 ns a potom mi padol zrak na Marrisky. Ako nic specialne nehladam, na pohodove domace hranie, ale nech to pekne zneje. No ta tak.
Ale diky za odpovede. Marrisku mam vyhladnutu v ifm melody v presove (tam byvam) na zapad sa mi koli gitarke nechce jazdit, ale dik za ponuku aj s nastavenim, potesilo :wink:

Poslať 14 Jan 2012, 16:07
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

lukas-sk píše:
jasne chapem :D keby ste mi dali do ruk heligonku, hned poviem ci stoji za to 8) . Pri gitarach az taky narocny/zrucny nie som. Teraz mam dve "prepotopne" cremony. Spanielku som daval dokopy, lebo mala odlomenu hlavu, ale teraz sa na nej hra dobre a zneje velmi fajn. Horsie s jumbom. To je hluche jak pen :D . Jedine plus, ktore ma, je ze drzi ladenie jak svina. Ked ju aj po 2-tyzdnoch chytim do ruky, vobec sa nerozladi.
Preto som sa pozeral po gitarach a prv som sa ohladol po Takaminke g220 ns a potom mi padol zrak na Marrisky. Ako nic specialne nehladam, na pohodove domace hranie, ale nech to pekne zneje. No ta tak.
Ale diky za odpovede. Marrisku mam vyhladnutu v ifm melody v presove (tam byvam) na zapad sa mi koli gitarke nechce jazdit, ale dik za ponuku aj s nastavenim, potesilo :wink:

Určite v prešove je i Lidlmusic, keď napíšeš mariánovi, tak ti ju nastaví a prepošle do prešovskej predajne. Alebo sa môžte dohodnúť ináč.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 14 Jan 2012, 16:26
lukas-sk nováčik
nováčik

heh... shak :D .. to je ifm melody :D
http://forum.lidlmusic.sk/viewtopic.php ... 8e9524f63d
ked je to toto.. pani Betka, veduca, hej pozname sa :wink:

Poslať 14 Jan 2012, 20:16
lukas-sk nováčik
nováčik

taze sa bude dat dohodnut? nejak tak, ze by som si ju mohol u pani Betky :D vyzdvihnut? Lebo ako je si myslim celkom rozumne si ju nechat prekontrolovat a nastavit profikom :wink:

Poslať 15 Jan 2012, 12:03
V.I.P.
V.I.P.

lukas-sk píše:
taze sa bude dat dohodnut? nejak tak, ze by som si ju mohol u pani Betky :D vyzdvihnut? Lebo ako je si myslim celkom rozumne si ju nechat prekontrolovat a nastavit profikom :wink:

Tak v prvom rade treba upresnit o ktory presne model sa jedna a potom mozeme pokracovat... 8)

Poslať 12 Máj 2013, 17:36
Dancul nováčik
nováčik

Zdravím, som tu prvý krát, prosim poradte, chcel by som gitaru, najlepšie elektro-akusticku paci sa mi MARRIS JCE-306 SB, ako aj MARRIS DCE-306 SB, alebo niečo ine? Cenovo max. 180 E. Doteraz som mal Cremonu s piezosnímačom prerobenú na kovové 9 struny a male kombo. Dcera ma drenautku a brat 12-ku. To jumbo by bolo asi najvhodnejsie na zvuk. Hrame pri ohni, country, folk ... tie videa mi moc nepomohli. Vdaka

Poslať 13 Máj 2013, 09:37
V.I.P.
V.I.P.

Dancul píše:
Zdravím, som tu prvý krát, prosim poradte, chcel by som gitaru, najlepšie elektro-akusticku paci sa mi MARRIS JCE-306 SB, ako aj MARRIS DCE-306 SB, alebo niečo ine? Cenovo max. 180 E. Doteraz som mal Cremonu s piezosnímačom prerobenú na kovové 9 struny a male kombo. Dcera ma drenautku a brat 12-ku. To jumbo by bolo asi najvhodnejsie na zvuk. Hrame pri ohni, country, folk ... tie videa mi moc nepomohli. Vdaka

Tak najskôr sa spýtam, načo ti bude elektro-akustika pri ohni?
ALEBO TO TO TEDA NEBUDE LEN PRI OHNI?

Poslať 14 Máj 2013, 21:05
Dancul nováčik
nováčik

Sorry, zle som sa vyjadril, najprv som rozmyšľal nad čisto akustickou, ale napr. pri vybrnkávaní rozložených akordov pri pomalých pesničkách by sa mi zišla elektricko-akusticka. Ta Cremona sice pekne hrala, ale len v horných pražcoch, potom už dobre neladila. Prechod na kovove struny / problem. Mam aj starší flanger a hralo to dobre aj na domace kino. To jumbo MARRIS JCE-306 SB sa mi pači aj dizajnovo. Máte ho aj na predajni v PN? Som z HC. Dík

Poslať 15 Máj 2013, 16:43
V.I.P.
V.I.P.

Dancul píše:
Sorry, zle som sa vyjadril, najprv som rozmyšľal nad čisto akustickou, ale napr. pri vybrnkávaní rozložených akordov pri pomalých pesničkách by sa mi zišla elektricko-akusticka. Ta Cremona sice pekne hrala, ale len v horných pražcoch, potom už dobre neladila. Prechod na kovove struny / problem. Mam aj starší flanger a hralo to dobre aj na domace kino. To jumbo MARRIS JCE-306 SB sa mi pači aj dizajnovo. Máte ho aj na predajni v PN? Som z HC. Dík

Tak v podobnej cenovej relacii mame aj ine gitary +/- ale JCE-306 momentalne ani vyrobca skladom nema. Musim zistit aktualne čo má. Mam tu ejdnu CORT-ku 810 el-ak. ta je super...

Poslať 15 Máj 2013, 22:51
Dancul nováčik
nováčik

Pokiaľ nie je bleda alebo uplne čierna, tak by eventualne mohla byt, ale najradšej by som zobral tu JCE-306 to prevedenie je super aj farba, v E-shope ju mate tu na strankach s dodanim 4-5 dni, mam si ju teda tam objednat a potom u vas by sa zostelovala, alebo stranky nie su aktualne? ak by nebola, radsej počkam ešte do leta, hadam sa nieco objavi max. 200 E. Diky

PredchádzajúciĎalší

Späť na Gitary