Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra GuitarMania Gitary Schecter Omen6 Extreme Tobaco Sumburst

Schecter Omen6 Extreme Tobaco Sumburst

...akustické, elektrické a iné

Poslať 19 Feb 2009, 17:30
Nováčik Obrázok užívateľa
štamgast
štamgast

tie dreviny som si nevsimol-som slepí :D

a mozno este jeden rozdiel a to:recenzia na Omen 6 hovorí: "Celkově jsem při hře slyšel hlavně výšky a vyšší středy a něco z basů, nižších středů zde bylo méně."
Možno u Omen 6 Extreme bude viac stredov a basov...
New begining :)

Poslať 19 Feb 2009, 17:50
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

pokial mas zaujem o kupu treba vyskusat .. recenzii sa moc nedrz ..

Poslať 19 Feb 2009, 18:03
štamgast
štamgast

ono je tu ten problem co som uz spominal a to ze najprv sa musim dostat na gympel(co je malo pravdepodobne ale nádej umiera posledná) a zatial robim len prieskum...

a ono som myslel ze recenzie môžu poslúžíť ako informativny material

Poslať 19 Feb 2009, 18:24
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

material ano ale v urcitych medziach .. vsetko je subjektivny nazor .. najprv si musis vypocut to co tym recenzista myslel .. aby si dosiahol to co on musis mat (ked z toho vynecham ruky) aspon ten aparat co on .. to vsetko za predpokladu ze ti bude vyhovovat to co jemu .. a aj pritom vsetkom ti to moze hrat inac ..

mne by napr. recenzia povedzme od Jeffa Loomisa s gitarou Schecter v spojeni s aparatom Engl asi povedala viac ako nejaky Janko z Hornej Dolnej s gitarou Schecter v spojeni povedzme s aparatom Marshall .. a ja radsej robim prieskum usne-strucne ako podla recenzii ..

Poslať 19 Feb 2009, 18:49
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Nováčik píše:
ono je tu ten problem co som uz spominal a to ze najprv sa musim dostat na gympel(co je malo pravdepodobne ale nádej umiera posledná) a zatial robim len prieskum...
a ono som myslel ze recenzie môžu poslúžíť ako informativny material

Chapem ta, ze zhanas info,ale riesis tu uz take detaily a pritom vec v nedohladne ale hlavne este si nemal ani jednu s tych Sechecteriek v ruke... :?
Treba si najskor prist vyskusat niekolko gitar Schcecter ako ti padnu doruky a az potom riesit detaily. Mozno sa ti "do ruky" zapaci od tejto firmy aj iny model co tu mame... :wink:

Poslať 19 Feb 2009, 18:52
štamgast
štamgast

len ja nemam kedy prist vyskusat takze tak...
a co sa tyka tych detajlov tak viem ze je to prehnane sa tym zaoberať...
a k tomu usne-strucne tak ukazky(tie co tu dal Marian) som si vypocul ale mne to nic nepovie akurat to ze sa mi ten zvuk paci ale zase ono tu je pouzity Bandit 112+Gerhat preamp a ja budem mat pravdepodobne Rage 258 a ziaden efekt a to je tiez rozdiel vo zvuku

Poslať 19 Feb 2009, 19:42
ArEs Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

tak to potom nebudes mat ani cas na hranie .. alebo sa da ist systemom pokus-omyl .. kupis, nepaci sa predas .. ale to ta vyjde pekne draho .. mal by si si najprv asi dat doporiadku ostatne veci a potom spekulovat .. pokial sa chces venovat hudbe tak ta si toho casu vyzaduje viac ako len cas na vyskusanie .. :wink:

Poslať 19 Feb 2009, 19:46
štamgast
štamgast

teraz nemam cas lebo sa pripravujem na primacky, ale ked budem na gymply tak bude casu o dost viac.

Takze pytam sa ci by niekto nemohol urobit zvukovu ukazku tejto gitary,Schecter Omen 6 Extreme, s kombom Rage 258

Poslať 19 Feb 2009, 20:59
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Nováčik píše:
teraz nemam cas lebo sa pripravujem na primacky, ale ked budem na gymply tak bude casu o dost viac.
Takze pytam sa ci by niekto nemohol urobit zvukovu ukazku tejto gitary,Schecter Omen 6 Extreme, s kombom Rage 258

Lenze to nie je zas tak jednoduche. tu gitaru mam uz v robote a kombo Rage tiez.
Ale prosim ta, garantujem ti, ze na domace ucely ti taka gitara s Rage-158, pripadne Rage-258 bude stacit... 8)
Inak ukzka Rage-158 je tu u na na fore, tu je link:
http://www.lidlmusic.sk/files/peavey_rg ... 749838.mp3
A na 258-cku tiez tu na fore, link: http://www.lidlmusic.sk/files/peavey_rg ... 761004.mp3

Poslať 18 Jan 2011, 16:23
madl nováčik
nováčik

Velmi sa mi paci tento typ (aj zvukovo), pozrel som tu dostupne ukazky a rad by som sa opytal, ci vam presla cez ruky aj Omen 6 Extreme FR, teda s floyd rose. Ake su skusenosti, ak ano, pripadne ake su vase postrehy s FR na gitarach Schecter?
Ako by sa dal charakterizovat hmatnik Schecter? Mozno povedat, ze je rychly/pomaly v porovnani s nejakym inym typom/vyrobcom/druhom gitar? Pocul som chlapcov s gitarami rozpravat o rychlych a lenivych hmatnikoch. Ci to bolo o rukach? :lol: Teraz neviem...

Poslať 18 Jan 2011, 16:42
štamgast
štamgast

neviem či je rýchly hmatník to, že sa na ňom dá hrať rýchlo, ale ak hej, tak sa dá ;) mám tú gitaru bez FR a som plne spokojný

Poslať 26 Jan 2011, 16:47
madl nováčik
nováčik

marianguitar píše:
Chapem ta, ze zhanas info,...
Treba si najskor prist vyskusat niekolko gitar Schcecter ako ti padnu doruky a az potom riesit detaily. Mozno sa ti "do ruky" zapaci od tejto firmy aj iny model co tu mame... :wink:

Pani, kde by som tak mohol chytit do ruk tu Schecteru v BA alebo blizko od BA? Rad by som skusil Omen 6 Extreme (no nebranim sa ani inemu cenovo podobnemu modelu), ak by bol k dispozicii na skusku pripadne aj nejaky lampas, tak dojdem rad. Dakujem.

Poslať 26 Jan 2011, 17:27
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

Určite v Piešťanoch.
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification

Poslať 27 Jan 2011, 09:43
madl nováčik
nováčik

Ano, to som si vsimol, ze ich predava aj lidlmusic a ten je v PN. Iba som sa pytal, ci nahodou tieto gitary nepredavaju aj v BA, lebo v tych predajniach, co poznam som tuto znacku zatial nevidel.
Ale aj tak dakujem za tvoju odpoved.

Poslať 27 Jan 2011, 10:04
Ondskan Obrázok užívateľa
stály inventár
stály inventár

V BA konkrétne neviem, ale do Piešťan z BA máš podstate na skok, či už vlakom, alebo autom a keď tam vyčekuješ Mariána tak si možno okrem novej gitary i odnesieš i kopu rád...
Guitarist level - 16
Experience/Next level: 64292000/5532600
Gear:
Godin Progression w/ RM Pickups Magic Rails
Schecter C1 w/ SD TB4 + SH2
Laney TT50H
Checha 1x12" open back - Celestion GT12-75
T.C. Electronic G-Sharp
CarlMartin 2Wah
Korg PitchBlack
Alesis iO2 Express + Amplitube 3 + Reaper
http://bandzone.cz/guitarelectrification