Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Iné nástroje Bicie nástroje Blana na kopak

Blana na kopak

Vsetko, co by ste chceli vediet o bicich..

Poslať 20 Nov 2007, 10:56
LP_drummer Obrázok užívateľa
inventár
inventár

nazdars...chcem sa poradit aj s viacerymi bubenikmi,ktori maju mozno viacej skusenosti ako ja...potrebujem poriadnu blanu na kopak,aby som z neho vytlacil riadne basy a aj tlaky...ako je tu aj niekde spominane,mam Sonor Force 3005,celojavor,ale len 20"x17,5"...tak preto z neho chcem vytiahnut maximum,co mi vie dat,je mi jedno kolko ta blana bude stat,ja chcem proste vediet,ktora mi ponukne to,co chcem...teraz tam mam blanu Evans EQ2 batter clear...rezonancka je Sonor by Remo,čierna,s tlmiacim prstencom zvnutraa otvorom na mikrofon...mam vymenit aj tu? myslim ze tu asi ani nebude treba
za pripadne rady,diq moc 8)
DRUMS : SONOR 3005 AUTUMN HIGH GLOSS FUSION 2 SET
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
PEDAL : SONOR DP 492 S DOUBLE BASS DRUM PEDAL
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"
STICKS : GOODWOOD 7A & CSIBI STICKS 4

Poslať 22 Nov 2007, 21:32
mmimoman nováčik
nováčik

noo...podla tabulky co ma evans na stranke su tam iba taketo varianty : EQ3 coated, emad, emad2 a emad coated ...mozno aj EQ4 coated :D ...proste je toho dost ale ked si s tou EQ2 clear neni spokojny tak neviem...mozno by to chcelo emad ... kamarat ho ma na nejakych brezovych ludwigoch (22" je) a robi to fakt poriadne basy a tlak...
hmmm a si si isty ze s tym co mas sa to neda nejako dobre naladit a vytlmit?...predpokladam ze si uz skusal ale ako mas naladenu rezonacku?...lebo ked mas nedostatok basov tak mozes skusit tak ze udernu mas relativne volnu a trocha pritlmenu a rezonacku viac pritiahnutu(treba sa s tym pohrat) a vobec netlmenu...to by mohlo pomoct...alebo je taka varianta ze obidve navolno a poriadne to vytlmit(kludne aj do polky kopaku)...pripadne skus identifikovat zdroj vyssich frekvenci ( predpokladam ze tam nejake su kedze chces viac basov) ...napr tak ze popros niekoho nech ti slape na kopak a ty skus identifikovat odkial to lezie...ak z udernej tak ju skus viac pritlmit alebo sa pohrat s ladenim (alebo obidve) a ak sa ti to z tej udernej nijako nepodari odstranit tak fakt potrebujes novu blanu...v rezonacke az taky velky problem nevidim...aj ked neviem ci ta origos cierna od sonoru neni daco akoze ambassador..

mne sa podarilo z mojho 20"x16" 505 kopaciku vytrieskat poriadne basy (netlmena pekne rezonujuca rezonacka) ale furt mi tam pocut taky vysoky ton (uderna je coated ambassador - tu musim vymenit :D )

Poslať 23 Nov 2007, 12:04
inventár
inventár

to mmimoman....neboj skusal som uz vsetko mozne,sak inac by som sa nerozhodol kupit novu blanu...s touto som experimentoval dost dlho..uz som mal aj tak,ze uderova uplne povolena,sroby dotiahnute len tak,aby sa nehybali po obruci a predna tiez povolena,potom som prednu dotiahol...a tak...ono nie ze by to bolo zle,to bolo vzdy fajn,co sa odtial vytiahlo....ale na moj vkus,co ja viem...ja viem ze z toho moze vyliezt este viac,tak preto som sa rozhodol nahodit tam inu blanu...a co sa tyka tej Evans Emad tak uz ju mam objednanu...predvcerom som ju objednal,po diskusii s radeq-om...mi ju odporucil...a aj jeden bubenik u nas v seredi ju ma a to je nehorazne co to robi...On ma tiez Sonor-y,ale Delite r.vyroby 2003 a kopak tiez 20"....viem ze je to o nieco vyssia rada ako 3005 ale zas az taky strasny rozdiel tam nebude...obidvoje su javorove,cize rozdiel nebude az taky priepastny..takze ocakavam nieco podobne ako ma on... 8)
no ved uvidim,onedlho by mi mala prist,tak potom hned zreferujem co to da... :P
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"

Poslať 24 Nov 2007, 13:35
sepak Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Urcite potom napis ako ti ta blana vychadza zvukovo a tak... :?:

Poslať 24 Nov 2007, 16:46
mmimoman nováčik
nováčik

ok tak dobre potom...zvedavy som

Poslať 24 Nov 2007, 20:23
inventár
inventár

jasne.hned jak dojde ju osadim,pohram sa s tym a dam vediet...dufam ze uz budem spokojny :wink:

Späť na Bicie nástroje