Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Iné nástroje Bicie nástroje Čistenie činelov

Čistenie činelov

Vsetko, co by ste chceli vediet o bicich..

Poslať 05 Okt 2007, 14:21
LP_drummer Obrázok užívateľa
inventár
inventár

čím čistíte svoje "pliešky" ? Používate tie tekute pripravky ako napr. Dunlop a podobne alebo mate nejaku svoju metodu,ako si to zjednodusit...
ja pouzivam SITOL-je to taka tekutina na lestenie plechov,zeleza a podobných vecí...docela dobra vecicka...
lebo som pocul ze hentie Dunlop a tak ze to je len na odtlacky prstov a lapotance..ze ked je cinel spinavy alebo su tam stopy po udoroch paliciek,ze to nepomoze...
inak s tym Sitol-om je vsetko O.K. len by som sa chcel este opytat ze s akou handrou lestite cinele s brilliant (vysoko lesklou) upravou...
mal som jeden brilliant crash a vylestil som ho s klasickou handrou ostal strasne skaredy jak posypany nejakym praskom...uz vobec nemal taky lesk ako predtym...niekto mi radil ze flanel je na to najlepsi,ale radsej som to este neskusal....iba ak by s tym mal niekto pozitivne skusenosti 8)
DRUMS : SONOR 3005 AUTUMN HIGH GLOSS FUSION 2 SET
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
PEDAL : SONOR DP 492 S DOUBLE BASS DRUM PEDAL
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"
STICKS : GOODWOOD 7A & CSIBI STICKS 4

Poslať 05 Okt 2007, 15:08
mmimoman nováčik
nováčik

no mne niekto vravel ze sitol neni dobry, vraj to nici cinel....a ja som cistil svoje stare pst3ky nejakym dunlopom ale to bolo hrozne nanic takze teraz radsej necistim vobec :D ...otlacky od prstov mi az tak nevadia a iba na HH sa mi robi taky sajrajt od paliciek/ whipiek / metliciek ktory sa da normalne "mechanicky" dat dole...ostatne radsej neriesim

Poslať 05 Okt 2007, 15:22
inventár
inventár

hej? no mne to prave bubenik odporucil ten sitol....no jo,ale vis ja mam strasne zasratu hlavne hajtku...a to ma sere...nejaka splashka alebo crashka to je nic,ked sa na tom nehra furt...a rajdu mam taku pop*ci upravu ze tam neni ani odtlacky ani sajrajt vobec videt...len ta hajtka do frasa...
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"

Poslať 05 Okt 2007, 15:25
mmimoman nováčik
nováčik

aha...tak to je dost blbe...no ja nevim...ak ti to ale funguje dobre tak to je asi ok

Poslať 05 Okt 2007, 15:31
inventár
inventár

no vies este som s tym problem nemal,len teda s tou jednou brilliant crashkou,ale inac funguje to dobre...ale take tie profi drahsie cinele s tym radsej necistim

Poslať 06 Okt 2007, 13:03
OondroO Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

ja cistim takou pastou vola sa to , ze wenol..(ma to cerveny obal).. o 100% to cisti lepsie ako Sitol....(pasta je tusim robena na auta atd .. )
Obrázok
Obrázok
ObrázokD-R-U-M-S are my LIFE !!!Obrázok

Poslať 06 Okt 2007, 15:51
inventár
inventár

you,a kde si to kupil...v drogerii alebo niekde v autopotrebach?

Poslať 06 Okt 2007, 20:18
nováčik
nováčik

mno , najprv by som sa musel spytat brachu ... on to tusim doniesol z konzervy z Blavy , ... newim , len wiem , ze je to na auta, ... ja si to vzdy natriem na cinelu , a so zubnou kefkou to zacnem lestit , .. potom len handra , a zotriem vsetku spinu... 8)
Obrázok

Poslať 06 Okt 2007, 22:30
mmimoman nováčik
nováčik

hmmm zubna kefka sa mi zda byt trocha drsna na cinely...

Poslať 06 Okt 2007, 22:39
nováčik
nováčik

mmimoman píše:
hmmm zubna kefka sa mi zda byt trocha drsna na cinely...

jj , ..ale co to moze sprawit starej Amatke ??? tu amatku mam este z dychovky , ..ked som nemal cinelu , isol som za nima , ci nemaju neco staree , ..a taq som si donesol hento .. :oops:
pre nove cinelky staci natriet a potom s handrou vypucovat ... :wink:
Obrázok

Poslať 07 Okt 2007, 12:20
mmimoman nováčik
nováčik

aha ked amati tak to je ok ;)

Poslať 08 Okt 2007, 09:41
inventár
inventár

jj...amati su neznicitelne plechy...ale fakt ze plechy

Späť na Bicie nástroje