Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Iné nástroje Bicie nástroje Cenovo dostupná ale slušná dvojšlapka

Cenovo dostupná ale slušná dvojšlapka

Vsetko, co by ste chceli vediet o bicich..

Poslať 06 Aug 2007, 17:30
LP_drummer Obrázok užívateľa
inventár
inventár

no thak potom ti odporucam Mapex XLP Forge XL...ja som ju mal...da sa zohnat za nejakych 3500,-...ma 3-polohove kladivka...
http://www.fan.com.pl/sklep/product_info.php?cPath=36_65&products_id=868
DRUMS : SONOR 3005 AUTUMN HIGH GLOSS FUSION 2 SET
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
PEDAL : SONOR DP 492 S DOUBLE BASS DRUM PEDAL
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"
STICKS : GOODWOOD 7A & CSIBI STICKS 4

Poslať 07 Aug 2007, 11:38
sasha Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

no tak to uz znie lepsie vidiiis ze sa daaaa ete lacnejsie. :P

Poslať 07 Aug 2007, 15:47
inventár
inventár

da sa len treba vedet zohnat...ja som s nou bol dost spokojny...keby si povedala pol roka dozadu,predal by som ju tebe...
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"

Poslať 07 Aug 2007, 18:24
sasha Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

hehehe len ma tenku retaz nemaaa?

Poslať 08 Aug 2007, 09:53
inventár
inventár

neeee...normalnu...jednoretaz...klasicka...neviem ty si mozno niekde videla dvojretaz a preto sa ti zda tenka...ale co by si chcela za tie peniaze...

Poslať 08 Aug 2007, 09:55
sasha Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

oki budem nad tym rozmyyyslat ale najprv musiiim kupit ten hihat stojan len ho teraz nemajuu
:(

Poslať 08 Aug 2007, 12:50
inventár
inventár

ok...porozmyslaj...ale ked to bude tvoja prva dvojslapka,tak myslim ze budes spokojna...lepsie jak nejaka NRG alebo nieco podobne...

Poslať 08 Aug 2007, 20:21
sasha Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

jou jou tak budem nad tym rozmyslat :lol:

Poslať 21 Sep 2007, 15:45
kupko nováčik
nováčik

celkom v poriadku su aj starsie tamy ja mam aspon dobru skusenost bol to moj zatial jediny dvojpedal neviem presne co to bolo DP.... bol to jeden z prvych "powerglide" modelov este ozubeny jednoretaz no jedine co pochybilo boli strunky a klby pri patach boli vyslapane tak som to rozobral vybrusil nalakoval a naastil utesnil a potom....isla ako gula a pak som ju predal lebo som bol vtedy este dost beginer a prava noha sa nezdokonalovala tak kvoli technike som ju pustil myslim ze za 2500 takze v tych medziach...a fakt to hralo ako dive.....
PEARL positive
Pearl, Zildjian, Istanbul.
GoodWood 7A wooden tip

Poslať 27 Jan 2008, 17:29
Style Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

...a co tak ceknut nejaku AXIS, alebo este lepsie Trick Pro 1V Detonator 8) tie uz tak lacne nie su, ale pomaly zahraju aj same.
Kazdopadne ja som mal dlhu dobu Yamahu Flying Dragon - Direct Drive a bol som nadmieru spokojny, najviac vsak s priamym prevdom, cize ziadna retaz ani nic podobne...reakcia na zoslapnutie je okamzita a su zamedzene oscilacie slapky...Dnes sa da kupit za dobru cenu...ale len v bazare...ale najdete ju aj pod nazvom DFP9410
No ale kebyze si mam mozno vybrat z noviniek, urcite by som chcel skusit B.O.A. Pedal System od PacificDrums...
Basix Custom 717, Meinl, Yamaha Flying Dragon - DD, Evans.

Poslať 28 Jan 2008, 11:21
inventár
inventár

takze mily Style a teraz si ma nacisto zabil...uz som definitivne rozhodnuty ze tu Yamahu DFP9410 kupim...viem co je to za slapku,skusal som ju,ale nevedel som sa rozhodnut ci mam do toho investovat..nova stoji tusim nejak okolo 11 - 12 litrov. ..uvidim,mozno ju najdem aj niekde na bazari...ale to je PANI slapka...ten prevod reaguje este skor jak stihnes vobec slapnut :lol: takze sa skusim zbavit mojej Sonor double-ovky a kupim hentu Yamahu..som sice Sonor-ak jak maria,ale neviem ci Sonor ma nejaku slapku s priamym prevodom Direct drive...takze zatial kym take nieco nevymyslia,prechadzam ku konkurencii :lol: ale iba pri dvojslapke :wink: bicich sa nevzdam 8)

Poslať 28 Jan 2008, 20:49
Style Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

LP_drummer píše:
takze mily Style a teraz si ma nacisto zabil...uz som definitivne rozhodnuty ze tu Yamahu DFP9410 kupim...viem co je to za slapku,skusal som ju,ale nevedel som sa rozhodnut ci mam do toho investovat..nova stoji tusim nejak okolo 11 - 12 litrov. ..uvidim,mozno ju najdem aj niekde na bazari...ale to je PANI slapka...ten prevod reaguje este skor jak stihnes vobec slapnut :lol: takze sa skusim zbavit mojej Sonor double-ovky a kupim hentu Yamahu..som sice Sonor-ak jak maria,ale neviem ci Sonor ma nejaku slapku s priamym prevodom Direct drive...takze zatial kym take nieco nevymyslia,prechadzam ku konkurencii :lol: ale iba pri dvojslapke :wink: bicich sa nevzdam 8)

Caves LP_drummer,
Som rad, ze som Ti pomohol v rozhodovani, kazdopadne musim este raz podotknut, ze na vyssie uvedenom double pedali som fical cca 4-5 rokov a musim konstatovat a potvrdit, ze nic lepsie som doteraz nemal...a to som postriedal kopec slapiek, no direct drive flying dragon resp. DFP9410 je THE BEST!!! Kazdopadne, je tiez pravda, ze ten TRICK je oproti tej yamahe 1000 a jedna :) no na druhej strane za cenu cca 11500 Skk je ta Yamaha najlepsia volba co sa tyka direct drive, pochybujem, ze tu bude vela drummerov, ktori pouzivaju nejaku AXIS big foot zaq 18K alebo TRICK Big Foot za 27K :lol:

Poslať 28 Jan 2008, 20:56
Style Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

sasha píše:
jou jou tak budem nad tym rozmyslat :lol:

Caves sasha, skus ceknut tu Yamahu o ktorej sme sa tu bavili s LP_drummer-om, naozaj je to uz proffesional model slapka a je za bajecnu cenu...nechcem prehanat ale ja som ju dakedy kupil o 4 litre drahsie ako stoji dnes...a to je myslim do 12tis. Skk veruze sa fest oplati, je hutna, pevna, pedal reaguje na nohu este skor ako sa ho dotknes ;) srandujem samozrejme a co sa tyka kardanu, drzi jak boh a aj celkove dielenske spracovanie je dost masivne, cize neprosi si zaobchadzanie v rukavickach...cize co sa mojich skusenosti s tymto modelom tyka...vrele doporucujem...

Poslať 29 Jan 2008, 10:11
inventár
inventár

parada...toto som potreboval pocut...zacinam pracovat na predaji mojej Sonor-y a kupe tejto Yamahy...kokooooos... 8) veru si ma potesil tym co si o nej napisal :twisted:
co sa tyka tej Trick...poznam aj tuto firmu,ale zas az take peklo nepotrebujem...ja nevyuzivam obidve slapky vkuse v kazdej pesnicke...je to asi tak 50 na 50 co sa tyka pouzivania jednej respektive dvoch noh pri hrani s kapelou...

Poslať 29 Jan 2008, 13:59
Style Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

caves LP_drummer, vsimol som si, ze sem zvyknes chodievat v priblizne rovnakom case, zeby si sa v praci nudil??? :lol:
Kazdopadne, som velmi rad, ze sa Ti moje odporucania hodili a pomohli Ti v rozhodovani, by the way, ked si niekde na youtube preklikas the best pedals in history alebo tak nejak, zistis, ze je ich tam do countdownu zaradenych cca 15 kuskov a tato yamaha sa umiestnila myslim niekde na 7 mieste co je v takej konkurencii ako DW, TRICK, ci AXIS, resp. IRON COBRA veeelmi slusne umiestnenie a nesmieme zabudat aj na jej baaaajecnu, priam az neuveritelnu cenu v porovnani s vyssie uvedenymi a v neposlednom rade, ked si ju vsimnes, na kazdom pedali, resp. foote, ma malu poznamocku a sice: PROFFESSIONAL MODEL! a to uz o niecom svedci, mal som pred nou aj podobnu Yamahu, no s retazovym prevodom - double chain a to sa neda porovnat...naozaj s nou zahras cokolvek a co som donedavna ani netusil, kedze mam nohu cislo 11, da sa na nej kupodivu (kedze ma kratsi foot ako AXIS ci TRICK Big Foot) zahrat perfektne aj tzv. metoda HEEL-TOE, cize v podstate, ked hras dvojkopom osminy, zapojis eel toe a ficis sestnastiny beztoho aby si musel hrat celou nohou sestnastiny :)
Co sa tyka vyuzivania double pedalu, ja pouzivam dost casto, ale nie na "sypacky" no na efekty, kedze hrame progress, dost sa nohami vyhram paradiddle, shuffle, double paradiddle a podobne :) skusam co sa da

PredchádzajúciĎalší

Späť na Bicie nástroje