Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Iné nástroje Bicie nástroje Zacinam s bicimi čo kupiť za malo penez?

Zacinam s bicimi čo kupiť za malo penez?

Vsetko, co by ste chceli vediet o bicich..

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Takuto otazku dostavam dost casto. Ale ako gitarista sa drzim pri odpovedi len naucenych veci a pochytenych postrehov od drumerov. :(
Kto mate chut a ochotu, napiste svoj nazor co kupit, coho sa drzat a co si vsimat. Berme to ze "slovak ma hlboko do vrecka" taakze hladajme financne prijatelne riesenia, :shock: :idea:

Poslať 23 Jún 2007, 12:15
MarekM Obrázok užívateľa
RESISTOR [odpor]
RESISTOR [odpor]

No toto by aj mňa celkom zaujímalo, pretože predpokladám, že taký bubnový set, aj keď taký jednoduchší a pre začiatočníka, tak musí stáť celkom pekné peniaze.
Fender Stratocaster MiM w/ Dimarzio Area Pickups => Roland Cube 30X
Ibanez AG-75 semi-hollow => Epi Valve Jr
Washburn J28 S12DL 12string acoustic
Marris J220M

Poslať 25 Jún 2007, 16:04
LP_drummer Obrázok užívateľa
inventár
inventár

:lol: finacne prijatelne riesenia? tak ked chces kvalitu za dobru cenu tak jednoznacne SONOR :idea:
DRUMS : SONOR 3005 AUTUMN HIGH GLOSS FUSION 2 SET
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
PEDAL : SONOR DP 492 S DOUBLE BASS DRUM PEDAL
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"
STICKS : GOODWOOD 7A & CSIBI STICKS 4

Poslať 26 Jún 2007, 10:12
inventár
inventár

no vidim ze nikto obsiahlejsie nereaguje,tak idem na to ja...
pri kupe bicich si treba vsimat:
1.kvalitu spracovania dreva,aby tam neboli chyby kresby,alebo nebodaj uzly,drevo by mohlo zacat praskat
2.hardware,t.j. stojany by mali byt pevne a robustne,aby udrzali aj viacej cinelov,upevnenych cez clampy,rytmicakovy stojan musi byt taktiez pevny
3.treba ich samozrejme vyskusat,nesmu tam byt zadne neziaduce elementy,ako napr.zle upevnene rafiky a nasledna neziaduca rezonancia...
4.taktiez je dobre zistit,z akeho dreva je dana suprava vyhotovena...lacnejsie zostavy byvaju z preglejky a lipy...tie profesionalnejsie uz potom z brezy,buka a javora...drevo musi byt kvalitne a hlavne prirodzene susene (tak ako aj u gitar)
5.pri kupe bicich z bazaru,treba vediet kolko boli pouzivane,ci su na nich vymenene blany,ci boli nosene v puzdrach,a ci nahodou nestali nejaku dobu vo vlhkom prostredi...
6.a este treba myslet na to,co chcem na tej suprave hrat...na tvrdy metal alebo ine podobne styly odporucam kupovat bicie z hrubsieho viac-vrstvovejsieho dreva...

ak niekto este nieco bude mat....nech sa paci,sem s tym... 8)
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"

Poslať 05 Júl 2007, 10:30
sepak Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Ja by som volil variantu vziat sebou skuseneho hraca, povedat mu kolko na to mam a nech on vyberie podla toho. Predtym by som trochu zasurfoval na nete aby som bol v obraze co kde a za co. A potom by som vzal toho znameho a isiel vyskusat. :wink:

Poslať 06 Júl 2007, 09:34
inventár
inventár

to surfovanie po nete je aj moj pripad, 2 mesiace daju zabrat :lol:

Poslať 10 Júl 2007, 20:11
sasha Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

no Sonor hned na zaciatok hmmmm pekna predstava ale asi skvor neco z bazaru ak je uplny zaciatocnik nejake slusne Amati bo co (ved skoro vseci sme si to pretrpeli)a potom ked bude vedet co a ako tak potom moze vymyslat nad necim lepsiim

Poslať 12 Júl 2007, 13:54
inventár
inventár

ale preco sak v bazari mas nejake Amatky aj za 7-10 tisic...a za 10-inu kupis jazdene Sonory 503-ky aj s novymi blanami...a to su dost v poho bicie

Poslať 12 Júl 2007, 16:16
sasha Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

LP_drummer píše:
ale preco sak v bazari mas nejake Amatky aj za 7-10 tisic...a za 10-inu kupis jazdene Sonory 503-ky aj s novymi blanami...a to su dost v poho bicie

ta sak nech si vytrpia neee :lol: ale teraz vazne nevedela som ze Sonori sa daju tak kupit bo tie moc nepozeram priznam sa ale ked ano tak potom sa priklanam k LP drummer (ale to mas bez cinel nie :?: )

Poslať 12 Júl 2007, 18:15
inventár
inventár

ano,ale sak nejaky Sabian Solar set zaciatocnikovi urcite staci a to mas komplet za nejakych 4000,-...hajtka,crashka,rajdka...

Poslať 12 Júl 2007, 19:54
sasha Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

noooo ale to moc nevydrziii ne takze zbytocne vyhodeneee peniaze neeee?ale zas ked je to taky zaciatocnik ze xe iba vyskusat jak mu to pojde a ci ho to bude bavit tak ok

Poslať 13 Júl 2007, 10:45
inventár
inventár

no ved o tom to tu cele je,ze pre zaciatocnikov...samozrejme ze niekto kto hra viac jak nejakch 3-5 rokov uz nebude chovat taketo crepy...

Poslať 13 Júl 2007, 14:35
sasha Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

jasneee presne tak

Poslať 14 Júl 2007, 15:07
inventár
inventár

presne tak ako my...heh...az na tu moju Sabian Solar hajtku,ale mozem vam potvrdit ze hra strasne po**ci...podla mna dobra hajtka pod 10 000,- neni...a zas az tolko sa mi za hajtku vysolit nechce...zatial

Poslať 14 Júl 2007, 15:22
sasha Obrázok užívateľa
domáci pán
domáci pán

jaaaj no ja mam ete (ale uz sa s nou luciiim :P ) paiste 13" 302 aaaa taaaak kraaaasne dolaaamanuuuuuu az doplacu cloveku ked to vidiiii. ale uz ma svoje roky. aaale uz kazduuu chvilku bude Zildjianka 8)

Ďalší

Späť na Bicie nástroje