Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Iné nástroje Bicie nástroje Ake bicie sa Vam osvedčili a používate ich

Ake bicie sa Vam osvedčili a používate ich

Vsetko, co by ste chceli vediet o bicich..

Ake bicie sa Vam osvedčili a používate ich ?

Pearl
2
14%
Mapex
1
7%
Ludwig
0
Nehlasovalo
Sonor
7
50%
Tama
0
Nehlasovalo
Premier
0
Nehlasovalo
Basix
1
7%
Peavey
0
Nehlasovalo
ine
3
21%
Yamaha
0
Nehlasovalo

Celkom hlasov : 14

marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Poslať 25 Jún 2007, 09:42
LP_drummer Obrázok užívateľa
inventár
inventár

ja pouzivam Sonory...
1.robia lacne sady aj pre zaciatocnikov a aj ja som na nich zacinal...
2.vyssie rady maju fajne hutne drevo
3.seria Sonorov ktora je kvalitou podobna nejakej serii inej znacky je o dost lacnejsia
4.univerzalnost zvuku...od najjemnejsieho jazzu az po tvrdy metal
5.ja som proste Sonor maniak :lol: 8)
DRUMS : SONOR 3005 AUTUMN HIGH GLOSS FUSION 2 SET
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
PEDAL : SONOR DP 492 S DOUBLE BASS DRUM PEDAL
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"
STICKS : GOODWOOD 7A & CSIBI STICKS 4

Poslať 14 Júl 2007, 22:24
mmimoman nováčik
nováčik

heh ja mam tiez sonor....ale nemam na to take pekne dovody jak LP :) ...proste za 15 000 to boli jedine dostupne schopne bicie :) ...ale teraz nelutujem...a sonor mi je aj tak sympaticky...

Poslať 14 Júl 2007, 23:01
duro nováčik
nováčik

sonory su super co satyka zvuku ale aj hardver je spolahlivy

Poslať 16 Júl 2007, 11:46
inventár
inventár

no vidim ze zatial sme tu pekne partia Sonorakov....a inac to je fakt,Sonory su jedny z najdostupnejsich bicich,ked neratam haraburdy ako SX alebo NRG 8) :lol:
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"

Poslať 03 Okt 2007, 11:21
kupko nováčik
nováčik

ja som pearl positive je to sice znacka ktora patri medzi tie drahsie ale ja si myslim ze moja este vcelku skromna investicia sa mi velmi oplatila zvukovo si myslim ze ziadne preborne vykony v triede ale na triedu do ktore spadaju moje exporty hraju fakt dobre a hardware ....vela znaciek len zavidi....a kamosov tiez. :D
PEARL positive
Pearl, Zildjian, Istanbul.
GoodWood 7A wooden tip

Poslať 03 Okt 2007, 15:18
GM_viktor Obrázok užívateľa
inventár
inventár

LP_drummer píše:
ked neratam haraburdy ako SX alebo NRG 8) :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
tak tato veta ma dostala, LOL, ze haraburdy
samozrejme mas pravdu, ale peckovo si to napisal
ja ako gitarista uznavam znacky Sonor a Tama, ale pacili sa mi aj Yamahy a samozrejme DWcka...je to skor o konkretnych kusoch...ale ako celkova znacka jednoznacne SONOR, tie iste dovody ako LP drummer + este, ej to overena znacka a ma uz dlhu historiu, takze vedia co robia
treba hrat...je jedno na com, zo vsetkeho sa da dostat slusny zvuk...ale mesa to isti :)

Poslať 03 Okt 2007, 15:28
inventár
inventár

jj mas pravdu,historiu nezapreme...
jasne ze DW-cka...sak to je uplne ze the best...ale co ked na to hocikto len tak nema...ale aj tie Tamy su v poho
ale ja som Sonorak,tak sa tak aj spravam,a tak aj kupujem 8) :lol: ...vid moj gear

Poslať 27 Jan 2008, 17:07
Style Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Zdar boh bicmani,

No ja mam BASIX a som s nimi tiez velmi spokojny. Za tu cenu v tej kvalite, nic lepsie co sa tyka zvuku som nemohol najist...mozno bol blby den, alebo sa znackove bicie rozpredali. :lol:
Kazdopadne celobreza 8 az 10 vrstiev, ked sa kvalitne oblania, maju prenadherny zvuk. Takze zatial som velmi spokojny. Aj ked predpokladam, ze v blizkej ci vzialenej buducnosti prejdem k MAPEX-om.
Basix Custom 717, Meinl, Yamaha Flying Dragon - DD, Evans.

Poslať 28 Jan 2008, 11:27
inventár
inventár

jak si napisal...basix-y ked sa dobre obuju tak maju pekny zvuk...na jednej akcii som raz hral na Basixoch,tusim to bola aj ta rada co mas ty..a Mapex bude urcite dobra volba...ja mam vsak smolu...som Sonor-ista 8) :lol: a to by som musel mat neviem jaku ponuku aby som kupil ine bicie...jedno je vsak iste,Pearl uplne ze nemusim...
u mna je to tak,ze postupujem postupne cez serie Sonor-u...sice som skocil z najnizsich 505 hned na profi 3005,ale ked bude cas na nove,tak kupim nejake Delite,potom zas Designer...a niekedy v buducnosti mozno skoncim aj pri SQ2...takze jedine Sooooonooooor 8) :lol:
jedine vec co prichadza do uvahy keby mam mat bicie inej znacky,tak by som si ale musel nechat aj nejake Sonor-y a tie druhe by boli Tama Starclassic Bubinga Omni-tune...presne tieto : http://namm.harmony-central.com/SNAMM05/Content/Tama/PR/SO622EAW-Bubinga-lg.jpg

Poslať 28 Jan 2008, 21:09
Style Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

LP_drummer píše:
jak si napisal...basix-y ked sa dobre obuju tak maju pekny zvuk...na jednej akcii som raz hral na Basixoch,tusim to bola aj ta rada co mas ty..a Mapex bude urcite dobra volba...ja mam vsak smolu...som Sonor-ista 8) :lol: a to by som musel mat neviem jaku ponuku aby som kupil ine bicie...jedno je vsak iste,Pearl uplne ze nemusim...
u mna je to tak,ze postupujem postupne cez serie Sonor-u...sice som skocil z najnizsich 505 hned na profi 3005,ale ked bude cas na nove,tak kupim nejake Delite,potom zas Designer...a niekedy v buducnosti mozno skoncim aj pri SQ2...takze jedine Sooooonooooor 8) :lol:
jedine vec co prichadza do uvahy keby mam mat bicie inej znacky,tak by som si ale musel nechat aj nejake Sonor-y a tie druhe by boli Tama Starclassic Bubinga Omni-tune...presne tieto : http://namm.harmony-central.com/SNAMM05/Content/Tama/PR/SO622EAW-Bubinga-lg.jpg

ja som mal najsamrpv....ehm ked sa vratim dost daleko do minulosti tak samozrejme AMATI ;) sak kto ich nemal, ze? Pak som mal dost slhu dobu Pearl Export Series a pak som ich predal, lebo som bol 4 roky mimo SR, cize som v podstate "zabudol" hrat no a ked som sa vratil, nechcel som vysolit 40litrov za nejake Yamahy stage custom, ked je to v podsatate to iste ako Basix custom...a skusal som niekolko typov basix a povedal som si, ze idem do toho....ako vravim, ked sa to tucne oblani, je to uplna kvalitka...zatial mi ziaden bicman nepovedal, ze su nanic, len mi ich chvalili, ze su milo prekvapeny, za take love tolko muziky a vysnivane bicie??? zatial nemam ziadne...teraz musim dokoncit iny sen ;) nastahovat s ado noveho bytu hehe

Poslať 29 Jan 2008, 10:21
inventár
inventár

Style píše:
nechcel som vysolit 40litrov za nejake Yamahy stage custom, ked je to v podsatate to iste ako Basix custom...

presne toto som si povedal aj ja,ked som sa rozhodoval ktore bicie kupit...v tej istej cenovej kategorii robi podla mna Sonor minimalne 3-krat lepsie sady jak napriklad Pearl,viem,lebo som mal moznost porovnat...

Poslať 29 Jan 2008, 14:08
Style Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Nooo, o Pearl sa mozme zacat bavit jedine v suvislosti s radou MASTERS inac to je pre mna len sama voda....uz by som radsej siel po nejakej Yamahe Maple Custom, alebo tucnych MAPEX-och, kedze ti maju aspon bajecne male bubny....myslim na Black Panther....
Na druhej strane nezavrhujem ani znacku Premier ci Tama...aj ked k prvej zmienovanej mam vcelku blizsi vztah ako ku Tame...mozno len preto ze na nej hraq Ulrich....ktory je sice vcelku OK bicman, ma drive, ale vela toho nedokaze ukazat....no s kapelou to dotiahol tam, kde mi mozme o tom len snivat :)

Poslať 29 Jan 2008, 18:49
inventár
inventár

Style píše:
Nooo, o Pearl sa mozme zacat bavit jedine v suvislosti s radou MASTERS inac to je pre mna len sama voda....

neviem,fakt neviem cim to je,ale vidim ze mame vela spolocnych respektive rovnakych nazorov...ja tiez mozem Pearl az od tych vyssich tried...vtedy to aspon trochu za nieco stoji...o Black Pantheri tiez nepochybujem,su to vyborne virbly...celkovo sa mi Mapex tiez paci...od Premieru som toho vela nepocul,ale co som mal moznost pocut zaznam z koncertu kapelky No name,tak ich bubenik mal nejake Premiery,ale hrali vynikajuco,zvlast rytmicak,ktory mal nadherny prierazny konkretny zvuk...no a co sa Tamy tyka,tak tam som na tom podobne ako u Pearl,ale tam uz su slusne aj tie stredne /vyssie stredne/ triedy

Poslať 06 Feb 2008, 20:44
Style Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Dlho som sa tu neukazal, co mame nove pani??? niekto nejake poprdeli bicie? alebo nejake novinky v zostavach??? sem stym, kazda rada dobra :)

Ďalší

Späť na Bicie nástroje