Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Iné nástroje Bicie nástroje Aké činely používate a prečo

Aké činely používate a prečo

Vsetko, co by ste chceli vediet o bicich..

Aké činele používate a prečo?

Zildjian
10
77%
Sabian
1
8%
Paiste
1
8%
Istanbul
0
Nehlasovalo
Meinl
1
8%
Stagg
0
Nehlasovalo
Ine
0
Nehlasovalo

Celkom hlasov : 13

Poslať 23 Jún 2007, 11:44
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

Pretoze vidim, ze sa k nam na furom pridalo uz zopar bubenikov (co je velmi dobre), skusim polozit zopar hlasovacich otazok ak dovolite pre ziskanie zakladneho prehladu.
Jedna s prvych by bola o cinelach ake pouzivate a preco. :?:

Poslať 25 Jún 2007, 10:06
LP_drummer Obrázok užívateľa
inventár
inventár

no,myslim ze na tuto hlasovaciu otazku vacsina nebude mat iba jednu odpoved,tak ako aj ja...kazda znacka robi dobre plechy,ale mne sa paci od kazdej znacky nejaky cinel...
1.Hi-hat - Sabian AAX 14"...vyborna do tvrdych stylov
2.Crash - Zildjian A custom 16" a Istanbul Mehmet 18"
3.Ride - Meinl Amun Powerful 20" alebo stara Zildjian Edge 20"
4.Splash - Alchemy A.R.T. Pro 10" a Paiste Rude 8"
5.China - Zildjian A custom 18" a Stagg SH 16" 8)
Naposledy upravil LP_drummer dňa 26 Jún 2007, 09:18, celkovo upravené 1
DRUMS : SONOR 3005 AUTUMN HIGH GLOSS FUSION 2 SET
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
PEDAL : SONOR DP 492 S DOUBLE BASS DRUM PEDAL
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"
STICKS : GOODWOOD 7A & CSIBI STICKS 4

Poslať 25 Jún 2007, 19:41
marianguitar Obrázok užívateľa
V.I.P.
V.I.P.

Obrázky: 327

LP_drummer píše:
no,myslim ze na tuto hlasovaciu otazku vacsina nebude mat iba jednu odpoved,tak ako aj ja...kazda znacka robi dobre plechy,ale mne sa pyci od kazdej znacky nejaky cinel...
1.Hi-hat - Sabian AAX 14"...vyborna do tvrdych stylov
2.Crash - Zildjian A custom 16" a Istanbul Mehmet 18"
3.Ride - Meinl Amun Powerful 20" alebo stara Zildjian Edge 20"
4.Splash - Alchemy A.R.T. Pro 10" a Paiste Rude 8"
5.China - Zildjian A custom 18" a Stagg SH 16" 8)

Jasne LP drummer, takze das hlas tej znacke, ktorej najviac cinelov pouzivas alebo by si chcel a v prispevku sa o tom rozpises, tak ako si urobil 8) :idea:

Poslať 26 Jún 2007, 09:19
inventár
inventár

no,ale ja som sa rozpisal o cineloch ktore by som chcel,nie ktore pouzivam...to co pouzivam mam rozpisane v sekcii Vasa výbava :wink: nevadi,ale aspon uz mate predstavu o com snivam 8)
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"

Poslať 05 Júl 2007, 16:03
duro nováčik
nováčik

pouzivam taky mix zildjianov K a Kcustom.maju fantasticky zvuk.

Poslať 06 Júl 2007, 09:29
inventár
inventár

fuuu,ja som raz na jednej akcii hral na pozicanej crashke K serie,ale moc sa mi nepacila,ale zas co som pocul hajtky a rajdky z tejto serie,tak hrali vyborne...

Poslať 06 Júl 2007, 10:01
duro nováčik
nováčik

pouzival som neinl byzance boli to tiez vyborne plechy,mal som uz sabian aax a hhx taky mix.doteraz mi ostala ride HHX stage ride.s ktorou som max. spokojny.ale chcel som ist so zvukom niekde dalej a myslim ze K a Kcustom ma tam posunuli preto som s nimi velmi spokojny.zvukovo su suchsie a temnejsie a to sa mi vzdy na cineloch pacilo.ale to je vec vkusu samozrejme :)

Poslať 06 Júl 2007, 10:06
inventár
inventár

mne sa zase srasne paci Meinl Amun ride..taka vyrazna,s peknym zvoncom...to je moje...

Poslať 09 Júl 2007, 09:46
duro nováčik
nováčik

amun je celkom dobra seria od meinlu.ale ja sa skor priklanam uz k serii byzance.zvukovo aspon co som porovnaval mi lesie liezli do usi.

Poslať 09 Júl 2007, 10:40
inventár
inventár

ja som zas este az tak neporovnaval,ale v serii byzance sa mi skor pacili mense plechy-splashky a filter/mini chiny...ostatne mi moc nesadli...ale nie som moc sustredeny na meinl takze nepoznam ich tak podrobne...

Poslať 11 Júl 2007, 15:12
duro nováčik
nováčik

Poslať 12 Júl 2007, 13:41
inventár
inventár

jj,tam uz som bol,ale na zivo tie cinele zneju trosku,alebo v niektorych pripadoch dost inak...ale v hudobninach v susednom meste sa specializuju iba na Meinl,tak tam niekedy zajdem aspon na 2 hodinky,poskusat...

Poslať 13 Júl 2007, 10:07
duro nováčik
nováčik

jasan ze nazivo to znie inac.tie zvuky na stranke su snimane mikrofonmi takze nie je tam pocut dozvuk a ten atak,ale zvuk je velmi podobny.ja som si vyberal par cinelov cez stranku a vzdy mi vysiel ten isty zvuk ked som to nazvucil.

Poslať 13 Júl 2007, 10:39
inventár
inventár

no jo,ked to nazvucis je to to iste,zo stranok aspon vies aky zvuk budes mat na albume 8) :lol:

Poslať 01 Aug 2007, 08:33
mišo nováčik
nováčik

ja som už vyskúšal a hral na mnohých plechoch. moja prvá séria plechov boli Sabian B8Pro. namôžem dopustiť na HiHat a na Crash 16", ale Ride strašne hučal a extrémne dlho doznieval, tak som ho strelil. postupne som skúšal rôzne ale asi som sa zaľúbil do Zildjianov. pred pol rokom som cez istý nemenovaný portál kúpil ZildjianA CustomFastCrash 14", tak to vam poviem to je iná pecka. teraz nedávno som znova kúpil, ale väčší, ZildjianA CustomCrash 18", som z neho posraný. Tiež som "zarobil" na Paiste Signature 16"FastCrash (je na ceste) a som naň zvedavý. Paiste plechy sa mi zdajú byť hodne predražené, ale uvidím keď príde. poviem. no a ešte mám jednu starú ride Amati, ktorá je asi extrémne vydarená, lebo som ju za 10 rokov nevymenil. a všetci sa po koncerte pýtajú "čo to máš za Ride? kua to je amati?"

Teraz mám
1. Hihat Sabian B8Pro 14"
2.Ride Amati 20"
3.Crash Sabian B8Pro 16"
4.Crash ZildjianA CustomFastCrash 14"
5.Crash ZidljianA CustomCrash 18"
6.Paiste Signature FastCrash 16"
7.Ride ZildjianA Scimitar Ride 21"

Ja si myslím že u mňa je No1 Zildjian A Custom.

Ďalší

Späť na Bicie nástroje