Gitarová výuka - konzultácie - workshopy

Nová sekcia na diskusnom fóre "Gitarová výuka - konzultácie - workshopy"

Obsah fóra Iné nástroje Bicie nástroje Aké činely používate a prečo

Aké činely používate a prečo

Vsetko, co by ste chceli vediet o bicich..

Aké činele používate a prečo?

Zildjian
10
77%
Sabian
1
8%
Paiste
1
8%
Istanbul
0
Nehlasovalo
Meinl
1
8%
Stagg
0
Nehlasovalo
Ine
0
Nehlasovalo

Celkom hlasov : 13

Poslať 17 Aug 2007, 12:39
palinorak Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

Ja pouzivam pokrievky ktore hraju a nie podla nadpisu, no je pravda ze su to 3 najznamejsie svetove znacky:

14” Hi-Hat - Paiste Alpha
15” Custom Dark Crash - Zildnian
18” Crash - Sabian Pro
18” Chine Heavy Power - Paiste Aplha
6” Splash A Avedis - Zildjian
8” Splash K custom - Zildjian

RIDE-ku prave zhanam... ak mas daku slusnu (Jazz Ride 20") v ponuke urcite ma kontaktuj: palinorak@gmail.com

mal som: 22” Ride Heavy - Paiste Alpha

Poslať 27 Aug 2007, 15:55
milq nováčik
nováčik

Ja mam tieto kusky:
Zildjian K Dry Light Ride 20"
Zildjian K HiHat 14"
Zildjian K Custom Dark Splash 12"
Zildjian K Dark Thin Crash 16"
Istanbul Mehmet Splash 10"
Paiste 2000 Crash 18"
Sabian B8 Ride 20"
Stagg China 14"

K-cka mi svojim temnym podtonom velmi vyhovuju, pouzivam ich v tvrdsej aj makksej hudbe. Su velmi muzikalne a hraju pekne vo vsetkych dynamikach.
Mam v plane dokupit este Zildjian A Custom Fast Crash 18" a mozno casom aj nejaky ten Zildjian Constantinople.

Poslať 27 Aug 2007, 16:32
palinorak Obrázok užívateľa
nováčik
nováčik

[quote="palinorak"]Ja pouzivam pokrievky ktore hraju a nie podla nadpisu, no je pravda ze su to 3 najznamejsie svetove znacky:

14” Hi-Hat - Paiste Alpha
15” Custom Dark Crash - Zildnian
18” Crash - Sabian Pro
18” Chine Heavy Power - Paiste Aplha
20" HH Leopard Ride - Sabian
6” Splash A Avedis - Zildjian
8” Splash K custom - Zildjian

Poslať 11 Apr 2008, 11:02
Ján Javornický nováčik
nováčik

no ja pouzivam crash - Zildjian Z custom,hi-hat Z-K a ride mam A custom.teraz som si kupil v piestanoch nove Z custom crash 17 a 18 palcove a som velmi spokojny..hra to fakt vyborne.A som rad,ze som nasiel konecne daku predajnu,kde sa da dobre vybrat.

Poslať 14 Apr 2008, 09:15
LP_drummer Obrázok užívateľa
inventár
inventár

pocuj jak hra ta A custom ride? tiez o nej uvazujem...mam teraz Meinl Amun,neviem ci to poznas jak to znie...ale chcel by som postupne prejst vylucne na Zildjiany a A custom uz mam crash aj splash tak rozmyslam aj o ride...vies mi nejako popisat ten sound?
DRUMS : SONOR 3005 AUTUMN HIGH GLOSS FUSION 2 SET
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
PEDAL : SONOR DP 492 S DOUBLE BASS DRUM PEDAL
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"
STICKS : GOODWOOD 7A & CSIBI STICKS 4

Poslať 15 Apr 2008, 12:31
Style Obrázok užívateľa
okukávač
okukávač

Kua chlopi, to som tu jediny, kto pouziva vylucne meinl plechy??? hmm asi to uz tak bude, neviem si pomoct, ale nejak som neprisiel na chut ostatnym cinelikom....a cuduj sa svete na meinl som presiel z Paiste 802 series...neviem ci to este poznate...to je uz par rockov dozadu co bol k dispozicii tento model a ani neviem ci sa este vyraba....

No a musim sa poopravit, niekde na zaciatku som ospevoval cinelky ORION...takze pozor drummeri, nedoporucujem, vyslovene NEDOPORUCUJEM kupovat, zadovazit si, ci akokolvek ziskat akukolvek SPLASH cinelku tejto znacky, mal som dve a sklamali ma na celej ciare...zvukovo vyborne, ale problem nastal uz cca po 4 mesiacoch pouzivania, tieto splash rady praskaju po obvodecinela tesne za klobukom....reklamoval som ich a ORION to neuznal...ze unava materialu je normalna....PO POL ROKU!!!!!!
Mam teda Mainl splash 8" a 10" tu 8" som uz tiez reklamoval a do 4 dni mi dali novu....vraj zle vykovany, ci odliaty material a dostal som fungel, takze, ake z toho vyplyva ponaucenie?
NIE SOM TAKY BOHATY, ABY SOM SI KUPOVAL LACNE VECI!!!! Cize sa oplati priplatit si za znacku a v pripade problemov, znacka si nechce kazit reklamu a uzna reklamacku v priebehu celych 2 rokov...kdezto u lacnejsich cinelov akym Orion bezpochyby su, mozte len snivat....

Kazdopadne s ORION som spokojny a doporucujem len CHINU SOLO PRO!!! ta je naozaj sqvela...ale that's it :)
Basix Custom 717, Meinl, Yamaha Flying Dragon - DD, Evans.

Poslať 15 Apr 2008, 12:45
LP_drummer Obrázok užívateľa
inventár
inventár

no ty kokos tak to by ma pekne nasralo...ze po pol roku neuznat reklamaciu... :evil: ja som zatial chvalabohu este takyto problem nemal,a dufam ze ani mat nebudem
DRUMS : SONOR 3005 AUTUMN HIGH GLOSS FUSION 2 SET
HEADS : REMO EMPEROR WEATHERKING (ALL TOMS) , EVANS EMAD CLEAR (BASS DRUM) , EVANS ST (SNARE DRUM)
PEDAL : SONOR DP 492 S DOUBLE BASS DRUM PEDAL
HI-HAT : SABIAN B8 14" , CRASH : ZILDJIAN A CUSTOM MEDIUM 18" , SPLASH : STAGG MYRA 8" , RIDE : ISTANBUL MEHMET SULTAN 20" , CHINA : STAGG LION 18"
STICKS : GOODWOOD 7A & CSIBI STICKS 4

Predchádzajúci

Späť na Bicie nástroje